ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Etimesgut'ta 6+1 dubleks daire icradan satılıktır

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01130237
Şehir : Ankara / Etimesgut
Semt-Mahalle : ELVAN MAH. / 30AĞUSTOS
Oda Sayısı : 6+1
: 193
Banyo Sayısı : 3
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 6
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 12.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/11262 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
280,000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.03.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
14.04.2020 11:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2018/11262 TLMT.

TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara İl, Etimesgut İlçe, 46013 Ada, 1 Parsel, Elvan Mahalle/Köy, 3. Normal Kat 8 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın borçluya isabet eden tam hissesi satışa çıkartılmış olup, Taşınmazın bulunduğu bina, betonarme karkas ve ayrık nizam yapı tarzında inşa edilmiştir. Bina girişi 1835. Cadde cephesine göre ön cephe, zemin kat seviyesindendir. Bina, 1 bodrum kat, zemin kat, 3 normal kat ve çatı katlıdır. Binada, bodrum katta ortak alanlar; zemin kat ve 1.-2. normal katların her birinde 2'şer adet mesken; 3. normal katta 2 adet çatı aralı mesken olmak üzere toplam 8 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bina cepheleri mantolama üzeri boyalıdır. Bina giriş kapısı camlı alüminyum doğramadır. Bina kat hollerinin zeminleri mermer kaplı, duvarları boyalıdır. Binada asansör ve otopark bulunmamaktadır. Binanın elektrik, su, telefon, kanalizasyon, doğalgaz ve toplu taşıma gibi tüm kamu hizmetlerinden istifadesi tamdır. Mesken fiili durumda binanın 3.normal+çatı katında, yola ve bina girişine göre sağ-ön-arka tarafta, güny-doğu-batı yönüne cephelidir. Mesken giriş kapısı çelik kapıdır. Mesken fiili olarak 3.normal katta antre-hol, 3 oda, salon, mutfak, 2 banyo, WC, 2 balkon hacimlerinden; çatı arası katta hol, 3 oda, 1 banyo ve 2 teras hacimlerinden oluşmaktadır. Meskenin balkonları açıktır. Meskenin salon ve oda zeminleri laminat parke, duvarları kağıt kaplıdır. Meskenin antre-hol zemini seramik kaplı, duvarları kağıt kaplıdır. Meskenin mutfak zemini seramik, duvarları kağıt kaplıdır. Meskenin mutfak mahallinde mdf üzeri laminat kaplı dolaplar ve mermerit tezgah mevcuttur. Meskenin banyolarının zemini seramik, duvarları tavana kadar fayans kaplı olup genel banyoda dolaplı lavabo, kabinli duş teknesi ve klozet; ebeveyn banyosunda lavabo ve duş bataryası; üst kat banyoda ayaklı lavabo, kabinli duş yeri ve klozet mevcuttur. Meskenin WC zemini seramik, duvarlar tavana kadar fayans kaplı olup alaturka tuvalet ve lavabo mevcuttur. Meskenin iç kapıları panel, pencereleri ısıcamlı PVC doğramadır. Mesken, doğalgazlı kombili kalorifer tesisatı ile ısıtılmaktadır. Net kullanım alanı 193 m²'dir.
Adresi : Elvan Mahallesi, 1835. Cadde, No: 3/8 Etimesgut ANKARA
Yüzölçümü : 800,00 m²
Arsa Payı : 140/800
İmar Durumu : Dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 280.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir. Dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 17/03/2020 günü 11:00 - 11:03 arası
2. Satış Günü : 14/04/2020 günü 11:00 - 11:03 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin % 50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/11262 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLANEN TEBLİGAT
(Taşınmazın Açık Artırma İlanının İlanen tebliğine ilişkindir.)
Yukarıda bilgileri yazılı taşınmazın açık artırma ilanının borçlu Faruk SÖNMEZYUVA'ya (T.C. 326.....222, Fikri ve Fatma oğlu, 1960 D.lu) İLANEN TEBLİĞ EDİLDİĞİ İLAN OLUNUR.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR