ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Etimesgut'ta 5+1 dubleks daire icradan satılıktır

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01154607
Şehir : Ankara / Etimesgut
Semt-Mahalle : ELVAN MAH. / 30AĞUSTOS
Oda Sayısı : 5+1
: 152
Banyo Sayısı : 3
Bulunduğu Kat : 8
Binadaki Kat Sayısı : 10
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

TİCARİ HAYAT 21.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2716 Talimat
Muhammen Bedeli
:
400,000 TL
Birinci Satış Günü
:
18.05.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
15.06.2020 10:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2019/2716 TLMT.
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Etimesgut İlçe, 46032 Ada, 1 Parsel, ELVAN Mahalle/Köy, 8. KAT 34 NUMARALI BAĞIMSIZ BÖLÜM Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın borçlu adına isabet eden tam hissesi satışa çıkarılmış olup, açık adresi :Elvan mah. 1851. sok Emin apartmanı 14/34 Etimesgut / Ankara şeklindedir.
Kıymet takdirine konu taşınmazın bulunduğu ana bina özellikleri : Ana bina betonarme yapı tarzında, ayrık nizamlı, 1 bodrum, zemin ve 8 normal kattan müteşekkil olup normal katlarında 4 daire vardır. Son katları çatı aralıdır. Bina dış cephesi ısı yalıtım esaslı mantolamalı olup üzeri hazır sıva + akrilik boya kaplıdır. Binanın ana giriş kapısı demir ve rüzgarlığı ahşap doğrama kapıdır. Binanın giriş dış zemini kilit taşı ve iç sahanlığı mermer kaplıdır. Merdiven basamak ve sahanlıkları mermer kaplı, merdiven yan duvarları 1,20 metre yükseklikte mermer ve üzeri alçı sıva + plastik boya kaplıdır. Her kata çalışan çift asansörü vardır. Binaya ait elektrik , su ve doğalgazı vardır. Bölgede elektrik, su, yol, kanalizasyon, otobüs gibi her türlü belediye hizmeti mevcuttur.
Kıymet takdiri istenilen meskenin özellikleri : Çatı aralı mesken olup, meskenin giriş katında fiili durumu itibariyle 3 oda, salon, antre- koridor, mutfak, banyo, ebeveyn banyosu, wc ve 3 adet balkonu vardır. Giriş katı balkonları mutfak, salon ve oda çıkışlıdır. Çatı katında fiili durum itibariyle 2 oda, antre ve banyo 1 balkon ve 1 teras alanı vardır. Balkon oda çıkışlıdır. Salonun ve odaların zemini laminat parke kaplıdır. Islak hacimlerde antre, mutfak, her iki banyo ebeveyn banyosu ve tuvalet zemini seramik kaplıdır. Salon, antre ve odaların duvarları silikon esaslı kağıt kaplıdır. Islak hacimlerden mutfak duvarları silikon esaslı kağıt kaplıdır. Her iki banyoda, ebeveyn banyosu ve tuvalet duvarları tavana kadar seramik kaplıdır. Mutfakta mermerit tezgah ve eviye tezgah altında ve üstünde laminat esaslı ahşap mutfak dolabı mevcuttur. Çatı katı antresinde mutfak nişi mevcut olup, mermerit tezgah ve laminat esaslı dolabı vardır. Giriş katı banyoda Hilton tipi lavabo, küvet ve kabini, batarya takımı ve klozeti vardır. Çatı katı banyosunda duş imkanlı alanı ve batarya takımı vardır. Ebeveyn banyosunda dış imkanlı alanı vardır. wc de lavabo ve tuvalet taşı vardır. Lavabo tuvalet dışındadır. İç kapıları panel pres kapıdır. Pencereleri ve balkon kapısı PVC esaslıdır. Daire dış kapısı çelik esaslıdır. Kombili ve doğalgaz kat kaloriferlidir. Kullanım alanı :Çatı aralı meskenini balkonlar hariç giriş kat net alanı 106 m² dir. Çatı katı net alanı teras ve balkon hariç 46 m² dir. Çatı aralı meskenin giriş ve çatı katı dahil toplam net alanı 152 m²dir. Şeklinde bilirkişilerce rapor tanzim edilerek dosyasına ibraz edilmiştir.
Adresi : Elvan Mah. 1851. Sok Emin Apartmanı 14/34 Etimesgut / ANKARA
Yüzölçümü : 2.848 m²
Arsa Payı : 100/2848
İmar Durumu : Dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 400.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir. Dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 18/05/2020 günü 10:30 - 10:33 arası
2. Satış Günü : 15/06/2020 günü 10:30 - 10:33 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2716 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR