ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Etimesgut'ta 4+1 dubleks daire icradan satılıktır

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01064271
Şehir : Ankara / Etimesgut
Semt-Mahalle : SÜVARİ MAH. / 30AĞUSTOS
Oda Sayısı : 4+1
: 127
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 6
Yayınlandığı Gazeteler

SONSÖZ 10.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/17473 TLMT
Muhammen Bedeli
:
250,000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.12.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
02.01.2020 14:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2015/17473 TLMT.
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Etimesgut İlçe, 45132 Ada, 4 Parsel, SÜVARİ Mahalle/Köy, 3. Kat 9 Nolu Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın borçluya isabet eden 1/2 hissesi ile 3.şahısa isabet eden 1/2 hissesi olmak üzere taşınmazın tamamı satışa çıkartılmış olup adresi; Süvari Mah. 1544. Cad. No:6 Etimesgut ANKARA şeklindedir. Taşınmazın bulunduğu bina 2 bodrum zemin + 3 normal katlıdır. Normal katlarda 3 er olmak üzere toplam 9 mesken bulunmaktadır. Bina cepheleri akrilik boyalı giriş kapısı demir doğrama giriş holü zemini merdivenler kat holleri mermer yanları mermer üzeri plastik boyalıdır. 3. katta sağ tarafta doğu ve güney cephelidir. Antre salon girişte 2 üst katta 2 olmak üzere 4 oda mutfak 2 banyo 2 wc balkon ve açık terastan müteşekkildir. Antre zemini seramik duvarları plastik boyalı ve kartonpiyerli salon ve odaların zemini laminat parke duvarları plastik boyalı ve kartonpiyerli mutfak zemini seramik duvarları plastik boyalı profil kapaklı alt üst dolap ve mermer tezgahlı alt kat banyosu zemin ve duvarları seramik dolaplı lavabo ve duşlu üst kat banyo yer duvar seramik dolaplı lavabo duş teknesi ve klozetli her iki kattaki wc zeminleri ve duvarları seramik asma lavabo ve hela taşlı duş kapı celik iç kapılar panel pencereler pvc ahşap ve ısıcamlı kat kaloriferli kapalı alanı 127 m2 balkon 3 m2 teras 61 m2 olmak üzere kullanım alanı 191 m2 dir.Dairenin terasından alt kata su akıntısı vardır. Teras seramikleri üzerinde yalıtım yapılmaya başlanılmış olup henüz tamamlanmamıştır.
Adresi : Süvari Mah. 1544. Cad. No:6 Etimesgut ANKARA
Yüzölçümü : 781,00 m2
Arsa Payı : 50/781
İmar Durumu : Dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 250.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi olup dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 04/12/2019 günü 14:00 - 14:03 arası
2. Satış Günü : 02/01/2020 günü 14:00 - 14:03 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/17473 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR