ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Etimesgut'ta 5+1 dubleks daire icradan satılıktır

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01114266
Şehir : Ankara / Etimesgut
Semt-Mahalle : ŞEKER MAH. / GÖKSU
Oda Sayısı : 5+1
: 158
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

ANAYURT 11.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/6973 Talimat
Muhammen Bedeli
:
275,000 TL
Birinci Satış Günü
:
19.02.2020 12:20
İkinci Satış Günü
:
18.03.2020 12:20
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2019/6973 TLMT.
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Etimesgut İlçe, 45084 Ada, 14 Parsel, ŞEKER Mahalle/Köy, 3. Kat 18 Nolu Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın borçluya isabet eden tam hissesi satışa çıkartılmış olup adresi; Eryaman (Şeker) Mahallesi, 1433. Sokak, Yeşim Apartmanı No:5/18 Etimesgut/Ankara şeklindedir. Bina 45084 ada 14 parseli teşkil eden arsa üzerinde yaklaşık 7-8 yıl önce inşa edilmiştir. Her türlü alt yapısı mevcut, tüm belediye hizmetlerinden faydalanabilen, yakın çevresinde imarlı yapılaşmaları tamamlanmış, şehir ve iş merkezlerine ulaşımı kolay bir bölgededir. Bina betonarme karkas yapı nizamında 1 bodrum + zemin + 3 normal kat + çatı katlı olarak inşa edilmiştir.Dış cephesi mantolama üzeri akrilik boyalıdır.Binanın giriş kapısı demir rüzgarlık kapısı ahşap doğramadır. Giriş zemini, kat holleri, merdivenleri ve yan duvarların alt kısımları mermer kaplıdır. Yan duvarların üst kısımları ve tavanlar plastik boyalıdır. Normal katlarında 4 daire bulunan binada elektrik, su ve doğalgaz mevcuttur. Kıymet takdirine konu daire çatı arası kullanımlı olup girişinde çelik kapı vardır. Giriş Kat: Dairenin giriş katı antre, salon, 2 oda, mutfak, wc-lavabo ve 1 balkondan oluşmaktadır.Antre zemini seramik, salon ve odaların zemini laminat parke kaplıdır.Antre duvarları kağıt kaplı, salon ve odaların duvarları ve tavanlar plastik boyalı ve kartonpiyerlidir. Antrede merdiven altında sabit ahşap dolap vardır. Mutfak zemini seramik, duvarları ve tavanı plastik boyalı ve kartonpiyerlidir. Mutfak tezgahı ve evyesi mermerit, tezgah alnı seramiktir. Tezgah alt ve üst mutfak dolapları, aspiratör ve kombisi vardır. Wc-lavabo zemini ve duvarları seramik kaplı, tavanı alüminyum asma tavanlıdır. Lavabo ve wc taşı vardır.Balkon zemini seramik kaplıdır. Alanı 4,20 m2 dir.Giriş katın kullanılan net alanı (balkon dahil) 79 m2 dir. Üst Kat: Üst kata antreden beton taşıyıcılı basamakları mermer kaplı merdivenle çıkılmaktadır. Bu kat halihazırda antre, 3 oda, banyo ve açık terastan oluşmaktadır. Antre zemini seramik, odaların zemini laminat parke kaplıdır. Antre duvarları kağıt kaplı, odaların duvarları ve tavanları plastik boyalı ve kartonpiyerlidir. Banyo zemini ve duvarları seramik kaplı, tavanı alüminyum asma tavanlıdır. Ayaklı lavabo, duş bataryası ve klozet vardır. Açık teras zemini seramik kaplıdır. Alanı 27 m2 dir. Barbekü ve lavabo vardır.Üst katın kullanılan net alanı (teras dahil) 79 m2 dir.Genel Özellikler: İç kapılar ahşap panel kapı, pencereleri pvc doğrama ve ısıcamlıdır. Daire güneş görmekte olup doğalgaz kombili kat kaloriferi ile ısıtılmaktadır.Bağımsız bölümün alanı (balkon ve teraslar dahil) 158 m2 olarak ölçülmüştür.
Adresi : Eryaman (Şeker) Mahallesi, 1433. Sokak, Yeşim Apartmanı No:5/18 Etimesgut/Ankara
Yüzölçümü : 920,00 m²
Arsa Payı : 62/920
İmar Durumu : Dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 275.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi olup dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 19/02/2020 günü 12:20 - 12:23 arası
2. Satış Günü : 18/03/2020 günü 12:20 - 12:23 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/6973 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR