ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Etimesgut'ta 5+1 dubleks daire icradan satılıktır

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00960736
Şehir : Ankara / Etimesgut
Semt-Mahalle : TOPÇU MAH. / ELVANKENT
Oda Sayısı : 5+1
: 126
Banyo Sayısı : 2
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 10.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/4864 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
300,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.04.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
23.05.2019 11:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2015/4864 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Ankara İl, Etimesgut İlçe, 45755 Ada, 12 Parsel, TOPÇU Mahalle/Köy, 3. Kat, 18 Nolu Bağımsız Bölüm taşınmazın borçluya isabet eden tam hissesi satışa çıkartılmış olup, Adresi ;Topçu mahallesi 1547. sokak No : 11/18 Etimesgut/ANKARA Şeklindedir. Binanın alt yapı sıkıntısı bulunmamaktadır. Her türlü belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. 1543. Cadde taşınmazın 100 m kadar doğusundan geçmektedir. Ankara Batı Adliyesi de taşınmazın 1,25 km kadar batısındadır. Ahi Mesut Bulvarı ise taşınmazın 550 m kadar güneyinden geçmektedir. Ankara çevre yolu ise taşınmazın 230 m.kadar doğusundan geçmektedir. Cephe aldığı sokakların yol kaplaması asfalttır. Bina betonarme tarzda, 2 bodrum, zemin, 3 normal kat ve çatı katlı olarak ayrık nizamda inşa edilmiştir. Toplamda 21 daire ve 1 dükkandan ibarettir. Dairelerden 4 ü çatı aralıdır. Binanın dış cepheleri sıvalı ve boyalıdır. Mantolaması yapılmıştır. Söve süslemeleri de vardır. Binanın giriş kapısı alüminyum doğramadır. Merdivenleri mermer kaplıdır. Merdiven korkulukları profildendir. Merdiven sahanlığı duvarları yaklaşık 1,00 m yüksekliğe kadar memer kaplı olup üzeri alçılı kartonpiyer plastik badanalıdır. Doğalgazlı ve yangın tesisatlıdır. Bahçesi düzenlidir. Etrafı betonarme duvar üzeri yeşil panel çit ile çevrilidir. Daire mimari üçüncü katta bulunan, güney ve doğu cepheli olan dupleks dairedir. Dubleks olan daire fiili durumu itibari ile alt katı 3 oda, salon, mutfak, banyo+tuvalet antre ve 2 balkondan, üst katı ise 2 oda banyo, antre, balkon ve terastan oluşmaktadır. Dairenin dış kapısı çelik kapıdır. İc kapıları amerikan panel kapıdır. Pencereleri ise plastik doğramadır. Islak zeminleri seramik, diğer zeminleri laminant parke ile kaplıdır. Tuvalet ve banyo duvarları tavana kadar fayanslıdır. Kartonpiyer köşelikleri bulunmaktadır. Tavanlarında tavan straforu vardır. Mutfağında mermer tezgahlı ahşap dolap bulunmaktadır. Doğalgazlı ve kombilidir. Terasının üzeri açıktır Teras zemini seramik ile kaplıdır. Terasa çıkış merdiveni mermer kaplı olup korkulukludur. Yaklaşık bürüt kapalı alanı 128,81 m² açık alanı ise 7,95 m² olup toplam bürüt alanı 136,76 m²'dir. 3,75 m² ek 18 nolu kömürlük eklentisi bulunmaktadır. Net alanı ise yaklaşık 126,00 m² dir.
Yüzölçümü : 762,00 m²
Arsa Payı : 37/762
İmar Durumu : Kaydı Gibidir. Dosyasında Mevcut.
Kıymeti : 300.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Kaydı Gibidir. Dosyasında Mevcut.
1. Satış Günü : 25/04/2019 günü 11:00 - 11:03 arası
2. Satış Günü : 23/05/2019 günü 11:00 - 11:03 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/4864 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR