ANKARA 28. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Keçiören'de 100 m² daire icradan satılıktır

ANKARA 28. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01039044
Şehir : Ankara / Keçiören
Oda Sayısı : 3+1
: 100
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 16-20 Arası
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 8
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 11.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1878 Esas
Muhammen Bedeli
:
250,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.09.2019 10:05
İkinci Satış Günü
:
23.10.2019 10:05
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
28. İCRA DAİRESİ
2019/1878 ESAS

TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara İl, Keçiören İlçe, 32149 Ada, 1 Parsel, ŞAHLAR Mahalle/Köy, 24 Nolu Bağımsız Bölüm taşınmaz; bina ayrık nizam ve betonarme yapı tarzında inşa edilmiş olup, 4 bodrum, zemin ve 3 normal kat olmak üzere toplam 8 katlıdır. Bina 20 yıllıktır. Bina girişi, zemin kat seviyesindeki 3.bodrum kattandır. Binanın çatısı ahşap üzeri kiremit kaplıdır. Binanın ön ve sol yan cephesi akrilik boyalı ve kısmen cam mozaik süslemeli, diğer cepheleri akrilik boyalıdır. Bina giriş kapısı ve rüzgarlık kapısı alüminyum doğramadır. Bina asansörlüdür. Binada toplam 35 adet daire, normal katlarda ise 6'şar daire vardır. Bina girişinde zeminler mermer kaplı, yan duvarlar cam mozaik kaplı, kat sahanlıkları ve merdiven basamakları mermer kaplı, yan duvarlar 1.20 m. Yükseklikte mineral sıvalı, üst kısımları plastik boyalıdır. Taşınmazın, kuş uçuşu olarak 130 mtrre kuzeyinde Özyurt cami, 500 metre güneydoğusunda İhsan Selatin Aras İlkokulu, 700 metre doğusunda Tarhuncu Ahmet Paşa Ortaokulu, 120 metre kuzeyinde Şehit Mehmet Karakaşoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 100 metre doğusunda Mehmet Çakıroğlu Parkı vardır. Taşınmaz merkezi yerde ve ulaşımı kolay olup, okul, cami, park alanına yakın konumdadır. Dairenin dış kapısı çeliktir. Daire, 3 oda, salon, antre, mutfak, kiler wc, banyo ve iki balkondan ibarettir. Bir balkonun bir bölümü mutfağa dahil edilmiş, bir balkon odaya dahil edilmiştir. Salon ve odaların zemini ahşap parke kaplı, antre, mutfak ve ıslak hacimlerin zemini seramik kaplıdır. Salon, antre ve odaların duvarları plastik boyalıdır. Salon tavanı kartonpiyerli, odalarda tavan perde bantlı ve plastik boyalıdır. Mutfakta; duvarlar seramik kaplı, tezgahi ve eviyesi mermer, tezgah altında ve üstünde laminant mutfak dolapları bulunmaktadır. Bonyoda;duvarlar seramik kaplı, dolaplı lavabo, klozet küvet üzeri duşa kabin ve duş bataryası vardır. WC'de duvarlar seramik kaplı, lavabo ve hela taşı vardır. İç kapıları ahşap üzeri verniklidir. Pencere doğramaları ahşap üzeri cilalı ve çift camlıdır. Isınma sistemi, doğalgazlı, kombi cihazlı, kat kaloriferlidir. 4. Bodrum katta kömürlüğü vardır.Dairenin kullanım alanı 100 M² olarak ölçülmüştür. Ayrıca alan dışı olmak üzere balkonlar 15 m² olarak ölçülmüştür. Daire, 2. Katta, sağ-yan doğu cephelidir.
Adresi : Ankara İli Keçiören İlçesi Şahlar Mah. Özyurt Caddesi 1073 Sokak 6 kapı nolu Akbal Apartmanında bulunan 2. Kat 24 nolu mesken
Yüzölçümü : 1.988,00 m² (ana taşınmazın)
Arsa Payı : 58/1988
İmar Durumu : Kayıtlarındaki gibidir.
Kıymeti : 250.000,00 TL
KDV Oranı : % 0 (Takip konut finansman kredi sözleşmesinden kaynaklandığından)
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir.
1. Satış Günü : 25/09/2019 günü 10:05 - 10:15 arası
2. Satış Günü : 23/10/2019 günü 10:05 - 10:15 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No: 3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1878 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR