ANKARA BATI 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Ankara Etimesgut'ta 3+1 daire mahkemeden satılıktır (Çoklu satış)

ANKARA BATI 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00944604
Şehir : Ankara / Etimesgut
Oda Sayısı : 3+1
: 85
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Boş
Yayınlandığı Gazeteler

ANADOLU 11.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
Dosya No
:
2018/18 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
160,000 TL
Birinci Satış Günü
:
19.04.2019 14:10
İkinci Satış Günü
:
17.05.2019 14:10
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/18 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Etimesgut İlçe, 8656 Ada, 16 Parsel, ETİMESGUT Mahalle/Köy, 7 Nolu Bağımsız Bölüm 2.katta, salon,3 oda,antre,mutfak,banyo,WC den oluşmakta.1 balkonlu. 2 oda salona açılmakta.antre zemini seramik,duvarları alçı üzeri plasztik badanalıdır.salon v eodalar zemini mozaik, duvarlar sıva üzeri plastik boyalıdır.mutfak zemini ve tezgah alnı seramik kaplı,duvarlar sıva üzeri plastik boyalı,mermer tezgahlı,tezgha altı ve üstünde basit yıpranmış suntalam dolaplı.WC zemini ve duvarları 7 sıra eski tip seramik kaplı,hela taşlı lavaboludur.giriş kapısı ve iç kapılar ahşap kapı,pencereler ahşap v etek camlıdır.Kuzey-Doğu cepheli ve boş dairedir.Kombili,kaloriferli,doğalgazlıdır.Ancak kombisi sökülmüş olup bulunmamaktadır.net kullanım alanı 90 m² dir.
Adresi :
Yüzölçümü :
Arsa Payı :
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 110.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 19/04/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 17/05/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Etimesgut İlçe, 8646 Ada, 2 Parsel, ETİMESGUT Mahalle/Köy, 12 Nolu Bağımsız Bölüm 2.katta, salon,3 oda,antre,mutfak,banyo,WC den oluşmakta.2 balkonlu, 1 oda salona açılmakta.antre zemini seramik,duvarları alçı üzeri plasztik badanalıdır.salon v eodalar zemini laminant, duvarlar sıva üzeri plastik boyalıdır.mutfak zemini seramik,duvarlar alçı üzeri plastik boyalı,mermerit tezgahlı,profil kapak dolaplıdır.Banyo zemini ve duvarlar seramik kaplı, ayaklı lavabo, duş bataryalıdır.WC zemini ve duvarları seramik kaplı,hela taşlı lavaboludur.giriş kapısı çelik.Pencereler PVC doğramalı,iç kapılar panel kapılıdır.Güney-Kuzey cepheli ve boş dairedir.Kombili,kaloriferli,doğalgazlıdır.net kullanım alanı 85 m² dir.
Adresi :
Yüzölçümü :
Arsa Payı :
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 160.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 19/04/2019 günü 14:10 - 14:15 arası
2. Satış Günü : 17/05/2019 günü 14:10 - 14:15 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
3 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Etimesgut İlçe, 8646 Ada, 2 Parsel, ETİMESGUT Mahalle/Köy, 11 Nolu Bağımsız Bölüm 2.katta, salon,3 oda,antre,mutfak,banyo,WC den oluşmakta.2 oda salona açılmakta.antre zemini seramik,duvarları alçı üzeri plasztik badanalıdır.salon v eodalar zemini laminant, duvarlar sıva üzeri plastik boyalıdır.mutfak zemini seramik,duvarlar alçı üzeri plastik boyalı,mermerit tezgahlı,profil kapak dolaplıdır.Banyo zemini ve duvarları seramik kaplı,ayaklı lavabo,duş bataryalıdır.WC zemini ve duvarları seramik kaplı,hela taşlı lavaboludur.giriş kapısı çelik.Pencereler PVC doğramalı,iç kapılar panel kapılıdır.Güney-Batı cepheli ve boş dairedir.Kombili,kaloriferli,doğalgazlıdır.net kullanım alanı 85 m² dir.
Adresi :
Yüzölçümü :
Arsa Payı :
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 160.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 19/04/2019 günü 14:20 - 14:25 arası
2. Satış Günü : 17/05/2019 günü 14:20 - 14:25 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/18 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR