GÖLBAŞI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Gölbaşı'nda 108 m² daire icradan satılıktır

GÖLBAŞI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01063985
Şehir : Ankara / Gölbaşı
Semt-Mahalle : GAZİOSMANPAŞA MAH. / GÖLBAŞI
Oda Sayısı : 3+1
: 108
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 3
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 10.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/841 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
220,000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.11.2019 11:30
İkinci Satış Günü
:
09.12.2019 11:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Gölbaşı Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Kongre ve Kültür Merkezi G.O.P. Mahallesi, Sahil Caddesi, No:40/A Gölbaşı / Ankara GÖLBAŞI / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GÖLBAŞI (ANKARA)
İCRA DAİRESİ
2019/841 TLMT.

TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara İl, Gölbaşı İlçe, 171 Ada, 11 Parsel, BAHÇELİEVLER Mahalle/Köy, 3. KAT 10 NOLU Nolu Bağımsız Bölüm Ana taşınmaz 846,00 m² yüzölçümlü kargir apartman niteliğindeki taşınmaz olup,satışı yapılacak taşınmaz ana taşınmaz üzerinde 3. kat 10 nolu taşınmazdır. 3. Kat (10) numaralı bağımsız bölüm konut olarak kullanılmak üzere projelendirilmiştir. Binaya 293. Sokaktan bakıldığında arka cephede yer almakta olup güneydoğu, kuzeydoğu ve kuzeybatı yönlüdür.Fiili durumda antre, hol, 3 oda, salon, mutfak, banyo, wc ve 2 balkondan müteşekkildir. Dairenin giriş kapısı, iç kapıları Amerikan Panel, pencereleri ısıcamlı ahşap doğramadır. Antre ve hol zeminleri laminat parke kaplı, duvarları baskı boyalı, tavanları düz sıva üzeri plastik boyalıdır. Antrede vestiyer bulunmaktadır. Oda zeminleri ahşap parke kaplı, duvarları alçı sıva üzeri saten boyalı, tavanları düz sıva üzeri plastik boyalı ve kartonpiyerlidir.
Salon zemini ahşap parke kaplı, duvarları baskı boyalı, tavan düz sıva üzeri plastik boyalı ve kartonpiyerlidir. Mutfak zemini laminat parke, duvarları seramik kaplı, tavanı düz sıva üzeri plastik boyalı ve kartonpiyerlidir. Mutfak tezgahı mermerit olup tezgah altında ve üstünde balon pres kapaklı dolaplar mevcuttur.Banyoda zemin ve duvarlar seramik kaplı, tavan düz sıva üzeri plastik boyalıdır. İçerisinde dolaplı lavabo, klozet, duş teknesi ve duşa kabin mevcuttur. WC zemini ve duvarları seramik kaplı, tavanı düz sıva üzeri plastik boyalıdır. Balkonlardan bir tanesi salon, diğeri oda ile irtibatlı olup zeminleri seramik kaplıdır. Oda balkonu katlanır cam ile kapatılmıştır. Salon balkonu aradaki duvar yıkılmak ve pvc doğrama ile kapatılmak suretiyle balkon alanına katılmıştır. Isınma kombi ile sağlanmaktadır. Meskenin net kullanım alanı balkonlar dahil 108,30 m² olarak ölçülmüştür. Toplam balkon alanı 10,65 m²dir.
Adresi : Bahçelievler Mahallesi, 293. Sokak, H. Tuncay Apartmanı, No: 19/10 Gölbaşı /Ankara
Yüzölçümü : 108,30 m2
Arsa Payı : 76/846
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Kapsamında "Ayrık Nizam 4 Katlı Konut Alanı" olarak planlandığı yapılaşma koşullarının TAKS:0.40, KAKS:1.60 olduğu bildirilmiştir.
Kıymeti : 220.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 12/11/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 09/12/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Gölbaşı Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Kongre ve Kültür Merkezi G.O.P. Mahallesi, Sahil Caddesi, No:40/A Gölbaşı / Ankara GÖLBAŞI / ANKARA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/841 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR