GÖLBAŞI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Gölbaşı'nda 90 m² 3+1 daire icradan satılıktır

GÖLBAŞI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01180941
Şehir : Ankara / Gölbaşı
Semt-Mahalle : ŞAFAK MAH. / GÖLBAŞI
Oda Sayısı : 3+1
: 90
Bulunduğu Kat : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 29.06.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/966 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
170,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.08.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
22.09.2020 14:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Gölbaşı Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Kongre ve Kültür Merkezi G.O.P. Mahallesi, Sahil Caddesi, No:40/A Gölbaşı / Ankara

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GÖLBAŞI(ANKARA)
İCRA DAİRESİ
2019/966 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Gölbaşı İlçe, 52 Ada, 15 Parsel, ŞAFAK Mahalle/Köy, 1. Normal Kat 4 Nolu Bağımsız Bölüm Nolu Bağımsız Bölüm TAM Hisse olarak satılacak olan taşınmazın bulunduğu Ana Bina ve Özellikleri:
Taşınmazın yer aldığı bina yerleşim alanı içerisinde yer almakta olup ana cadde Şehit Selami Atabey caddesine yaklaşık 200 m mesafede, Cumhuriyet Caddesi'ne yaklaşık 450 m mesafede bulunmaktadır. Bina, betonarme karkas ve tek taraflı bitişik nizam yapı tarzında inşa edilmiştir. 2 bodrum kat, zemin kat ve 2 normal kattan oluşmaktadır. Parselin küçüklüğünden dolayı katlarda birer adet daire olmak üzere toplam 5 adet daire bulunmaktadır. Bina cepheleri hazır dış cephe boyalıdır. Bina girişi ile yol arasında boşluk olup, giriş kapısına betonarme tünel yol ile geçilmektedir. Bina giriş kapısı demir doğramadır. Bina giriş içi zeminler ve merdiven basamak ve sahanlıklar kaplama yapılmamış beton durumda yan duvarlar boyalıdır. Bina içi ve dış cepheleri bakımsız olup, eski binadır. Bina kat irtifaklıdır. Bölge Elektrik, Su, Telefon, Kanalizasyon, Doğalgaz ve Otobüs gibi hizmetlerden faydalanmaktadır.
Bağımsız Bölümün Özellikleri: Balkonlar hariç net 90 m2 olarak ölçülmüştür. Ayrıca toplam 15 m2 3 adet açık balkon alanı mevcuttur. Daire 1. katta olu, giriş kapısı çelik kapıdır. Fiili olarak 3 oda, salon, antre, mutfak, banyo, W'C ve 3 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Salon bir odaya açılmaktadır. Salon ve oda zeminleri laminanat döşeli olup, duvarları boyalıdır. Mutfak zemini laminant döşeli olup, duvarı seramik kaplıdır. Mutfakta mermerit tezgah, alt üst ahşap kaplama mutfak dolabı mevcuttur. Banyo zemini duvarlar tavana kadar seramik kaplı olup, banyoda hilton lavabo, duşakabin ve klozet bulunmaktadır. WC zemin ve duvarlar seramik kaplı olup, lavabo ve hela taşı mevcuttur. Mesken iç kapıları panel kapı olup, pencere doğramaları ahşap doğramadır. Meskenin salon, oda ve mutfak çıkışlı 3 açık balkonu mevcuttur. Dairede kombili kat kaloriferli ısınma mevcuttur. Dairede keşif tarihi (30.10.2019) itibariyle kiracı mevcuttur. AYRICA 4 NOLU KÖMÜRLÜK EKLENTİSİ vardır.
Adresi : Şafak Mah. 876. Cad. No:18/4 Gölbaşı/Ankara / ANKARA
Yüzölçümü : 90 m2
Arsa Payı : 74/278
İmar Durumu : Bitişik Nizam 4 Katlı Konut
Kıymeti : 170.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Beyan: 08/09/1993 tarihli Yönetim Planı
İrtifak Hakkı : AT M:8704 ile 8104 M2 sahalar üzerinde tek (türkiye elektrik kurumu-8790304314) lehine irtifak hakkı
1. Satış Günü : 25/08/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 22/09/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Gölbaşı Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Kongre ve Kültür Merkezi G.O.P. Mahallesi, Sahil Caddesi, No:40/A Gölbaşı / Ankara
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SATIŞ ŞARTLARI :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/966 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.


(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir
.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR