ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Etimesgut'ta 3+1 daire icradan satılıktır (çoklu satış)

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01039630
Şehir : Ankara / Etimesgut
Semt-Mahalle : ERYAMAN MAH. / ERYAMANEVLERİ
Oda Sayısı : 3+1
: 123
Banyo Sayısı : 2
Bina Yaşı : 16-20 Arası
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 15
Isıtma : Merkezi Sistem
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 16.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1857 TLMT
Muhammen Bedeli
:
310,000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.10.2019 10:35
İkinci Satış Günü
:
31.10.2019 10:35
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2019/1857 TLMT.
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Etimesgut İlçe, 46540 Ada, 1 Parsel, ERYAMAN Mahalle/Köy, C2 Blok, 3. Kat, 16 Nolu Nolu Bağımsız Bölüm taşınmazın borçluya isabet eden tam hissesi satışa çıkartılmış olup, adresi: Eryaman mah. 281 sok. Metrokent sitesi No : 12C2/16 ETİMESGUT / ANKARA şeklindedir Taşınmazın bulunduğu binanın özellikleri: Taşınmazın bulunduğu bina semt merkesine yakın mesafede, Etimesgut Belediyesinin Kuzey batısında ve kuş uçuşu 4,30 km. Ankara Ayaş yoluna 710 metre mesafede Dil devrimi caddesi üzerinde yer almaktadır. Bina yaklaşık 16-20 yaşında olup, yapısal değeri %20 yıpranma oranına maruz kalmıştır. Parselin topoğrafik yapısı haifi eğilimli olup, yapılaşmaya uygundur. Taşınmazın bulunduğu parsel yol, su, elektrik vb gibi kamu hizmetlerinden faydalanabilecek konumdadır. Taşınmazın bulunduğu parselde betonarme olarak yapılmış bloktan oluşan site mevcuttur. Taşınmazın bulunduğu C2 blok zemin, 14 kat ve çatı arası katı ile 56 adet daireden oluşmaktadır. Sitenin önünde genel açık otopark, bahçede yeşil alan mevcuttur. Binanın cepheleri sıva üzeri dış cephe boyası ile kaplıdır. Bina giriş ve rüzgarlık kapısı alüminyum doğramadır. Bina içi merdivenleri ve sahanlıkları mermer ile kaplı olup korkulukları demir doğramadır. Binada 2 adet asansör ve yangın merdiveni bulunmaktadır. Taşınmazın özellikleri : Değerlendirme konusu gayrimenkul net 123,00 m² (balkonlar dahil) ; 3 oda -salon-mutfak-antre-banyo-ebeveyn duş ve balkon mahallerinden oluşmaktadır. Balkon katlanır cam sistemi ile kaplıdır. Taşınmaz binanın 3. katında arka - yan tarafa cepheli konumda (Kuzeydoğu-Kuzeybatı) yer alan bir dairedir. Merkezi sistem ile ısıtılan bir mesken olup, tesisatları zeminden dağılımlı panel radyatörleri mevcuttur. Döşemeler salon ve odalarda laminant parke, diğer mahallerde seramik ile kaplıdır. Duvarlar banyoda ve ebeveyn duşta seramik, diğer mahallerde alçı sıva üzeri plastik boya ile kapıdır. Tavanlar sıva üzeri plastik boya ile kaplıdır.Mutfak dolapları suntalam kapaklı olup, tezgahı mdf 'dir. Banyoda klozet, lavabo ve duşakabin, ebeveyn duşta klozet ve duşakabin mevcuttur. Pencereler pvc ve ahşam doğrama, iç kapılar ahşap panel kapıdır.
Yüzölçümü : 31.617,00 m²
Arsa Payı : 1131/316170
İmar Durumu : Kaydı Gibidir. Dosyasında Mevcut.
Kıymeti : 310.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Kaydı Gibidir. Dosyasında Mevcut.
1. Satış Günü : 03/10/2019 günü 10:35 - 10:38 arası
2. Satış Günü : 31/10/2019 günü 10:35 - 10:38 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Etimesgut İlçe, 18159 Ada, 1 Parsel, TOPÇU Mahalle/Köy, D Blok, 2. Kat, 9 Nolu Nolu Bağımsız Bölüm taşınmazın borçluya isabet eden tam hissesi satışa çıkartılmış olup, adresi: Oğuzlar mahallesi 1584 cad. no 4D/9 Çekirdek Sitesi Etimesgut /Ankara şeklindedir Taşınmazın bulunduğu binanın özellikleri; Taşınmazın bulunduğu bina semt merkezine yakın mesafede, Etimesgut Belediyesinin Batısında ve kuş uçuşu 4,80 km, Ahimesud Bulvarına 1,70 km. Ankara Çevre yoluna 2/70 km mesafede yer almaktadır. Bina yaklaşık 21-30 yaşında olup, yapısal değeri %25 yıpranmaya maruz kalmıştır. Parselin topoğrafik yapısı hafif eğimli olup, yapılaşmaya uygundur. Taşınmasın bulunduğu parsel yol, su, elektrik vb. gibi kanu hizmetlerinde faydalanabilecek konumdadır. Taşınmazın bulunduğu parselde betonarme ve altı bloktan oluşan site mevcuttur. Sitede toplam 100 daire olup, D blok bodrum, zemin ve 4 kattan oluşmaktadır. Bahçede yeşil alan mevcuttur. Binanın cepheleri sıva üzeri dış cephe boyası ile kaplıdır. Bina giriş kapısı demir doğramadır. Merdivenler mozaik ile kaplı olup, korkulukları demir doğramadır. Taşınmazın özellikleri; Değerleme konusu gayrimenkul net 92,00 m² (balkonlar dahil) 3 oda -salon-mutfak - antre -wc-banyo - 2 balkon mahallerinden oluşmaktadır. Taşınmaz binanın 2. katında ön - yan- arka tarafa cepheli konumda (kuzey-doğu-güney) yer almaktadır. Kombi ile ısıtılan bir mesken olup,tesisatları zeminden dağılımlı panel radyatörleri mevcuttur. Döşemeler salon ve odalarda laminant parke, diğer mahallerde seramik ile kaplıdır. Duvarlar mutfat, wc ve banyoda seramik, diğer mahallerde alçı sıva üzeri plastik boya ile kaplıdır. Tavanlar sıva üzeri plastik boya ile kaplıdır. Mutfak dolapları profili suntalam kapaklı olup, tezgahı mdf dir. Wc de hela taşı ve lavabo, banyoda klozet, lavabo ve küvet mevcuttur. Pencereler ahşap doğrama, iç kapılar ahşap panel kapıdır.
Yüzölçümü : 10.252,00 m2
Arsa Payı : 1/100
İmar Durumu : Kaydı Gibidir. Dosyasında Mevcut.
Kıymeti : 175.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Kaydı Gibidir. Dosyasında Mevcut.
1. Satış Günü : 03/10/2019 günü 10:45 - 10:48 arası
2. Satış Günü : 31/10/2019 günü 10:45 - 10:48 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1857 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR