ANKARA 28. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Keçiören'de 125 m² dubleks daire icradan satılıktır

ANKARA 28. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01051541
Şehir : Ankara / Keçiören
Semt-Mahalle : BASINEVLERİ MAH. / ETLİK
Oda Sayısı : 4+1
: 125
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 2
Kullanım Durumu : Mülk Sahibi
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 17.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/7860 Esas
Muhammen Bedeli
:
350,000 TL
Birinci Satış Günü
:
13.11.2019 10:35
İkinci Satış Günü
:
11.12.2019 10:35
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
28. İCRA DAİRESİ
2019/7860 ESAS
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara İl, Keçiören İlçe, 32132 Ada, 10 Parsel, BASINEVLERİ Mahalle/Köy, 10 Nolu Bağımsız Bölüm apartman özelliği olarak dış cepheleri yalıtımsız ve bina asansörsüzdür. 10 numaralı bağımsız bölümün özellikleri; daire kartonpiyerli, pencereleri PVC malzemeli ısı yalıtımlı, salon ve odaların zeminleri laminat kaplı, salon+4 oda+ 2 banyo+mutfak+birleşik balkonu+WC+balkon+teras antrede sabit ahşap dolap-vestiyer vardır. Mutfak tezgah alt ve üst mutfak dolapları ve ankastre mutfak ekipmanı vardır. Banyoda duşa kabin+lavabo taşları+klozet bulunmaktadır. İç kapılar Amerikan panel kapıdır. Banyo ve WC'ler tavana kadar seramik kaplıdır. Daire girişinde çelik kapı vardır. Mutfak zemini laminattır. Teras katlanır cam ile kapatılarak tavanlarının lambiri ile kaplıdır. Dairenin girişinde salon+2 oda+mutfak+antre+merdiven boşluğu+banyo+wc+balkon olduğu üst katında 2 adet oda+banyo+teras+balkon olduğu görülmüştür. Halen sahibi tarafından mesken olarak kullanılmaktadır. Konut dublex olup, içten içe yapılan ölçümlere göre 125.00 m²'dir. Ayrıca kapalı terası mevcut olup, 51,00 m²'dir. Konut 4 oda 1 salon olup, 2. kattadır.
Adresi : Basınevleri Mah. Öykü Sokak Elif Apt. No:6/10 Keçiören Ankara
Yüzölçümü : 1.093,00 m²
Arsa Payı : 95/1093
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 350.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındaki bulunan takyidat bilgisindeki gibidir.
1. Satış Günü : 13/11/2019 günü 10:35 - 10:45 arası
2. Satış Günü : 11/12/2019 günü 10:35 - 10:45 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/7860 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR