ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Etimesgut'ta 4+1 daire icradan satılıktır

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01073826
Şehir : Ankara / Etimesgut
Semt-Mahalle : ERYAMAN MAH. / ERYAMANEVLERİ
Oda Sayısı : 4+1
: 150
Banyo Sayısı : 2
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 27.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/395 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
720,000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.12.2019 10:50
İkinci Satış Günü
:
08.01.2020 10:50
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2018/395 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Etimesgut İlçe, 63932 Ada, 2 Parsel, ERYAMAN Mahalle/Köy, A3 BLOK 24. KAT 49 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın borçlu adına isabet eden tam hissesi satışa çıkarılmış olup, Açık Adresi : Göksu Mah. 2. İnönü Cad. Kaşmir Göl Evleri Sitesi no 4/A blok Aksu 3/49 Etimesgut/ Ankara şeklindedir.
Kıymet takdirine konu taşınmazın bulunduğu ana binanın özellikleri :Taşınmazın yer aldığı site Eryaman semtinde Kaşmir Göl Evleri olarak bilinen site içerisinde yer almaktadır. Göksu Parkı ve metroya yakın konumludur. Site etrafı ihata duvarı üstü tel örgü ile çevrili durumdadır. Site girişi kontrollü giriş kapılıdır. Site toplam 37 blok,1438 konutlu olup, Bloklar betonarme karkas ve ayrık nizam yapı tarzında inşa edilmiştir. Blok Aksu 3 olarak bilinmekte olup bodrum kat, zemin kat ve 29 normal kattan oluşmaktadır. Site içerisinde Binada bodrum katta ortak alanlar, zemin ve normal katlarda; 2 şer adet mesken, olmak üzere toplam 49 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Blok cepheleri hazır dış cephe boyalıdır. Blok giriş kapısı camekanlı alüminyum doğrama olup, alüminyum rüzgarlığı mevcuttur. Blok içi giriş içi zeminler, porselen seramik olup, merdiven basamak ve sahanlıkları mermer döşeli , duvarları dekoratif duvar kağıt kaplıdır. Blokta 2 adet asansör bulunmaktadır. Site içinde kafe, restoran, spor saha ve alanları, çocuk oyun alanlı, çocuk oyun alanları, yüzme havuzu, suyolları ve süs havuzları bulunmaktadır. Bölge elektrik, su, telefon, kanalizasyon, doğalgaz ve otobüs gibi hizmetlerinden faydalanmaktadır.
Kıymet takdirine konu 49 nolu bağımsız bölüm özellikleri : Mesken giriş kapısı çelik kapıdır. Daire fiili olarak 4 oda, salon, antre-hol, mutfak, 2 banyo hacimlerinden oluşmaktadır. Antre ve holde zeminler seramik, duvarlar kağıt kaplıdır. Antrede sabit dolap vardır. antreden sürgülü kapı ile mutfağa geçilmektedir. Salon ve oda zeminleri laminat parke döşeli olup, duvarları kağıt kaplıdır. Mutfakta zemin laminat döşeli, duvarlar dekoratif kağıt kaplıdır. Mutfakta karşılıklı akrilik tezgah, alt üst MDF üzeri balkon akrilik kapaklı mutfak dolabı mevcuttur. Genel banyo zemin ve duvarlar kağıt ve saremik kaplı olup, Hilton lavabo, küvetli duşa kabin ve klozet mevcuttur. Ebeveyn banyo zemin ve duvarlar seramik kaplı olup, soyunma bölümü bulunmaktadır. Duşa kabin mevcuttur. Salondan camlı kapı ile mutfağa geçiş bulunmaktadır. Mesken iç kapılar akrilik boyalı kapılıdır.Meskende doğalgaz yakıtlı merkezi ısınma mevcuttur. Mesken göl manzaralı olup, boş durumdadır. Kullanım alanı: Çevre ve Şehircilik Bakanlığı planlı alanlar tip imar yönetmeliğinin 2. bölüm 16. maddesinde ''Bağımsız bölüm net alanı''başlıklı 41. fıkrasındaki esaslara göre bağımsızın net alanı 150 m² dir.
Adresi : Göksu Mah. 2. İnönü Cad. Kaşmir Göl Evleri Sitesi no 4/A blok Aksu 3/49
Etimesgut/ Ankara
Yüzölçümü : 119.854 m2
Arsa Payı : 85/119854
İmar Durumu : Dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 720.000,00 TL
KDV Oranı : %8 (20/03/2019 tarihli resmi gazetede yayınlanan 843 Sayılı Cumhurbaşkanı Kararı gereği 31/12/2019 tarihine kadar KDV oranı %8 olarak uygulanacak olup, ihalenin bu tarihten sonra kesinleşmesi halinde kesinleştiği tarihte yürürlükte olan KDV oranı uygulanacaktır.)
Kaydındaki Şerhler :"99 yıl süre ile TEDAŞ lehine işlenen kira şerhi" mevcuttur.
1. Satış Günü : 11/12/2019 günü 10:50 - 10:53 arası
2. Satış Günü : 08/01/2020 günü 10:50 - 10:53 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/395 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR