ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Etimesgut'ta 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01154616
Şehir : Ankara / Etimesgut
Semt-Mahalle : OĞUZLAR MAH. / ELVANKENT
Oda Sayısı : 3+1
: 103
Banyo Sayısı : 2
Bina Yaşı : 16-20 Arası
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 6
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

BAŞKENT 21.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/13436 Talimat
Muhammen Bedeli
:
260,000 TL
Birinci Satış Günü
:
18.05.2020 10:20
İkinci Satış Günü
:
15.06.2020 10:20
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI İCRA DAİRESİ
2019/13436 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Ankara İl, Etimesgut İlçe, 18187 Ada, 1 Parsel, ELVAN Mahalle/Köy, A43 BLOK 3. KAT 13 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın borçlu adına isabet eden tam hissesi satışa çıkarılmış olup, Açık adresi :Oğuzlar mah. 1575 sk. İlke 91 sitesi no : 6/B -13 Etimesgut / Ankara şeklindedir.
Taşınmazın bulunduğu bina, bodrum+zemin+4 normal katlı ve 17 yıllıktır. Normal katlarında 4 er olmak üzere 20 mesken bulunmaktadır. İlke 91 Sitesi içinde 5 adet Blok bina vardır. Site etrafı ihata duvarı ve üzeri korkuluklu olup, site girişi kontrollüdür. Binanın cepheleri akrilik boyalı, giriş kapısı ahşap kaplamalı çelik kapı, rüzgarlık kapısı alüminyum doğrama, giriş holü zemini mermer, merdivenler ve kat holleri mermer, yan duvarları 1.20 m. Yüksekliğinde cam mozaik kaplı, üst kısımları plastik boyalıdır.Bina, 3. Sınıf B grubu yapı niteliğindedir.
6- B Blok, 3. Kat 13 no.lu Mesken; Daire, 3. katta, sol yan arka tarafta, kuzey ve batı cephelidir. Daire, antre, salon, 3 oda, mutfak, 2 banyo, wc ve 1 balkondan müteşekkildir. Balkon PVC doğrama ile mutfağa dahil edilmiştir. Antre, zemini laminant parke, duvarları ve tavanlar plastik boyalıdır. Tavanlar kartonpiyerlidir. Salon zemini laminat parke, duvarları ve tavanlar plastik boyalıdır. Tavanlar kartonpiyerlidir. Odaların zemini laminat parke, duvarları ve tavanlar plastik boyalıdır. Tavanlar kartonpiyerlidir. Mutfak zemini laminant parke, duvarları plastik boyalı, akrilik alt-üst dolap ve mermer tezgahlıdır. Banyo, zemini ve duvarları seramik, dolaplı lavabo, klozet, seramikten duş yeri üzeri duşa kabin ve duş bataryası vardır. wc zemini ve duvarları seramik,ayaklı lavabo ve hela taşı vardır.Dış kapı çelik, iç kapılar ahşap üzeri cilalı, pencereler PVC ve çift camlıdır. Daire, kombi cihazlı, kat kaloriferlidir. Taşınmazın kapalı kullanım alanı 103 m² ve balkon 4 m² olarak ölçülmüştür. Şeklinde bilirkişilerce rapor tanzim edilerek dosyasına ibraz edilmiştir.
Adresi : Oğuzlar Mah. 1575 Sk. İlke 91 Sitesi No : 6/B -13 Etimesgut / ANKARA
Yüzölçümü : 8.872 m²
Arsa Payı : 10/1000
İmar Durumu : Dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 260.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir. Dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 18/05/2020 günü 10:20 - 10:23 arası
2. Satış Günü : 15/06/2020 günü 10:20 - 10:23 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/13436 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR