ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Etimesgut'ta 3+1 natamam daire icradan satılıktır

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01052738
Şehir : Ankara / Etimesgut
Semt-Mahalle : BAĞLICA MAH. / ETİMESGUT
Oda Sayısı : 3+1
: 118
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 8
Binadaki Kat Sayısı : 12
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 22.09.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/2773 Talimat
Muhammen Bedeli
:
300,000 TL
Birinci Satış Günü
:
06.11.2019 10:40
İkinci Satış Günü
:
04.12.2019 10:40
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2018/2773 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Etimesgut İlçe, 46988 Ada, 3 Parsel, BAĞLICA Mahalle/Köy, B Blok, 8. Kat, 31 Nolu Bağımsız Bölüm taşınmazın borçluya isabet eden tam hissesi satışa çıkartılmış olup taşınmazın açık adresi Bağlıca Mah. Gülkent cad. gözde park evleri 2 sitesi no: 3B/31 Etimesgut / Ankara şeklindedir. Taşınmazın hali hazır durumu ana bina ve özellikleri taşınmazın yer aldığı site 46988 ada 3 parsel üzerinde 2 bloklu olarak betonarme karkas ve ayrık nizam yapı tarzında inşa edilmiştir. B blok 1 bodrum kat zemin kat ve 10 normal kattan oluşmaktadır. Blokta bodrum ve zemin katta ortak alanlar, her normal katta 4 er adet mesken olmak üzere toplam 40 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. blok cepheleri akrilik boya ile kaplıdır. bloğun giriş kapısı ve rüzgarlığı alüminyum doğramadır. blok giriş içi zeminler merdiven basamak ve sahanlıkları mermer döşeli duvarları 1.20 m mermer üzeri boyalıdır. blokta 2 adet asansör mevcuttur. bölge elektrik su telefon kanalizasyon doğalgaz ve otobüs gibi hizmetlerinden faydalanmaktadır. kıymet takdirine konu 31 no lu bağımsız bölüm özellikleri meskenin giriş kapısı çelik kapı olup içi natamam durumdadır. dosya içindeki projesine göre ve yerinde 3 oda salon antre-hol mutfak 2 banyo wc kiler ve 2 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. antre ve holde zeminler seramik duvarlar alçı sıva üzeri astar boyalıdır. tavan duvar birleşiminde kartonpiyer vardır. salon ve oda zeminleri şap duvarları alçı sıva üzeri astar boyalıdır. tavan duvar birleşimlerinde kartonpiyer vardır. mutfakta zemin seramik duvarlar tezgah üzerinde seramik kaplı olup mutfak dolabı ve tezgahı bulunmamaktadır. banyolarda zemin ve duvarlar seramik kaplı olup tavanları boyalıdır. genel banyoda klozet mevcuttur. ebeveyn banyosunda vitrifiye yoktur. wc zemini seramik kaplı duvarları fayans kaplı olup alaturka tuvalet vardır. balkon zemin seramik olup korkuluğu parapet duvar ve derirdir. mutfak ve salondan ortak çıkışlı balkonda barbekü mevcuttur. mesken iç kapıları panel kapı olup pencere doğramaları ısıcamlı pvcdir. meskende doğalgaz yakıtlı kat kaloriferli ısınma tesisatı mevcut olup panel radyatörleri takılı kombi cihazı mevcut değildir. mesken blok girişine göre sol arka tarafta konumludur. Bağımsız net alan toplam 118 m² olarak ölçülmüştür. Ayrıca toplam 19 m² balkon kullanımı vardır.
Yüzölçümü : 16.103,00 m²
Arsa Payı : 1/80
İmar Durumu : Kaydı Gibidir. Dosyasında Mevcut.
Kıymeti : 300.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Kaydı Gibidir. Dosyasında Mevcut.
1. Satış Günü : 06/11/2019 günü 10:40 - 10:43 arası
2. Satış Günü : 04/12/2019 günü 10:40 - 10:43 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2773 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR