ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Etimesgut'ta çatı arası piyesli daire icradan satılıktır

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00960328
Şehir : Ankara / Etimesgut
Semt-Mahalle : ERYAMAN MAH. / ERYAMANEVLERİ
Oda Sayısı : 3+1
: 154
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 13
Binadaki Kat Sayısı : 14
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 08.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/7991 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
460,000 TL
Birinci Satış Günü
:
24.04.2019 11:10
İkinci Satış Günü
:
20.05.2019 11:10
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2018/7991 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Ankara İl, Etimesgut İlçe, 46532 Ada, 1 Parsel, ERYAMAN Mahalle/Köy, C9 blok 13-14 kat 55 nolu Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın borçluya isabet eden tam hissesi satışa çıkartılmış olup adresi Eryaman Mah. Dil Devrimi Cad. üzerinde Doğan Kaya sitesi C9 Blok 80 nolu binada yer almaktadır. Kıymet Takdirine konu olan taşınmazın bulunduğu yapı, 26.775,00 m² yüzölçümlü arsa üzerine 6 adet bloktan meydana gelmektedir.
3B yapı sınıfında, betonarme karkas yapıda, ayrık nizamda, bodrum kat + zemin kat + 14 normal kat ve çatı katlı olarak proje ve inşa edilmiştir. Bina Girişi bodrum kattan, kuzeybatı cepheden sağlanmaktadır.
Ana taşınmazda Bodrum katta; sığınak, su deposu, sayaç yeri, kapıcı dairesi, hidrofor yeri, kazan dairesi ve bina girişi, zemin kat ve diğer tüm katların her birinde 4'er adet mesken bulunmakta olup, bina toplam 56 adet bağımsız bölümden meydana gelmektedir.Binanın giriş kapısı alüminyum doğrama, iç zeminleri giriş ve sahanlıklarda mermer kaplama, merdiven korkulukları ise demir doğramadır. Binada asansör ve otopark bulunmakta olup, site içerisinde yeşil alanlar, spor alanları ve kamelyalar bulunmaktadır. Çevre düzenlemesi tamamlanmıştır. Bölgede elektrik, su, yol, kanalizasyon, otobüs gibi her türlü Belediye hizmeti mevcuttur Taşınmaz, 4.derece deprem bölgesinde yer almakta olup, bu alanda uzman kişiler tarafından incelenmesi önerilmekle birlikte, binada gözle görülen depremsel bir hasar tespit edilmemiştir.55 bağımsız bölüm no.lu çatı aralı mesken nitelikli taşınmaz ana yapının 3.Katında, bina girişine göre sağ yan ve ön cephede konumlu olup, kuzeybatı ve kuzeydoğu cephelidir.Mimari Projesine göre; 13-14.Katta; Antre-hol, oda, salon, mutfak, banyo ve balkon hacimlerinden, çatı katında; 2 oda, hol, banyo ve açık ve kapalı teras hacimlerinden oluşmaktadır. Ana giriş kapısı çelik, iç kapı doğramaları panel, pencere doğramaları pvc ısıcamlıdır. Salon ile odalarda zemin laminat parke, duvarlar saten boyadır. Banyo ve wc bölümlerinin zemin ile duvarları seramik kaplamadır. Banyo içerisinde Hilton lavabo, klozet ve duşakabin bulunmaktadır.Mutfakta mdf balon kapak dolaplar ve mermerit tezgah mevcut olup, zemini lamine parke duvarları saten boyalıdır. Elektrik, su ve haberleşme tesisatları, vitrifiye, armatürleri mevcut ve kullanılır durumdaki gayrimenkulün ısıtılması doğalgaz yakıtlı merkezi kalorifer tesisatı ile sağlanmaktadır. Taşınmazın kombi ve petekleri mevcuttur. Taşınmaz net 154 m², brüt 186 m² alana sahiptir.
Adresi : Eryaman Mah. Dil Devrimi Cad. üzerinde Doğan Kaya sitesi C9 Blok 80 nolu binada yer almaktadır.
Yüzölçümü : 26.775,00 m²
Arsa Payı : 1313/267750
İmar Durumu : Dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 460.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi olup, dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 24/04/2019 günü 11:10 - 11:13 arası
2. Satış Günü : 20/05/2019 günü 11:10 - 11:13 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/7991 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR