GÖLBAŞI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Gölbaşı'nda 184 m² daire icradan satılıktır

GÖLBAŞI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01155435
Şehir : Ankara / Gölbaşı
Semt-Mahalle : ÖRENCİK MAH. / GÖLBAŞI
Oda Sayısı : 4+1
: 184
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 9
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 23.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1058 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
350,000 TL
Birinci Satış Günü
:
05.05.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
09.06.2020 14:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Gölbaşı Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Kongre ve Kültür Merkezi G.O.P. Mahallesi, Sahil Caddesi, No:40/A Gölbaşı / Ankara

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GÖLBAŞI (ANKARA)
İCRA DAİRESİ
2018/1058 TLMT.

TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara İl, Gölbaşı İlçe, Virancık-Örencik Mah. 113398 Ada, 6 Parsel, B Blok, Zemin Kat, 3 Nolu Bağımsız Bölüm. Mesken nitelikli ve tam hissesi satılacak
olan taşınmazın bulunduğu site 2 blok binadan oluşan site içinde yer almakta, binalar ayrık nizam tarzda, 2 bodrum, zemin ve 6 katlıdır. Site şeklinde olan binaların etrafı ihata duvarı ile çevili ve üzeri demir korkulukludur. B Blok bina, 2 bodrum, zemin ve 6 katlıdır. Bina girişi zemin kat seviyesindeki bodrum kattandır. Binanın çatısı kiremit kaplıdır. Binanın cepheleri mantolama üzeri akrilik boyalıdır. Bina giriş kapısı ve rüzgarlık kapısı alüminyum doğramadır. Bina asansörlüdür. Binada, toplam 26 daire, normal katlarda ise 4'er daire vardır. Bina girişinde zeminler merdiven basamakları ve kat sahanlıkları mermer kaplı, yan duvarlar plastik boyalıdır. Bölgede elektrik, su, yol, kanalizasyon, otobüs gibi her türlü belediye hizmeti mevcuttur. ZEMİN KAT 3 NOLU DAİRE: Dairenin dış kapısı çeliktir. 4 oda, salon, antre, mutfak, kiler, WC, 2 banyo ve 2 balkondan ibarettir. Salonun ve odaların zemini laminat parke, antrenin zemini seramik kaplı, duvarları plastik boyalı, tavanları plastik boyalı ve kartonpiyerlidir. Mutfakta; zemin seramik, duvarlar plastik boyalı, tezgahı ve eviyesi stone, tezgah altında ve üstünde akrilik dolaplar bulunmaktadır. Banyoda; zemin ve duvarlar seramik kaplıdır. Dolaplı lavabo, klozet, duş teknesi üzeri duşa kabin ve duş bataryası vardır. Ebeveyn banyoda; zemin ve duvarlar seramik kaplıdır. Dolaplı lavabo, klozet, duş teknesi üzeri duşa kabin ve duş bataryası vardır. WC'de; zemin ve duvarlar seramik kaplıdır. Lavabo ve hela taşı vardır. Kapılar hazır panel kapıdır. Pencereler ahşap rengi PVC ve çift camlıdır. Isınma sistemi; doğal gazlı merkezi sistem kaloriferlidir. Daireinin kullanım alanı; kapalı alanı 146 m² ve balkonların alanı 38 m² olmak üzere toplam 184 m² olarak ölçülmüştür. Daire; keşif tarihi (13.10.2018) itibariyle boştur. Daire; zemin kat (fiili olarak 1. kat), girişe göre sağ-yan-arka, kuzey-doğu cephelidir.
Adresi : Eymir Mah. Yedigöller Cad. No: 13/B-3 Gölbaşı / Ankara
Yüzölçümü : 184 m² (Bağımsız Bölüm'ün alanı)
Arsa Payı : 160/8117
İmar Durumu : Gölbaşı Belediyesi (05.09.2018 tarih ve 18496) 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı kapsamında "Konut Alanı" olarak planlandığı, yapılaşma koşullarının; Emsal: 0,60, Hmax: 18,50 m olarak bildirilmiştir.
Kıymeti : 350.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Beyan: 23.07.2014 tarihli Yönetim Planı (25.07.2014 tarih ve 12402 Yev.)
1. Satış Günü : 05/05/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 09/06/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Gölbaşı Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Kongre ve Kültür Merkezi G.O.P. Mahallesi, Sahil Caddesi, No:40/A Gölbaşı / Ankara

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1058 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR