GÖLBAŞI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Gölbaşı'nda 72 m² daire icradan satılıktır

GÖLBAŞI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01114974
Şehir : Ankara / Gölbaşı
Semt-Mahalle : TAŞPINAR MAH. / GÖLBAŞI
: 72
Isıtma : Merkezi Sistem
Kullanım Durumu : Kiracılı
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 12.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/434 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
320,000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.02.2020 14:15
İkinci Satış Günü
:
26.03.2020 14:15
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Gölbaşı Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Kongre ve Kültür Merkezi G.O.P. Mahallesi, Sahil Caddesi, No:40/A Gölbaşı / Ankara

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GÖLBAŞI(ANKARA)
İCRA DAİRESİ
2019/434 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Gölbaşı İlçe, Taşpınar Mah. 11804 Ada, 5 Parsel, 2. Normal Kat, 8 Nolu Bağımsız Bölüm Tam hisse olarak satılacak olan taşınmaz; 36 katlı betonarme ve arsası olarak tapuda kayıtlı, bina 2 bodrum + zemin + 33 normal kattan oluşmaktadır. Binanın cephesi sıvalı + boyalıdır. Binanın giriş kapısı camlı alüminyum doğramadır. Apartmanın giriş katında binanın danışma bölümü yer almakta olup, bina içerisinde zeminler granit seramik, duvarlar duvar kağıdı kaplamadır. Yer yer ahşap giydirme cepheler bulunmaktadır. Binada 3 adet asansör ve yangın merdiveni, açık ve kapalı otopark, kapalı yüzme havuzu, spor salonu, basketbol sahası ve çocuk parkı bulunmaktadır. Ayrıca girişte özel güvenlik mevcuttur. Binanın zemin katında yönetim ofisi ve danışma, 1. katında 5 adet, 9 ila 18, 20. ve 22. katlarında her katta 4'er adet, 2 ila 8. katlarda her katta 6'şar adet, 19., 21., ve 23. ila 33. katlarda her katta 2'şer adet mesken olmak üzere binada toplam 121 adet mesken yer almaktadır. Bağımsız Bölümün Özellikleri: Daire giriş kapısı mobilyalı çelik kapıdır. 1 oda, açık mutfak, salon, antre, banyo-WC ve 1 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Koridor, banyo-WC ve mutfak zeminleri granit seramik kaplama, diğer salon ve oda zeminleri lamine parkedir. Duvarlar Banyo-WC'de duş içi granit seramik, diğer hacimlerde duvar kağıdı kaplıdır. Tavan ve duvar birleşimleri kartonpiyerlidir. Mutfak dolapları ve tezgahı ve dolapları mdf üzeri lamine kaplamadır. Banyoda duşa kabinli duş yeri, dolaplı lavabo ve klozet mevcuttur. İç kapılar ahşap panel kapı, pencere doğramaları çift camlı alüminyum doğramadır. Antrede aynalı ve sürgülü kapaklı gömme dolap bulunmaktadır. Taşınmazda kalorimetreli merkezi ısıtma sistemi ve akıllı ev sistemi kullanılmaktadır. Konutun faydalı net kullanım alanı (balkon dahil); 72,04 m2 olarak ölçülmüştür. Bölge yol, su, elektrik, telefon, doğalgaz, otobüs, kanalizasyon gibi her türlü belediye hizmetlerinden faydalanmakta olup, yerleşim bölgesinin içerisindedir. Keşif günü (24.04.2019) itibariyle taşınmaz kiracı tarafından mesken olarak kullanılmaktadır.
Adresi : Taşpınar Mah. 2804. Cadde Ede Tower Sitesindeki 2. Kat No:8 Gölbaşı / Ankara
Yüzölçümü : 72,04 m2
Arsa Payı : 28/5792
İmar Durumu : 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı kapsamında "Konut Alanı" olarak planlanmıştır. (Emsal: 2,00, Hmax: Serbest)
Kıymeti : 320.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Diğer : 08.01.2013 tarihli Yönetim Planı (09.10.2013-16261 Yev)
1. Satış Günü : 27/02/2020 günü 14:15 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 26/03/2020 günü 14:15 - 14:20 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Gölbaşı Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Kongre ve Kültür Merkezi G.O.P. Mahallesi, Sahil Caddesi, No:40/A Gölbaşı / Ankara
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/434 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR