ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Etimesgut'ta 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01094649
Şehir : Ankara / Etimesgut
Semt-Mahalle : ERYAMAN MAH. / ERYAMANEVLERİ
Oda Sayısı : 3+1
: 101
Banyo Sayısı : 2
Bina Yaşı : 21-25 Arası
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 6
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

ZAFER 04.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/7749 Talimat
Muhammen Bedeli
:
220,000 TL
Birinci Satış Günü
:
30.01.2020 10:10
İkinci Satış Günü
:
27.02.2020 10:10
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2019/7749 TLMT.
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Etimesgut İlçe, 18709 Ada, 1 Parsel, ERYAMAN Mahalle/Köy, 4-B BLOK ZEMİN KAT 1 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın borçlu adına kayıtlı tam hissesi satışa çıkarılmış olup, Açık adresi Şapka Devrimi Cad. Bilgi Sevgi Hoşgörü sitesi 4 B blok no : 17/1 Eryaman Etimesgut / Ankara şeklindedir.
Kıymet takdirine konu taşınmazın bulunduğu ana binanın özellikleri :Bina 18709 ada 1 parseli teşkil eden arsa üzerinde yaklaşık 20-25 yıl önce inşa edilmiştir. Her türlü alt yapısı mevcut, tüm belediye hizmetlerinden faydalanabilen, yakın çevresinde imarlı yapılaşmaları tamamlanmış, şehir ve iş merkezlerine ulaşımı kolay bir bölgededir. Çevre düzenlemesi yapılmış site içerisindedir. Bina bir yandan bitişik nizam, betonarme karkas yapı tarzında bodrum+zemin +4 normal kat olarak inşa edilmiştir. Dış cephesi mantolama üzeri akrilik boyalıdır. Binanın giriş kapısı demir rüzgarlık kapısı ahşap doğramadır. Giriş zemini ve merdivenleri mermer, kat holleri karo mozaik kaplı, yan duvarları ve tavanları fasarit boyalıdır. Normal katlarında 2 dairesi olan binada elektrik, su , doğalgaz mevcuttur.
Bağımsız bölümün özellikleri : Kıymet takdirine konu dairesinin girişinde çelik kapı vardır. Daire antre, salon, 3 oda, mutfak, wc, banyo, ebeveyn banyo ve 3 balkondan oluşmaktadır. Antre zemini seramik, salon zemini laminat parke, odaların zemini pvc marley kaplıdır. Duvarları ve tavanları plastik boyalıdır. Mutfak zemini seramik, duvarları ve tavanı plastik boyalıdır. Mutfak tezgahı ve evyesi mermer, tezgah alnı seramik kaplıdır. Tezgah alt ve üst mutfak dolapları aspiratörü ve şofbeni vardır. Wc zemini ve duvarları seramik kaplı, tavanı plastik boyalıdır. Lavabo ve wc taşı vardır. Banyo zemini ve duvarları seramik kaplı, tavanı plastik boyalıdır. Ayaklı lavabo, yerden duşa kabin, duş bataryası ve klozet vardır. Ebeveyn banyo zemini ve duvarları seramik kaplı, tavanı plastik boyalıdır. Balkonların zemini seramik kaplıdır. Alanları toplamı 9,7 m² dir. İç kapılar ahşap panel kapı, pencereleri ahşap doğrama ve ısıcamlıdır. Korkuluk demirleri vardır. Daire güneş görmekte olup merkezi sistem kalorifer ile ısıtılmaktadır. Bağımsız bölümün net alanı (balkonlar dahil) 101 m² olarak ölçülmüştür. Şeklinde bilirkişilerce rapor tanzim edilerek dosyasına ibraz edilmiştir.
Adresi : Şapka Devrimi Cad. Bilgi Sevgi Hoşgörü sitesi 4 B blok no : 17/1 Eryaman Etimesgut / ANKARA
Yüzölçümü : 13.854 m²
Arsa Payı : 1/120
İmar Durumu : Dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 220.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir. Dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 30/01/2020 günü 10:10 - 10:13 arası
2. Satış Günü : 27/02/2020 günü 10:10 - 10:13 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/7749 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR