GÖLBAŞI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Gölbaşı'nda 96 m² 3+1 daire icradan satılıktır

GÖLBAŞI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01155425
Şehir : Ankara / Gölbaşı
Semt-Mahalle : ŞAFAK MAH. / GÖLBAŞI
Oda Sayısı : 3+1
: 96
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : Bodrum Katı
Binadaki Kat Sayısı : 8
Isıtma : Kat Kaloriferi
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 23.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/816 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
190,000 TL
Birinci Satış Günü
:
02.06.2020 15:25
İkinci Satış Günü
:
30.06.2020 15:25
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Gölbaşı Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Kongre ve Kültür Merkezi G.O.P. Mahallesi, Sahil Caddesi, No:40/A Gölbaşı / Ankara

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GÖLBAŞI (ANKARA)
İCRA DAİRESİ
2019/816 TLMT.

TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara İl, Gölbaşı İlçe, Şafak Mah. 49 Ada, 17 Parsel, 2. Bodrum Kat, No: 7 Nolu Bağımsız Bölüm. "Mesken" nitelikli ve "TAM" hisse
olarak satılacak olan taşınmazın bulunduğu Ana Bina ve Özellikleri; Taşınmazın bulunduğu bina doğuda 882. Sokak, kuzeyde 883. Sokak, batıda ve güneyde komşu parseller tarafından çevrelenmiş köşe konumlu imar parseli üzerinde inşa edilmiştir. Taşınmaz, bölgenin ana arterlerinden olan Şehit Selami Atabey Caddesi'ne yakın mesafede konumlanmıştır. Yakın çevresi konut alanı olarak yapılaşmış olup Ahmet Alper Dinçer Lİsesi'ne yakın konumdadır. Bina, betonarme karkas ve ayrık nizam yapı tarzında inşa edilmiştir. Bina, 4 bodrum kat, zemin kat, 3 normal kattan oluşmaktadır. Binada, 4. bodrum katta 2 mesken ve ortak alanlar, 3. ve 2. bodrum katlarda; 3'er adet, 1. bodrum katta, zemin katta ve normal katlarda 4'er adet mesken olmak üzere toplam 28 adet mesken vasıflı bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bina girişi güney cepheden ve zemin kat seviyesinden verilmiştir. Bina cepheleri akrilik boyalıdır. Binanın; giriş kapısı camlı alüminyum doğrama, rüzgarlık kapısı camlı ahşap doğramadır. Bina girişinde ve katlarda zeminler mermer, yan duvarlar 1,20 m mermer, üzeri boyalıdır. Bina yaklaşık 4-5 yıllıktır. Binada 1 adet asansör mevcuttur. Bölge elektrik, su, telefon, kanalizasyon, doğal gaz ve otobüs gibi hizmetlerden yararlanmaktadır.
Satışa Konu Bağımsız Bölümün Özellikleri: Giriş kapısı çelik kasaslı kapıdır. Fiili durumda; 3 oda, salon, antre-hol, mutfak, banyo, WC, 2 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Antre-koridor zeminleri laminat parke döşeli olup duvarları boyalıdır. Mutfak zeminleri seramik, duvarları tezgah üzeri seramik döşelidir. Mermerit tezgah, alt üst suntalam mutfak dolabı mevcuttur. Banyoda zemin ve duvarlar tavana kadar seramik kaplı olup banyoda duş bataryası, klozet ve lavabo mevcuttur. WC'de zemin ve duvarlar tavana kadar sermaik kaplı olup lavabo ve alaturka tuvalet vardır. İç kapıları panel kapı olup pencereleri pvc doğramadır. Meskenin fiili durumda mutfak çıkışlı 1 adet, oda çıkışlı 1 adet balkonu mevcuttur. Balkonlar cam kapatmalıdır. Meskende kombili kat kaloriferli ısınma mevcuttur. Meskende keşif tarihi (04.09.2019) itibariyle dosyamız borçlusu ikamet etmektedir. Bağımsız bölümün net alanı balkon hariç toplam 84 m² olarak ölçülmüştür. Ayrıca toplam 12 m² alanlı 2 adet balkonu vardır.
Adresi : Şafak Mah. 882. Sokak, Karataş Apt. No:2/7 Gölbaşı/Ankara
Yüzölçümü : 96 m² (Bağımsız Bölümün balkon dahil alanı)
Arsa Payı : 68/2090
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı kapsamında "Ayrık Nizam 4 Katlı Konut Alanı" olarak planlandığı, yapılaşma koşullarının Taks: 0,40, Kaks: 1,60 olduğu bildirilmiştir.
Kıymeti : 190.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Beyan: 08.10.2014 tarihli Yönetim Planı (23.10.2014-17889 Yev.)
1. Satış Günü : 02/06/2020 günü 15:25 - 15:30 arası
2. Satış Günü : 30/06/2020 günü 15:25 - 15:30 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Gölbaşı Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Kongre ve Kültür Merkezi G.O.P. Mahallesi, Sahil Caddesi, No:40/A Gölbaşı / Ankara
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/816 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR