ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Etimesgut'ta 3+1 daire icradan satılıktır (çoklu satış)

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01116743
Şehir : Ankara / Etimesgut
Semt-Mahalle : YUKARIYURTÇU MAH. / YURTÇU
Oda Sayısı : 3+1
: 82
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 7
Binadaki Kat Sayısı : 11
Kullanım Durumu : Boş
Yayınlandığı Gazeteler

ANADOLU 16.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/8427 Talimat
Muhammen Bedeli
:
120,000 TL
Birinci Satış Günü
:
05.03.2020 11:30
İkinci Satış Günü
:
02.04.2020 11:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2018/8427 TLMT.
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Etimesgut İlçe, 61478 Ada, 5 Parsel, YUKARIYURTÇU Mahalle/Köy, A BLOK 7. KAT 27 NOLU Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın borçluya isabet eden tam hissesi satışa çıkartılmış olup adresi; Ankara İli, Etimesgut İlçesi, Yukarıyurtcu Mahallesinde, tapunun 61478 ada 5 parselinde kayıtlı arsa üzerinde inşaa edilmekte olan natamam 2 bloklu binanın A Blok 27 nolu dairedir.Taşınmaz, yarı bırakılmış natamam olup, Ankara-Eskişehir karayolundan 600 mt içeride, Ankara-Eskişehir karayolunun Ankara istikametinde yolun sağ tarafında kalmakta olup, TOKİ Turkuaz konutları bitişiğinde yer almaktadır. Ankara çevre yoluna yaklaşık 8 km mesafede bulunmaktadır.Bina, A Blok ve B Blok olarak iki bloklu ve yeşil alanlı site olarak tasarlanmıştır.Bloklar natamam olarak betonarme karkas vaziyette yarım bırakılmış durumdadır.
Bloklar bina betonarme karkas ve ayrık nizam yapı tarzında inşa edilmiş, Bloklar zemin kat ve 10 kat olarak yapılmış, katlarda 4 er adet daire olmak üzere toplam 40 adet konut planlamıştır.Bloklar %50-%60 inşaat seviyesinde yarım bırakılmış,sadece betonarme karkas sistemi ve kısmi tesisatlar ve iç duvarlar döşenmiş, bağımsız bölümler oluşturulmuştur.Katlarda duvarlar plastik boyalıdır. Blok içi daire dış kapıları takılı durumda değildir.Blokta iki asansör tasarlanmış, asansör yuvaları boşluk olarak bırakılmıştır. Bina cepheleri hazır dış cephe boyalıdır. Bloklara giden imar yolları açılmamış bloklara stabilize toprak yoldan ulaşılmaktadır. İnşaatlar yarım bırakılmış hiç çalışma yapılmadığı görülmüştür. Mesken, natamam olup, giriş kapısı bulunmamaktadır Daire, 3 oda, salon, mutfak, antre-hol, banyo, WC ve 3 balkon hacimlerinden oluşmaktadır.Daire tüm hacimler yer döşemesi beton şap durumunda, iç bölmeler duvarlar ile örülerek, bağımsız bölümler ayrılmış, duvarlar plastik boyalı durumadır: Daire ıslak hacimler, mutfak, banyo, WC döşemeleri yapılmamıştır. Daire iç kapıları takılmamıştır. Daire kısmen PVC kasalı camlar takılı durumdadır.Daire içi tesisat borular kısmen çekilmiş ve yarım bırakılmış durumdadır. Dairede kombi petek bulunmamaktadır. Mesken natamam olup, boş durumdadır. Kullanım alanı; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Planlı Alanlar Tip İmar Yönetmeliğinin 2. Bölüm 16. Maddesinde "Bağımsız Bölüm Net Alanı başlıklı 41. Fıkrasındaki esaslara göre, bağımsızın net alanı balkonlar hariç toplam 82 m2 olarak ölçülmüştür. Ayrıca; toplam 23 m² balkon kullanım alanı mevcuttur.
Adresi : Ankara İli, Etimesgut İlçesi, Yukarıyurtcu Mahallesinde, tapunun 61478 ada 5 parselinde kayıtlı arsa üzerinde inşaa edilmekte olan natamam 2 bloklu binanın A Blok 27 nolu dairedir.
Yüzölçümü : 6.259,00 m2
Arsa Payı : 72/6259
İmar Durumu : Dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 120.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi olup dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 05/03/2020 günü 11:30 - 11:33 arası
2. Satış Günü : 02/04/2020 günü 11:30 - 11:33 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Etimesgut İlçe, 61478 Ada, 5 Parsel, YUKARIYURTÇU Mahalle/Köy, A BLOK 7. KAT 28 NOLU Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın borçluya isabet eden tam hissesi satışa çıkartılmış olup adresi; Ankara İli, Etimesgut İlçesi, Yukarıyurtcu Mahallesinde, tapunun 61478 ada 5 parselinde kayıtlı arsa üzerinde inşaa edilmekte olan natamam 2 bloklu binanın A Blok 28 nolu dairedir. Taşınmaz, yarı bırakılmış natamam olup, Ankara-Eskişehir karayolundan 600 mt içeride, Ankara-Eskişehir karayolunun Ankara istikametinde yolun sağ tarafında kalmakta olup, TOKİ Turkuaz konutları bitişiğinde yer almaktadır. Ankara çevre yoluna yaklaşık 8 km mesafede bulunmaktadır.Bina, A Blok ve B Blok olarak iki bloklu ve yeşil alanlı site olarak tasarlanmıştır.Bloklar natamam olarak betonarme karkas vaziyette yarım bırakılmış durumdadır.Bloklar bina betonarme karkas ve ayrık nizam yapı tarzında inşa edilmiş,Bloklar zemin kat ve 10 kat olarak yapılmış, katlarda 4 er adet daire olmak üzere toplam 40 adet konut planlamıştır. Bloklar %50-%60 inşaat seviyesinde yarım bırakılmış,sadece betonarme karkas sistemi ve kısmi tesisatlar ve iç duvarlar döşenmiş, bağımsız bölümler oluşturulmuştur.Katlarda duvarlar plastik boyalıdır.Blok içi daire dış kapıları takılı durumda değildir. Blokta iki asansör tasarlanmış, asansör yuvaları boşluk olarak bırakılmıştır. Bina cepheleri hazır dış cephe boyalıdır. Bloklara giden imar yolları açılmamış bloklara stabilize toprak yoldan ulaşılmaktadır. İnşaatlar yarım bırakılmış hiç çalışma yapılmadığı görülmüştür. v Mesken, natamam olup, giriş kapısı bulunmamaktadır Daire, 3 oda, salon, mutfak, antre-hol, banyo, WC ve 3 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Daire tüm hacimler yer döşemesi beton şap durumunda, iç bölmeler duvarlar ile örülerek, bağımsız bölümler ayrılmış, duvarlar plastik boyalı durumadır: Daire ıslak hacimler, mutfak, banyo, WC döşemeleri yapılmamıştır. Daire iç kapıları takılmamıştır. Daire kısmen PVC kasalı camlar takılı durumdadır.Daire içi tesisat borular kısmen çekilmiş ve yarım bırakılmış durumdadır. Dairede kombi petek bulunmamaktadır. Mesken natamam olup, boş durumdadır. Kullanım alanı; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Planlı Alanlar Tip İmar Yönetmeliğinin 2. Bölüm 16. Maddesinde "Bağımsız Bölüm Net Alanı başlıklı 41. Fıkrasındaki esaslara göre, bağımsızın net alanı balkonlar hariç toplam 82 m2 olarak ölçülmüştür. Ayrıca; toplam 23 m² balkon kullanım alanı mevcuttur.
Adresi : Ankara İli, Etimesgut İlçesi, Yukarıyurtcu Mahallesinde, tapunun 61478 ada 5 parselinde kayıtlı arsa üzerinde inşaa edilmekte olan natamam 2 bloklu binanın A Blok 28 nolu dairedir.
Yüzölçümü : 6.259,00 m2
Arsa Payı : 72/6259
İmar Durumu : Dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 120.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi olup dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 05/03/2020 günü 11:40 - 11:43 arası
2. Satış Günü : 02/04/2020 günü 11:40 - 11:43 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
3 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Etimesgut İlçe, 61478 Ada, 5 Parsel, YUKARIYURTÇU Mahalle/Köy, A blok 8. kat 30 nolu Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın borçluya isabet eden tam hissesi satışa çıkartılmış olup adresi;Ankara İli, Etimesgut İlçesi, Yukarıyurtcu Mahallesinde, tapunun 61478 ada 5 parselinde kayıtlı arsa üzerinde inşaa edilmekte olan natamam 2 bloklu binanın A Blok 30 nolu dairedir.Taşınmaz, yarı bırakılmış natamam olup, Ankara-Eskişehir karayolundan 600 mt içeride, Ankara-Eskişehir karayolunun Ankara istikametinde yolun sağ tarafında kalmakta olup, TOKİ Turkuaz konutları bitişiğinde yer almaktadır. Ankara çevre yoluna yaklaşık 8 km mesafede bulunmaktadır.Bina, A Blok ve B Blok olarak iki bloklu ve yeşil alanlı site olarak tasarlanmıştır.Bloklar natamam olarak betonarme karkas vaziyette yarım bırakılmış durumdadır.
Bloklar bina betonarme karkas ve ayrık nizam yapı tarzında inşa edilmiş,Bloklar zemin kat ve 10 kat olarak yapılmış, katlarda 4 er adet daire olmak üzere toplam 40 adet konut planlamıştır. Bloklar %50-%60 inşaat seviyesinde yarım bırakılmış,sadece betonarme karkas sistemi ve kısmi tesisatlar ve iç duvarlar döşenmiş, bağımsız bölümler oluşturulmuştur.Katlarda duvarlar plastik boyalıdır.Blok içi daire dış kapıları takılı durumda değildir.Blokta iki asansör tasarlanmış, asansör yuvaları boşluk olarak bırakılmıştır.Bina cepheleri hazır dış cephe boyalıdır. Bloklara giden imar yolları açılmamış bloklara stabilize toprak yoldan ulaşılmaktadır. İnşaatlar yarım bırakılmış hiç çalışma yapılmadığı görülmüştür. Mesken, natamam olup, giriş kapısı bulunmamaktadırDaire, 3 oda, salon, mutfak, antre-hol, banyo, WC ve 3 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Daire tüm hacimler yer döşemesi beton şap durumunda, iç bölmeler duvarlar ile örülerek, bağımsız bölümler ayrılmış, duvarlar plastik boyalı durumadır:Daire ıslak hacimler, mutfak, banyo, WC döşemeleri yapılmamıştır. Daire iç kapıları takılmamıştır. Daire kısmen PVC kasalı camlar takılı durumdadır. Daire içi tesisat borular kısmen çekilmiş ve yarım bırakılmış durumdadır. Dairede kombi petek bulunmamaktadır.Mesken natamam olup, boş durumdadır. Kullanım alanı; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Planlı Alanlar Tip İmar Yönetmeliğinin 2. Bölüm 16. Maddesinde "Bağımsız Bölüm Net Alanı? başlıklı 41. Fıkrasındaki esaslara göre, bağımsızın net alanı balkonlar hariç toplam 82 m2 olarak ölçülmüştür. Ayrıca; toplam 23 m² balkon kullanım alanı mevcuttur.
Adresi : Ankara İli, Etimesgut İlçesi, Yukarıyurtcu Mahallesinde, tapunun 61478 ada 5 parselinde kayıtlı arsa üzerinde inşaa edilmekte olan natamam 2 bloklu binanın A Blok 30 nolu dairedir
Yüzölçümü : 6.259,00 m2
Arsa Payı : 72/6259
İmar Durumu : Dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 125.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi olup dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 05/03/2020 günü 11:50 - 11:53 arası
2. Satış Günü : 02/04/2020 günü 11:50 - 11:53 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
4 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Etimesgut İlçe, 61478 Ada, 5 Parsel, YUKARIYURTÇU Mahalle/Köy, A blok 8. kat 29 nolu Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın borçluya isabet eden tam hissesi satışa çıkartılımış olup adresi; Ankara İli, Etimesgut İlçesi, Yukarıyurtcu Mahallesinde, tapunun 61478 ada 5 parselinde kayıtlı arsa üzerinde inşaa edilmekte olan natamam 2 bloklu binanın A Blok 29 nolu dairedir.Taşınmaz, yarı bırakılmış natamam olup, Ankara-Eskişehir karayolundan 600 mt içeride, Ankara-Eskişehir karayolunun Ankara istikametinde yolun sağ tarafında kalmakta olup, TOKİ Turkuaz konutları bitişiğinde yer almaktadır. Ankara çevre yoluna yaklaşık 8 km mesafede bulunmaktadır.Bina, A Blok ve B Blok olarak iki bloklu ve yeşil alanlı site olarak tasarlanmıştır. Bloklar natamam olarak betonarme karkas vaziyette yarım bırakılmış durumdadır.Bloklar bina betonarme karkas ve ayrık nizam yapı tarzında inşa edilmiş,Bloklar zemin kat ve 10 kat olarak yapılmış, katlarda 4 er adet daire olmak üzere toplam 40 adet konut planlamıştır.Bloklar %50-%60 inşaat seviyesinde yarım bırakılmış,sadece betonarme karkas sistemi ve kısmi tesisatlar ve iç duvarlar döşenmiş, bağımsız bölümler oluşturulmuştur.Katlarda duvarlar plastik boyalıdır.Blok içi daire dış kapıları takılı durumda değildir.Blokta iki asansör tasarlanmış, asansör yuvaları boşluk olarak bırakılmıştır. Bina cepheleri hazır dış cephe boyalıdır. Bloklara giden imar yolları açılmamış bloklara stabilize toprak yoldan ulaşılmaktadır.İnşaatlar yarım bırakılmış hiç çalışma yapılmadığı görülmüştür. Mesken, natamam olup, giriş kapısı bulunmamaktadır Daire, 3 oda, salon, mutfak, antre-hol, banyo, WC ve 3 balkon hacimlerinden oluşmaktadır.Daire tüm hacimler yer döşemesi beton şap durumunda, iç bölmeler duvarlar ile örülerek, bağımsız bölümler ayrılmış, duvarlar plastik boyalı durumadır:Daire ıslak hacimler, mutfak, banyo, WC döşemeleri yapılmamıştır. Daire iç kapıları takılmamıştır. Daire kısmen PVC kasalı camlar takılı durumdadır. Daire içi tesisat borular kısmen çekilmiş ve yarım bırakılmış durumdadır. Dairede kombi petek bulunmamaktadır.Mesken natamam olup, boş durumdadır. Kullanım alanı; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Planlı Alanlar Tip İmar Yönetmeliğinin 2. Bölüm 16. Maddesinde "Bağımsız Bölüm Net Alanı? başlıklı 41. Fıkrasındaki esaslara göre, bağımsızın net alanı balkonlar hariç toplam 82 m2 olarak ölçülmüştür. Ayrıca; toplam 23 m² balkon kullanım alanı mevcuttur.
Adresi : Ankara İli, Etimesgut İlçesi, Yukarıyurtcu Mahallesinde, tapunun 61478 ada 5 parselinde kayıtlı arsa üzerinde inşaa edilmekte olan natamam 2 bloklu binanın A Blok 29 nolu dairedir.
Yüzölçümü : 6.259,00 m²
Arsa Payı : 72/6259
İmar Durumu : Dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 125.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi olup dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 05/03/2020 günü 12:00 - 12:03 arası
2. Satış Günü : 02/04/2020 günü 12:00 - 12:03 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/8427 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR