ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Etimesgut'ta 5+1 dubleks daire icradan satılıktır

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01080001
Şehir : Ankara / Etimesgut
Semt-Mahalle : TOPÇU MAH. / ELVANKENT
Oda Sayısı : 5+1
: 134
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 5
Yayınlandığı Gazeteler

TİCARİ HAYAT 09.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/18132 Esas
Muhammen Bedeli
:
260,000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.01.2020 10:50
İkinci Satış Günü
:
04.02.2020 10:50
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2016/18132 ESAS
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Etimesgut İlçe, 45679 Ada, 1 Parsel, Topçu Mahalle/Köy, 3. Kat 9 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın borçluya isabet eden tam hissesi satışa çıkartılmıştır. Taşınmazın yer aldığı bina, İstasyon Caddesi ve 1502. Sokak köşesinde yer almakta olup, betonarme karkas ve 2'li bitişik nizam yapı tarzında inşa edilmiştir. Bina bodrum kat,zemin kat, 3 normal kattan oluşmaktadır. Binada zemin kat ön cephede toplam 4 dükkân, katlarda ise 3'er adet daire olmak üzere toplam 9 adet daire bulunmaktadır. Bina cepheleri mantolamalı hazır dış cephe boyalıdır.Binanın; giriş kapısı demir doğramadır. Bina giriş içi zeminler mermer döşeli olup, yan duvarlar 1,20 m. mermer, üzeri boyalıdır. Merdiven basamak ve sahanlıkları mermer döşelidir. Bölge Elektrik, Su, Telefon, Kanalizasyon, Doğalgaz ve Otobüs gibi hizmetlerinden faydalanmaktadır. Mesken giriş kapısı çelik kapıdır. Mesken binanın 3.katında çatı aralıdır. Daire giriş katı; 3 oda, salon, antre-hol, mutfak,banyo, WC ve 2 balkon hacimlerinden, çatı arası katı ise 2 oda, antre-koridor, banyo ve 2 teras alanlarından oluşmaktadır. Antre-koridor zeminleri seramik kaplı duvarları boyalıdır.Salon ve oda zeminleri marley döşeli olup duvarları boyalıdır. Mutfakta zemin seramik kaplı duvarları boyalıdır. Mutfak mahallinde mermer tezgâh, alt üst laminat mutfak dolabı mevcuttur. Banyolar zemin seramik kaplı olup, süt banyo duvarları yarı fayans kaplı, alt kat banyoda lavabo, üst kat banyoda ayaklı lavabo ve klozet mevcuttur. WCde zemin ve duvarlar seramik kaplı olup lavabo ve alaturka tuvalet mevcuttur. Alt katta mutfak ve oda çıkışlı balkon mevcut olup, üst çatı arası katta iki bölüm teras mevcut olup, oda çıkışlı teras yanları ve üstü ahşap lambri kaplı olup, diğer teras üstü lambri kaplıdır. Mesken iç kapıları eski sunta üzeri kaplama olup, pencere doğramaları kısmen pvc kısmen ahşap doğramadır. Kullanım alanı; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Planlı Alanlar Tip İmar Yönetmeliğinin 2. Bölüm 16. Maddesinde "Bağımsız Bölüm Net Alanı başlıklı 41. Fıkrasındaki esaslara göre, bağımsızın net alanı balkon hariç toplam; 134 m² olarak ölçülmüştür. Ayrıca; alt katta toplam 6.50 m² balkon alanı, çatı arası katta toplam 63 m² teras alanı mevcuttur.
Adresi : Ankara ili, Etimesgut ilçesi, Topçu Mah. 1502. Sk. Yıldız Apt. No:1/9
Yüzölçümü : 740,00 m²
Arsa Payı : 50/740
İmar Durumu : Dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 260.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir. Dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 07/01/2020 günü 10:50 - 10:53 arası
2. Satış Günü : 04/02/2020 günü 10:50 - 10:53 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/18132 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR