GÖLBAŞI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Gölbaşı'nda 3+1 daire icradan satılıktır

GÖLBAŞI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01114144
Şehir : Ankara / Gölbaşı
Semt-Mahalle : ŞAFAK MAH. / GÖLBAŞI
Oda Sayısı : 3+1
: 129
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 3
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 11.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/525 Talimat
Muhammen Bedeli
:
340,000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.02.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
17.03.2020 10:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Gölbaşı Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Kongre ve Kültür Merkezi G.O.P. Mahallesi, Sahil Caddesi, No:40/A Gölbaşı / Ankara GÖLBAŞI / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GÖLBAŞI(ANKARA)
İCRA DAİRESİ
2018/525 TLMT.
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Gölbaşı İlçe, 54 Ada, 1 Parsel, ŞAFAK Mahalle/Köy, E blok 3. kat 21 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz ;A,B,C,D,E,F,G bloklardan oluşan Betonarme Apartman ve Arsası nitelikli 10.540,00 M² yüzölçümlü ana taşınmazda bulunan mesken nitelikli taşınmazdır. Taşınmazın güney ve batı cepheli, antre, hol, 3 oda, salon, mutfak,wc, 2 banyo ve 2 balkonu vardır. Giriş kapısı çelik, iç kapılar Amerikan Panel, pencereleri ısıcamlı ahşap doğrama, zeminler laminant parke kaplı, duvar ve tavanlar alçı sıva üzeri plastik boyalı, salon,antre ve oda tavanları kartonpiyerli, mutfak tavanı perde bantlıdır. mutfak tezgahı mermer, tezgah altı ve üstünde balon pres kapaklı dolaplı, banyoda zemin ve duvarlar seramik kaplı, tavan düz sıva plastik boyalı. banyo dolaplı lavabo, klozet, küvet ve duşa kabin vardır. Ebeveyn banyoda zemin ve duvarlar seramik, tavan düz sıva plastik boyalı ve sadece duş bataryası vardır. WC zeminleri seramik, duvarlar lavabo kısmında alçı sıva plastik boyalı, WC'de seramik kaplı, tavanlar alçı sıva plastik boyalı, hela taşı ve dolaplı lavabo vardır. ısınma kombilidir. Balkonlar oda ve mutfak ile irtibatlı zeminleri seramik, katlanır cam ile kapatılmıştır. Meskenin net kullanıma alanı balkonlar dahil 129,50 m2 dir. (Bilirkişi raporuna göre)
Adresi :Şafak mah. Şehit Selami Atabay cad. 914/1 sk. Eymir Konutları Ilgın Apt. E blokNo:1/21 Gölbaşı / ANKARA
Yüzölçümü : 129,50 m²
Arsa Payı : 80/10540
İmar Durumu :Gölbaşı Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'nün 03/05/2018 tarih, 754-E.8341 sayılı yazısında özetle; Şafak Mahallesi, 54 ada, 1 parselin Mülga Özel Çevre Koruma Kurumu Başkanlığı'nca onaylanan 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Kapsamında "Ayrık Nizam 4 Katlı Konut Alanı" olarak planlandığı , yapılaşma koşullarının TAKS:0,35 , KAKS: 1,40 olduğu bildirilmiştir.
Kıymeti : 340.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Bu gayrimenkulün mülkiyeti kat mülkiyetine geçmiştir.Şerhi vardır.
1. Satış Günü : 20/02/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 17/03/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Gölbaşı Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Kongre ve Kültür Merkezi G.O.P. Mahallesi, Sahil Caddesi, No:40/A Gölbaşı / Ankara GÖLBAŞI / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/525 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR