ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Etimesgut'ta 70 m² daire icradan satılıktır

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01090873
Şehir : Ankara / Etimesgut
Semt-Mahalle : TOPÇU MAH. / ELVANKENT
Oda Sayısı : 2+1
: 70
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 11-15 Arası
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Kat Kaloriferi
Yayınlandığı Gazeteler

ANADOLU 27.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/7317 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
60,000 TL
Birinci Satış Günü
:
09.01.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
13.02.2020 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2018/7317 TLMT.

TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara İl, Etimesgut İlçe, 45693 Ada, 7 Parsel, TOPÇU Mahalle/Köy, zemin kat 2 nolu Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın borçluya isabet eden 1/2 hissesi satışa çıkartılmış olup adresi: Etimesgut Topçu mah. 1510 sk. no: 5 Enes apartmanı 2 nolu daire'dir. Taşınmazın bulunduğu bina sağdan bitişik olup bodrum, zemin+3 normal katlı ve 14-15 yıllıktır. Normal katlarda 3 er olmak üzere 12 mesken bulunmaktadır. Bina cepheleri akrilik boyalı, giriş kapısı demir doğrama, giriş holü zemin,merdiven, kat holleri mermer, yanları seramik üzeri plastik boyalıdır. Zemin katta, orta kısımda, kuzey cephelidir. Antre, salon, 2 oda, mutfak, banyo ve wcden müteşekkildir. Antre zemini seramik, duvarı plastik boyalı ve kartonpiyerli, Mutfak zemini seramik, duvarları plastik boyalı, profil kapaklı alt-üst dolap ve mermerit tezgahlı, önündeki balkon pvc doğrama ile kapatılmıştır. Banyo zemin ve duvarları seramik, ayaklı lavabo, duşakabinli duş ve klozetli, wc zemini ve duvarları seramik, asma banyo ve hela taşı, dış kapı çelik, iç kapılar panel, pencereler vernikli ahşap ve ısıcamlı, kat kaloriferli, kullanım alanı 70 m² dir. dairenin tamamı 120.000,00 TL olup satılacak hisse 1/2 olup satılacak hisseye düşen değer 60.000,00 TL dir.
Yüzölçümü : 527,00 m²
Arsa Payı : 38/527
İmar Durumu :
Kıymeti
: 60.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 09/01/2020 günü 10:00 - 10:03 arası
2. Satış Günü : 13/02/2020 günü 10:00 - 10:03 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/7317 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR