ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Etimesgut'ta 4+1 daire icradan satılıktır

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01050982
Şehir : Ankara / Etimesgut
Semt-Mahalle : ELVAN MAH. / 30AĞUSTOS
Oda Sayısı : 4+1
: 170
Banyo Sayısı : 2
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 14.09.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/6451 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
450,000 TL
Birinci Satış Günü
:
01.11.2019 10:40
İkinci Satış Günü
:
06.12.2019 10:40
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2018/6451 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Etimesgut İlçe, 46101 Ada, 1 Parsel, ELVAN Mahalle/Köy, A blok 1.kat 5 nolu bağ. böl Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın borçluya isabet eden tam hissesi satışa çıkartılmış olup taşınmazın açık adresi Elvan Mah. 1890. cad. elvan park sitesi a bolk no 3/5 Etimesgut/Ankara'dır.kıymet takdiri istenilen bağımsız bölümün bulunduğu binanın özellikleri bina 1 bodrum kat zemin kat 12 normal kat ve teras katlı normal katlarında 4 er daire toplamda 49 adet daire mevcuttur dış cephesi sıvalı ve boyalıdır. binaya girişte iki adet kapı olup her iki kapı alüminyum doğrama camlı ve sensörlü iç giriş kapısı şifrelidir. binanın giriş zemini seramik kaplı giriş bölümünün duvar ve tavanında dekoratif süslemeler vardır. iki adet merdiven olup merdiven basamak ve sahanlıkları mermer kaplı yan duvarları ile tavanı sıva üzeri boyalı korkulukları paslanmaz çeliktir 2 adet asansör vardır. binada dogalgaz bulunmaktadır. meskende 4 oda salon antre mutfak wc banyo ebeveyn banyo kiler ve 2 adet balkon vardır. yatak odasında giyinme bölümü bulunmaktadır. antre zemini seramik kaplı duvarlar ve tavan alçı sıva üzeri boyalıdır. salon ve odaların zemini lanimat parke kaplı duvarlar ve tavan alçı sıva üzeri boyalıdır. salon ve odaların zemini laminat parke kaplı duvarlar ve tavanlar alçı sıva üzeri boyalıdır. duvar tavan birleşimlerinde kartonpiyer vardır. banyoların zeminleri ile duvarları tavana kadar seramik kaplı tavanların alüminyum asma tavan yapılıdır. kiler zemini seramik kaplı duvarları dolap yapılı ve tavanı sıva üzeri boyalıdır. banyoda dolaplı hilton lavabo küvet üzeri duşakabin ve klozet vardır. ebeveyn banyoda dolaplı hilton lavabo duş teknesi üzeri duşakabin ve klozet vardır. mutfak zemini seramik kaplı duvarları kağıt kaplı ve tavanı alçı sıva üzeri boyalıdır. mutfakta akrilik mutfak tezgahı olup tezgah alnı cam mozaik kaplı tezfah altında ve üstünde mutfakdolapları mevcuttur. 2 adet balkon olup balkonların zemini seramik kaplı ön kısımlarında yaklaşık 50 cm yüksekliğinde atika duvar ve duvar üzerinde paslanmaz çelik korkuluk vardır. her iki balkon cam balkon sistemi ile kapalıdır.iç kapılar ahşap kapı pencereler ve balkon kapıları PVC doğrama ve ısıcamlıdır. daire dış kapısı çelik esaslıdır. binada ısınma ve sıcak su merkezi sistemdir. yaklaşık olarak net kullanım alanı balkonlar dahil 170 m² dir. mesken güneş görür ve iki cephelidir.(20.03.2019 tarihli resmi gazetede yayımlanan 843 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı gereği 31.12.2019 tarihine kadar KDV oranı %8 olarak uygulanacak olup, ihalenin bu tarihten sonra kesinleşmesi halinde kesinleştiği tarihte yürürlükte olan KDV oranı uygulanacaktır.)
Yüzölçümü : 8.000 m2
Arsa Payı : 78/8000
İmar Durumu : dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 450.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibidir. Dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 01/11/2019 günü 10:40 - 10:43 arası
2. Satış Günü : 06/12/2019 günü 10:40 - 10:43 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/6451 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR