GÖLBAŞI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Gölbaşı'nda 128 m² daire icradan satılıktır

GÖLBAŞI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01065237
Şehir : Ankara / Gölbaşı
Semt-Mahalle : SEĞMENLER MAH. / GÖLBAŞI
Oda Sayısı : 3+1
: 128
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 6
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 11.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/984 ESAS
Muhammen Bedeli
:
200,000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.11.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
10.12.2019 14:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Gölbaşı Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Kongre ve Kültür Merkezi G.O.P. Mahallesi, Sahil Caddesi, No:40/A Gölbaşı / Ankara

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GÖLBAŞI (ANKARA)
İCRA DAİRESİ
2017/984 ESAS
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara İl, Gölbaşı İlçe, Seğmenler Mah. 97 Ada, 44 Parsel, 3. Kat, A Blok, 10 Nolu Bağımsız Bölüm Tam hisse olarak satılacak olan TAŞINMAZIN BULUNDUĞU BİNA; bitişik nizam ve betonarme yapı tarzında inşa edilmiş olup 2 bodrum + zemin + 3 normal kat olmak üzere 6 katlıdır. Bina 951. Sokaktan A ve B girişi olmak üzere 2 girişlidir. A girişi bodrum, B girişi zemin kattandır. Girişlere ayrı isimler verilmiş olup kıymet taktirine konu taşınmazın yer aldığı A girişi Dinçerler Apt. B girişi ise Birlik Apt. olarak isimlendirilmiştir. A girişli kısımda tamamı mesken olmak üzere 11 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bina giriş kapısı demirdir. Binanın tüm cepheleri akrilik boyalıdır. Bina girişi, merdivenler ve kat hollerinde döşemeler ve duvarlar 1,10 m yüksekliğe kadar mermer kaplı, duvarların üst kısımları alçı sıva üzeri, tavanlar düz sıva üzeri boyalıdır. Merdiven korkulukları demirdir. Binada asansör ve otopark bulunmamaktadır. Binanın bulunduğu semt, belediye sınırları içerisinde olup, her türlü altyapı ve belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır.
Satışa konu BAĞIMSIZ BÖLÜM mesken olarak kullanılmak üzere projelendirilmiştir. Bina girişine göre sol tarafta yer almakta olup kuzeydoğu ve güneybatı yönlüdür. Fiili durumda antre, hol, 3 oda, salon, mutfak, 2 banyo, wc, 2 balkon ve kilerden oluşmaktadır. Giriş kapısı çelik, iç kapıları panel kapıdır. Pencere doğramaları ahşap olup ısıcamlıdır. Antre zemini seramik kaplı, duvarları alçı sıva üzeri mat yağlı boyalı, tavanı düz sıva üzeri plastik boyalı ve kartonpiyerlidir. Holde çamaşır makinesi nişi, antrede sabit vestiyer vardır. Salon ve oda döşemeleri laminant parke kaplı, duvarları alçı sıva üzeri mat yağlı boyalı, tavanları düz sıva üzeri plastik boyalı ve kartonpiyerlidir. Bir oda bina aydınlığına bakmaktadır. Mutfak zemini ve duvarları seramik kaplı, tavanı düz sıva üzeri plastik boyalı ve kartonpiyerlidir. Mutfak tezgahı mermerit olup tezgah altında ve üstünde pvc kaplama kapaklı dolaplar mevcuttur. Kiler zemini laminant parke kaplı, duvarları alçı sıva üzeri mat yağlı boyalı, tavanı düz sıva üzeri plastik boyalıdır. Banyoda zemin ve duvarlar seramik kaplı, tavan düz sıva üzeri boyalıdır. Lavabo, klozet ve duş tertibatı bulunmaktadır. Ebeveyn banyosunda zemin ve duvarlar seramik kaplı, tavan düz sıva üzeri plastik boyalıdır, duşakabin mevcuttur. WC zemini ve duvarları seramik kaplı, tavanı düz sıva üzeri boyalıdır. Hela taşı ve dolaplı lavabo bulunmaktadır. Balkonlar mutfak ve oda ile irtibatlı olup döşemeleri seramik kaplıdır. Isınma kombi ile sağlanmaktadır. Meskenin net faydalı alanı balkon dahil 128,25 m² olarak ölçülmüştür. Toplam balkon alanı 7,26 m2'dir. Bağımsız bölüm halen (13.12.2017) malik tarafından konut olarak kullanılmaktadır.
Adresi : Seğmenler Mah. 951. Sokak No: 20/A/1 Gölbaşı / Ankara
Yüzölçümü : 128,25 m² (balkon hariç net kullanım alanı)
Arsa Payı : 44/1008
İmar Durumu : Gölbaşı Belediyesi'nin 16.06.2017 tarih ve 11451 sayılı yazısına göre; 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı kapsamında "Bitişik Nizam 4 Katlı Konut Alanı" olarak planlanmıştır.
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : : 07.06.2007 tarihli Yönetim Planı (20.06.2007 tarih ve 6974 Yevmiye)
1. Satış Günü : 14/11/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 10/12/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Gölbaşı Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Kongre ve Kültür Merkezi G.O.P. Mahallesi, Sahil Caddesi, No:40/A Gölbaşı / Ankara

SATIŞ ŞARTLARI :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/984 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR