KAHRAMANKAZAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Kahramankazan'da müştemilatlı ev ve bahçesi icradan satılıktır

KAHRAMANKAZAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01038077
Şehir : Ankara / Kahramankazan
Semt-Mahalle : SOĞUCAK MAH. / KAZAN
Oda Sayısı : 6+2
: 375
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : Müstakil
Binadaki Kat Sayısı : 4
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 10.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/789 Talimat
Muhammen Bedeli
:
1,282,888 TL
Birinci Satış Günü
:
09.10.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
06.11.2019 10:30
Satış Yeri
:
Yıldırım Beyazıt Mah. Osmanlı Cad No :57 Kat: 2 Kazan Belediyesi Spor Komleksi Kahramankazan

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KAHRAMANKAZAN
İCRA DAİRESİ
2019/789 TLMT.

TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara İli, Kahramankazan İlçesi, Soğulcak (Soğucak) Mahallesi, Doruk Yolu Mevkiinde kâin 116 Ada 26 Parsel numaralı 8.713,92 m² yüzölçümlü tarla vasıflı taşınmazın imarsız kadastro parseli olduğu, Enlem: 40,2346 Boylam: 32,6324 koordinatlarında yer alan parsel kuş uçuşu; Soğulcak (Soğucak) Mahallesinin 0,75 km güneydoğusunda, Kahramankazan İlçe merkezinin 5,20 km kuzeybatısında, Anadolu Otoyolunun 5,20 km kuzeydoğusunda, Ankara-Bolu yolunun 4,80 km batısında yer almaktadır. Taşınmaz üzerinde muhtelif ağaçlar bulunmakta olup, ağaçların nitelikleri ve değerleri de aşağıda gösterilmiştir. Taşınmaz düze yakın %0-2 eğimli yapıda olup düzgün olmayan geometriye sahip ve kadastro yoluna cephelidir. Bulunduğu bölge belediye hizmetlerinden kısmen faydalanmamaktadır. Taşınmaz üzerinde bulunan yapılar;
Bina; Bodrum kat, zemin kat, 1. Kat ve çatı arası kattan oluşmaktadır. Betonarme karkas yapı tarzında inşa edilmiştir. Dış kapı numarası 22'dir. Bodrum katı depo, zemin katı ve 1. katı mesken kullanımlı olup, çatı katı kısmen natamam halde odalar vardır. Bodrum katı depo olarak kullanılmaktadır. Araç girişine uygun demir kapısı vardır. Zemini beton, duvarları ve tavanı sıva üzeri boyalıdır. Zemin ve 1. katında aynı özelliklere sahip birer adet mesken mevcuttur. Meskenler 3 oda, salon, mutfak, antre, banyo, wc ve balkondan müteşekkildir. Odalar, salon, antre ve mutfak zemini laminat parke kaplı, Banyoda kabinli duş teknesi, klozet ve hilton tipi lavabo vardır. Wc'de tuvalet taşı ve antresinde lavabo bulunmaktadır. Balkonun mutfağa gelen kısmı cam balkon sistemi ile kapatılmıştır. Çatı arasında muhtelif odalar oluşturulmuş, zeminleri beton, duvarları alçı sıvalı, tavanında çatı kaplamasının ahşabı vardır. Tavanları çatı dolayısı ile eğik ve kısmen düşük kottadır. Halihazırda natamam haldedir. Alanı yaklaşık 375,00 m² olarak hesaplanmıştır.
Ahırlar; Taşınmaz üzerinde benzer özelliklere sahip iki sıra halinde ahırlar bulunmaktadır. Üst kısımda tek parça geçmişte tavuk kümesi olarak kullanılan ve daha sonra büyükbaş hayvan besi yerine çevrilen ahırın dış kapı numarası 22/A' dır.Bu ahıra paralel ve alt kısmında bulunan 3 adet daha ahır vardır. Tamamı tek katlıdır. Tavuk kümesi olarak kullanılmış, daha sonra halihazırda büyükbaş hayvan besi ahırına çevrilmiş yapının içinde, büyük baş hayvanların beslenmesi için sağ ve sol yan kısımlara ahır boyunca yalaklar yapılmıştır. Ahırın zemini beton, duvarlar sıvalı, tavanı çelik makas üzeri trapez sac levha kaplıdır. Pencereleri demir doğramadır. Halihazırda boş haldedir. Alanı toplam 450,00 m²'dir. Diğer üç adet ahır yan yana bitişik olup, tek katlı, çatıları kısmen kiremit kaplı, çoğunluğu trapez sac levha ile kaplıdır. Duvarları kısmen tuğla, kısmen taş duvardır. Sıvalı ve boyalı, bakımsız haldedir. Bir kısmı depo olarak kullanılmaktadır.
Samanlık; Çelik kontrüksiyon üzeri trapez sac çatı kaplaması ile kaplanmış olup, zemini betondur. Duvarları tuğla olup, 3 cephesinde duvar vardır. Duvar yükseklikleri 2 ila 5 metre arasında değişkenlik göstermektedir. Duvarların bir kısmı sıvalıdır. Kullanım alanı yaklaşık olarak 230,00 m² ölçülmüştür.
Bakıcı Evi; Bakıcı evi tek katlı olup, İki oda, mutfak, banyo-wc ve holden oluşmaktadır. Kullanım alanı yaklaşık olarak 75,00 m² ölçülmüştür.
Ağıl; Davar ağılı tek katlıdır. Zemini beton, duvar yüksekliği düşük, alanın yaklaşık yarısının çatısı trapez sac levha ile kaplı, diğer yarısı açıktır. Kullanım alanı 210,00 m² olarak ölçülmüştür. Taşınmaz üzerinde 4 Adet Ceviz, 1 Adet Armut, 1 Adet Vişne ve 2 Adet Sedir ağacı bulunmakta olan tarla vasıflı taşınmaz
Yüzölçümü : 8.713,92 m²
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 1.282.888,04 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 09/10/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 06/11/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : Yıldırım Beyazıt Mah. Osmanlı Cad No :57 Kat: 2 Kazan Belediyesi Spor Komleksi Kahramankazan
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara İli, Kahramankazan İlçesi, Soğulcak (Soğucak) Mahallesi, Bozyazı Mevkiinde kâin 190 Ada 10 Parsel numaralı 9.641,62 m² yüzölçümlü tarla vasıflı taşınmazın imarsız kadastro parseli olduğu, Enlem: 40,2241 Boylam: 32,6303 koordinatlarında yer almaktadır. Parsel kuş uçuşu; Soğulcak (Soğucak) Mahallesinin 1,80 km güneyinde, Kahramankazan İlçe merkezinin 4,70 km kuzeybatısında, Anadolu Otoyolunun 4,30 km kuzeydoğusunda, Ankara-Bolu yolunun 5,00 km batısında yer almaktadır. Taşınmaz halihazır durum itibariyle sürülüdür. Taşınmaz düze yakın %0-2 eğimli yapıdadır. Taşınmaz düzgün (dikdörtgene yakın) geometriye sahiptir. Taşınmaz kadastro yoluna cepheli değildir. Taşınmazın bulunduğu bölge yol, su, elektrik, telefon gibi belediye hizmetlerinden faydalanmayan tarla vasıflı taşınmaz bir borç nedeni ile açık artırma suretiyle ihale edilecektir.
Yüzölçümü : 9.641,62 m²
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 385.664,80 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 09/10/2019 günü 11:45 - 11:55 arası
2. Satış Günü : 06/11/2019 günü 11:45 - 11:55 arası
Satış Yeri : Yıldırım Beyazıt Mah. Osmanlı Cad No :57 Kat: 2 Kazan Belediyesi Spor Komleksi Kahramankazan
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar dosya numarası belirtilerek KESİN, SÜRESİZ ve ŞARTSIZ banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. KDV bedeli satış bedelinin yatırılması için verilen süresi sonunda satış bedeli ile birlikte tahsil edilecektir. aksi takdirde ihale iik 133. maddesi gereğince kaldırılacaktır. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli ve KDV bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/789 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR