ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Etimesgut'ta 92 m² daire icradan satılıktır

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01155743
Şehir : Ankara / Etimesgut
Semt-Mahalle : 30 AĞUSTOS MAH. / 30AĞUSTOS
Oda Sayısı : 3+1
: 92
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 6
Isıtma : Kat Kaloriferi
Yayınlandığı Gazeteler

İLKSAYFA 25.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/10387 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
180,000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.05.2020 11:50
İkinci Satış Günü
:
11.06.2020 11:50
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2019/10387 TLMT.

TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara İl, Etimesgut İlçe, 45570 Ada, 8 Parsel, 30 AĞUSTOS Mahalle/Köy, 1. Kat, 3 Nolu Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın borçlular adına kayıtlı tam hissesi satışa çıkarılmış olup, Açık adresi : Alsancak mah. (tapu kaydında 30 Ağustos mah.) 2134 sk. Kılıçtutan Apartmanı, No: 22/3 Etimesgut/Ankara şeklindedir. Taşınmazın bulunduğu ana bina özellikleri : Taşınmazın yer aldığı bina doğuda 2142. Sokak, batıda 2128. Sokak, kuzeyde 2130. Sokak, güneyde 2134. Sokak arasındaki imar parseli üzerinde inşa edilmiştir. Taşınmaz bölgenin ana arterlerinden olan Hikmet Özer Caddesi'ne 300 m mesafede konumlanmıştır. Yakın çevresi konut alanı olarak yapılaşmış olup Alsancak Parkı ve Dumlupınar İlkokulu ve Etimegut Atatürk Stadyumuna yakın konumdadır.Bina, betonarme karkas ve bitişik nizam yapı tarzında inşa edilmiştir. Bina; bodrum kat, zemin kat, 3 normal kat ve çatı arası kattan oluşmaktadır. Binada, 6 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bina cepheleri mantolama üzeri betopan malzeme ile kaplanmıştır. Binada, açık ve kapalı otopark bulunmaktadır.Binanın; giriş kapısı camlı alüminyum doğramadır. Bina girişinde ve katlarda zeminler mermer, yan duvarlar 1 m yüksekliğe kadar mermer üzeri desenli boyalıdır.Bina yaklaşık 7-8 yıllıktır. Bölge Elektrik, Su, Telefon, Kanalizasyon, Doğal gaz ve Otobüs gibi hizmetlerinden faydalanmaktadır.3 nolu bağımsız bölüm özellikleri: Giriş kapısı çelik kasalı kapıdır. Fiili durumda; 3 oda, salon, antre-hol, mutfak, banyo, WC ve 2 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Antre-koridor zeminleri seramik döşeli, duvarları desenli boyalıdır.Salon ve oda zeminleri laminat parke döşeli olup duvarları desenli boyalıdır. Mutfak zeminleri ve duvarları seramik döşeli olup mermerit tezgâh, alt üst suntalam mutfak dolabı mevcuttur. Banyoda zemin ve duvarlar tavana kadar seramik kaplı olup banyoda duşakabin, klozet ve dolaplı lavabo mevcuttur. WC'de zemin ve duvarlar tavana kadar seramik kaplı olup lavabo ve alaturka tuvalet vardır. İç kapıları panel kapı olup pencereleri pvc doğramadır. Meskende kombili kat kaloriferli ısınma mevcuttur. Fiili durumda oda çıkışlı açık 1 adet balkon ve mutfak çıkışlı açık 1 adet balkon, toplam 2 adet balkonu mevcuttur. Kullanım alanı; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Planlı Alanlar Tip İmar Yönetmeliğinin 2. Bölüm 16. Maddesinde "Bağımsız Bölüm Net Alanı başlıklı 41. Fıkrasındaki esaslara göre, bağımsızın net alanı balkon hariç 92,25 m². Ayrıca; 9,80 m² alanlı 2 adet açık balkon hacmi mevcuttur.
Yüzölçümü : 273,00 m²
Arsa Payı : 45/273
İmar Durumu : Kaydı Gibidir. Dosyasında Mevcut.
Kıymeti : 180.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Kaydı Gibidir. Dosyasında Mevcut.
1. Satış Günü : 14/05/2020 günü 11:50 - 11:53 arası
2. Satış Günü : 11/06/2020 günü 11:50 - 11:53 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/10387 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR