ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Etimesgut'ta 5+1 dubleks daire icradan satılıktır

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01054778
Şehir : Ankara / Etimesgut
Semt-Mahalle : ERYAMAN MAH. / ERYAMANEVLERİ
Oda Sayısı : 5+1
: 110
Banyo Sayısı : 4
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 21.09.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1543 TLMT
Muhammen Bedeli
:
230,000 TL
Birinci Satış Günü
:
06.11.2019 09:30
İkinci Satış Günü
:
04.12.2019 09:30
Satış Yeri
:
ANKARA BATI ADLİYESİ MEZAT SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2019/1543 TLMT.
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Etimesgut İlçe, 45804 Ada, 18 Parsel, ERYAMAN Mahalle/Köy, 3. kat 11 no'lu bağ. böl Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın borçluya isabet eden tam hissesi satışa çıkartılmış olup taşınmazın açık adresi Eryaman Mah. Akıncı Cad. No:10/11 Etimesgut/Ankara' dır. Bina, Akıncı Caddesi, 10 kapı numaralı Şeker Apartmanıdır. Bina,1 bodrum+zemin + 3 normal+çatı arası kattan oluşmaktadır. Binanın cepheleri mantolamalı ve sıva üzeri boyalıdır. Binaya giriş Akıncı Caddesi, zemin kat seviyesinden sağlanmaktadır.Bina giriş zemini mermer, duvarları 1,20 mt seviyede mermer kaplı, üstü sıva üzeri boyalıdır. Bina merdiven basamak ve sahanlıkları mermer, merdiven korkulukları demir doğramadır. Zemin katta 3 dükkan ve normal katlarında 4'er daire bulunan ana gayrimenkulde toplam 15 bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bölge yol, su, elektrik, telefon, doğalgaz, otobüs, kanalizasyon gibi her türlü belediye hizmetlerinden faydalanmakta ve yerleşim alanı içerisinde yer almaktadır. İlçenin eski yerleşimlerinden olup, çoğunlukta site tarzı yapılaşmalardan ve mesken amaçlı kullanılan yapılardan oluşmaktadır. Bölgede doluluk oranı ortalama seviyededir. Altyapı ve ulaşımında sorun yoktur. Ticari hareketlilik ana caddeler üzerindeki binaların zemin katlarında bulunan dükkanlarda yoğunlaşmıştır. Meskenin giriş kapısı çelik kapıdır.Bağımsız bölüm mahallen: antre, 5 oda, salon, mutfak, 2 Wc, 2 banyo, 2 ebeveyn banyosu, 1 balkon ve terastan müteşekkildir. Giriş katında fiilen: antre, 3 oda, salon, mutfak, Wc, banyo ve balkon bulunmaktadır. Antre zemini seramik, duvarlar alçı sıva üzeri boyalı, tavan kartonpiyerlidir. Salon ve odaların yer döşemesi laminat parke kaplı, duvarlar sıva üzeri boyalı, tavan kartonpiyerlidir. Mutfak zemini ve duvarları seramik kaplı, tavan kartonpiyerlidir. Mutfak tezgâhı mermerit, tezgâh alnı seramik, tezgâhın altında ve üstünde ahşap dolapları yapılıdır. Balkon mutfağa katılmıştır. Wc ile banyolar zemin ve duvarları seramiktir. Wc de helataşı ve lavabo; banyoda duş kabini, klozet ve lavabo mevcuttur. Balkon zemini seramik kaplıdır.Katlar arası ulaşımı sağlayan merdiven profil demir ve ahşaptır. Üst katında fiilen: hol, 2 oda, Wc, banyo ve teras bulunmaktadır. Odaların yer döşemesi laminat parke kaplı, duvarlar sıva üzeri boyalı, tavan kartonpiyerlidir. Wc ile banyo zemin ve duvarları seramiktir. Wc de helataşı ve lavabo; banyoda duş kabini, klozet ve lavabo mevcuttur. Teras zemini karo mozaik kaplıdır. Pencereler ısıcamlı ahşap doğrama, iç kapılar Amerikan panel kapıdır.Bağımsız bölüm kombii sistem ısıtmalı ve doğalgazlıdır. Mesken bina girişine göre sağ ön (güney batı) cephelidir.Meskenin faydalı kullanım alanı Fen Bilirkişisi tarafından içten içe yapılan ölçülere göre net 110,00 m² daire ve 8,50 m² balkon, 30,00 m² teraslar dahil 148,50 m2 olarak hesaplanmıştır
Adresi : Eryaman Mah. Akıncı Cad. No:10/11 Etimesgut/Ankara' dır.
Yüzölçümü : 1.042,00 m2
Arsa Payı : 525/12504
İmar Durumu : Dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 230.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi olup dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 06/11/2019 günü 09:30 - 09:33 arası
2. Satış Günü : 04/12/2019 günü 09:30 - 09:33 arası
Satış Yeri : ANKARA BATI ADLİYESİ MEZAT SALONU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1543 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR