ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Etimesgut'ta 3+1 daire icradan satılıktır (hisseli satış)

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01153989
Şehir : Ankara / Sincan
Oda Sayısı : 3+1
: 79
Banyo Sayısı : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

24 SAAT 20.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/4844 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
35,625 TL
Birinci Satış Günü
:
18.05.2020 10:40
İkinci Satış Günü
:
15.06.2020 10:40
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2019/4844 TLMT.

TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara İl, Etimesgut İlçe, 45042 Ada, 4 Parsel, ETİLER Mahalle/Köy, 1.KAT 3 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın borçlu adına kayıtlı 3/16 hissesi satışa çıkarılmış olup, Açık adresi : Etiler mah. 1450. sk. Yağmur Apt. 42/3 Etimesgut / Ankara şeklindedir.
Ana Binanın Genel Özellikleri; Ana bina betonarme yapı tarzında, ayrık nizamlı, 1 bodrum, zemin ve 3 normal kattan müteşekkil olup normal katlarında 3 daire vardır. Son katlar çatı aralıdır. Zemin katında dükkan vardır. Bina dış cephesi ısı yalıtım esaslı mantolamalı olup üzeri hazır sıva+akrilik boya kaplıdır. Binanın ana giriş kapısı demir doğrama kapıdır. Binanın giriş dış zemini beton şap ve İç sahanlığı mozaik kaplıdır.Merdiven basamak ve sahanlıkları karo mozaik kaplı, merdiven yan duvarları serpme sıva+plastik boya kaplıdır. Bölgede elektrik, su, yol, kanalizasyon, doğal gaz, otobüs gibi her türlü Belediye hizmeti mevcuttur.
Kıymet takdiri istenilen meskenin özellikleri; Meskende fiili durum itibariyle 3 oda, salon, antre-koridor, mutfak, banyo, WC ve 2 adet balkonu vardır. Balkonlar mutfak ve salon çıkışlıdır. Salonun ve odaların zemini laminat parke kaplıdır. Islak hacimlerden mutfak, antre, banyo ile tuvalet zemini seramik kaplıdır. Salon, antre ve odaların duvarları alçı sıva+plastik boya kaplıdır.Islak hacimlerden mutfak duvarları alçı sıva+plastik boya, banyo ve tuvalet duvarları tavana kadar seramik kaplıdır. Mutfakta mermer tezgah ve eviye tezgah altında ve üstünde suntalam esaslı ahşap mutfak dolabı mevcuttur. Banyoda hilton tipi dolaplı lavabo, duş teknesi ve kabini, batarya takımı ve klozeti vardır. WC de lavabo ve tuvalet taşı vardır. İç kapıları kontraplakpres kapıdır. Pencereleri ve balkon kapısı ahşap vernikli ve ısı cam esaslıdır.Daire dış kapısı çelik esaslıdır. Kombili ve doğal gaz kat kaloriferlidir. Kullanım alanı; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Planlı Alanlar Tip İmar Yönetmeliğinin 4. Bölüm, 1. Madde, ğ/3 fıkrasına göre; meskenin balkonlar hariç net alanı 79,00 m²'dir. Balkonların alanı 6,00 m²'dir. Meskenin toplam bürüt alanı 116,84 m²'dir. Mesken iki cepheli ve güneş görür şeklindedir. 5,81 m² kömürlük eklentisi vardır. Borçlu Gökhan Vural'a ait hissenin değeri (3/16 hissesi) 35.625,00 TL olarak hesap ve taktir edilmiştir. Şeklinde bilirkişilerce rapor tanzim edilerek dosyaya ibraz edilmiştir.
Adresi : Etiler mah. 1450. Sk. Yağmur Apt. 42/3 Etimesgut / ANKARA
Yüzölçümü : 583 m²
Arsa Payı : 44/583
İmar Durumu : Dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 35.625,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir. Dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 18/05/2020 günü 10:40 - 10:43 arası
2. Satış Günü : 15/06/2020 günü 10:40 - 10:43 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/4844 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR