GÖLBAŞI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Gölbaşı Kaldera Evleri'nde 180 m² daire icradan satılıktır

GÖLBAŞI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01155406
Şehir : Ankara / Gölbaşı
Semt-Mahalle : SEĞMENLER MAH. / GÖLBAŞI
Oda Sayısı : 5+1
: 180
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 9
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 23.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1152 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
465,000 TL
Birinci Satış Günü
:
02.06.2020 14:10
İkinci Satış Günü
:
30.06.2020 14:10
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Gölbaşı Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Kongre ve Kültür Merkezi G.O.P. Mahallesi, Sahil Caddesi, No:40/A Gölbaşı / Ankara

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GÖLBAŞI (ANKARA)
İCRA DAİRESİ
2018/1152 TLMT.

TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara İl, Gölbaşı İlçe, Virancık-İmar Mah. 112570 Ada, 8 Parsel, B Blok, 2. Kat, No: 9 Nolu Bağımsız Bölüm
Mesken nitelikli olup tam hissesi satılacak olan bağımsız bölümün bulunduğu, ANA GAYRİMENKULÜN ÖZELLİKLERİ: A ve B Blok olmak üzere 2 bloktan oluşan Kaldera Evleri. Bloklar ayrık nizam betonarme karkas tarzda inşa edilmiştir. Ayrıca parsel üzerinde konut blokları haricinde çocuk parkı, otopark ve yeşil alanlar bulunmaktadır. Parsel çevresi beton duvar üzeri panel çit ile çevrilidir. Otopark alanları kilitli parke taş kaplıdır. B Blok 1. bodrum, zemin ve 7 normal kattan müteşekkildir. Bloğun dış cepheleri mantolama üzeri sıvalı ve grenli boyalıdır. Blokta tamamı mesken nitelikli 24 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Blok giriş kapısı ve rüzgarlık kapıları alüminyum doğramadır. Blok girişinde zeminler mermer, duvarlar tavana kadar taş kaplı, tavan alçı sıva üzeri plastik boyalıdır. Tavanda ışık bandı bulunmaktadır. Merdiven ve kat hollerinde zeminler mermer kaplı, duvarları tavanlar alçı sıva üzeri plastik boyalıdır. Merdiven korkulukları yağlı boyalı demir borudandır. Blokta iki adet asansör bulunmaktadır. Parselin bulunduğu bölge kamu hizmetlerinden yararlanmakta olup çevrede serpintili vaziyette benzer tarzda çok katlı konut siteleri ve site inşaatları bulunmaktadır.
BAĞIMSIZ BÖLÜMÜN ÖZELLİKLERİ:
Mesken olarak kullanılmak üzere projelendirilmiştir. Bina girişine göre sol tarafta yer almakta olup güney ve doğu yönlüdür. Mesken fiili durumda antre, hol, 4 oda, salon, mutfak, banyo, soyunma+ebeveyn banyo, WC ve 3 balkondan (2 adedi Fransız Balkon) oluşmaktadır. Giriş kapısı çelik, iç kapıları Amerikan Panel kapıdır. Pencere doğramaları PVC olup ısıcamlıdır. Antre ve hol zeminleri parlak granit seramik kaplı, duvarları ve tavanları alçı sıva üzeri plastik boyalı kartonpiyerlidir. Salon ve oda zeminleri laminant parke kaplı, duvarları ve tavanları alçı sıva üzeri plastik boyalı ve kartonpiyerlidir. Mutfak zemini parlak granit seramik kaplı, duavarları ve tavanı alçı sıva üzeri plastik boyalı ve kartonpiyerlidir. Mutfak tezgahı akrilik olup tezgah altında ve üstünde PVC kaplama kapaklı metal profil boy kuluplu dolaplar mevcuttur. Banyoda zemin ve duvarlar seramik kapl, tavan metal asma tavanlıdır. Banyoda dolaplı lavabo, klozet, duş teknesi ve duşa kabin bulunmaktaır. Ebeveyn banyosunda zemin ve duvarlar seramik kaplı, tavan metal asma tavanlıdır. İçerisinde dolaplı lavabo, klozet, köşe duş teknesi ve duşa kabin bulunmaktadır. WC zemini ve duvarları seramik kaplı, tavanı metal asma tavanlıdır. İçerisinde hela taşı ve lavabo bulunmaktadır. Balkon mutfak ve salon ile irtibatlı olup döşemeleri seramik kaplıdır. Katlanır cam istemi ile kapatılmıştır. Fransız Balkonlar iki oda ile irtibatlıdır. Isıma kombi ile sağlanmaktadır. Meskenin net kullanım alanı balkon dahil 180,29 m² olarak ölçülmüştür. Balkon alanı 21,40 m²'dir. Kıymet taktir tarihi (05.11.2018) itibariyle bağımsız bölüm borçlu malik tarafından mesken olarak kullanılmaktadır.
Adresi : Seğmenler Mah. 965. Cad. Kaldera Evleri, No:5-B/9 Gölbaşı / Ankara
Yüzölçümü : 180,29 m²
Arsa Payı : 142/6278
İmar Durumu : Gölbaşı Belediyesinin 26.09.2018 tarih ve 19866 sayılı yazısına göre; "Ayrık Nizam 4 Katlı Konut Alanı" Taks: 0,25, Kaks: 1,00.
Kıymeti : 465.000,00. TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Beyan: 09.07.2014 tarihli Yönetim Planı (17.07.2014-11990 Yev)
1. Satış Günü : 02/06/2020 günü 14:10 - 14:15 arası
2. Satış Günü : 30/06/2020 günü 14:10 - 14:15 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Gölbaşı Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Kongre ve Kültür Merkezi G.O.P. Mahallesi, Sahil Caddesi, No:40/A Gölbaşı / Ankara

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1152 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR