GÖLBAŞI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Gölbaşı'nda 94 m² 3+1 daire icradan satılıktır

GÖLBAŞI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01181147
Şehir : Ankara / Gölbaşı
Semt-Mahalle : GAZİOSMANPAŞA MAH. / GÖLBAŞI
Oda Sayısı : 3+1
: 94
Bulunduğu Kat : 2
Isıtma : Kat Kaloriferi

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 29.06.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/757 ESAS
Muhammen Bedeli
:
200,000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.08.2020 10:50
İkinci Satış Günü
:
29.09.2020 10:50
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Gölbaşı Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Kongre ve Kültür Merkezi G.O.P. Mahallesi, Sahil Caddesi, No:40/A Gölbaşı / Ankara GÖLBAŞI / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GÖLBAŞI(ANKARA)
İCRA DAİRESİ
2019/757 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Gölbaşı İlçe, 471 Ada, 6 Parsel, GAZİOSMANPAŞA Mahalle/Köy, 2. kat 7 nolu Bağımsız Bölüm 7 nolu kömürlük eklentisi olup mesken niteliklidir. 669,00 M² yüzölçümlü Betonarme Bina nitelikli ana taşınmazda 2. Kat 7 nolu taşınmazdır. Giriş kapısı çelik kasalı kapıdır.Fiili durumda; 3 oda(1 tanesi salona bağımlı), salon, antre-hol, mutfak, Giriş kapısı çelik kasalı kapıdır. Fiili durumda; 3 oda(1 tanesi salona bağımlı), salon, antre-hol, mutfak, banyo, WC, 1 balkon ve aydınlıkta 1 depo hacimlerinden oluşmaktadır. Antre-koridor zeminleri seramik döşeli, duvarları boyalıdır. Salon ve oda zeminleri ahşap parke döşeli olup duvarları boyalıdır. 2 odası aydınlığa bakmaktadır. Mutfak zeminleri seramik, duvarları tezgâh üzeri seramik döşelidir. Mermer tezgâh, alt üst meşe kaplama mutfak dolabı mevcuttur.Banyoda zemin ve duvarlar tavana kadar seramik kaplı olup banyoda duş bataryası, klozet ve lavabo mevcuttur.WC de zemin ve duvarlar tavana kadar seramik kaplı olup lavabo ve alaturka tuvalet vardır. İç kapıları pres kapı olup pencereleri ahşap doğramadır.Meskenin fiili durumda mutfak çıkışlı 1 adet balkonu mevcuttur. 1 adet oda çıkışlı depo mahalli bulunmaktadır. Meskende kombili kat kaloriferli ısınma mevcuttur.
Adresi : Gaziosmanpaşa Mahallesi, 382. Sokak, Günay Apartmanı, No: 20/7 Gölbaşı / ANKARA
Yüzölçümü : Bağımsız net alanı balkon hariç toplam; 94 m² olarak ölçülmüştür. Ayrıca; toplam 5 m² alanlı 1 adet balkon ve 1 adet depo(aydınlıkta) hacmi mevcuttur.
Arsa Payı : 42/669
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli imar planı kapsamında "Bitişik Nizam 4 Katlı Ticaret Yolu (Konut ve/veya Ticaret) " olarak planlandığı hususları tespit edilmiştir.
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : 09/07/2009 tarihli 9815 yevmiye nolu "AT bu gayrimenkulün mülkiyeti kat mülkiyetine geçmiştir". Şerhi vardır.
1. Satış Günü : 27/08/2020 günü 10:50 - 10:55 arası
2. Satış Günü : 29/09/2020 günü 10:50 - 10:55 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Gölbaşı Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Kongre ve Kültür Merkezi G.O.P. Mahallesi, Sahil Caddesi, No:40/A Gölbaşı / Ankara GÖLBAŞI / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/757 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.


(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir
.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR