ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Etimesgut'ta 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01093757
Şehir : Ankara / Etimesgut
Semt-Mahalle : BAĞLICA MAH. / ETİMESGUT
Oda Sayısı : 3+1
: 136
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 9
Isıtma : Yok
Kullanım Durumu : Boş
Yayınlandığı Gazeteler

SONSÖZ 02.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2014/1981 Talimat
Muhammen Bedeli
:
150,000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.01.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
07.02.2020 10:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI İCRA DAİRESİ
2014/1981 TLMT.
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Etimesgut İlçe, 46801 Ada, 3 Parsel, BAĞLICA Mahalle/Köy, B BLOK 1. KAT 7 NOLU BAĞ. BÖLÜM Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın borçluya isabet eden tam hissesi satışa çıkartılmış olup taşınmazın açık adresi Bağlıca Mah. Çakmaklıtaş cad. S.S Bağlıca Teras Evler Konutları B Blok Kat: 1/7 No:3B/7 Bağlıca/Ankara'dır.Taşınmaz Sincan ilçe merkezinin yaklaşık 7 km. kadar güneyinde kalmaktadır. Ankara - İstanbul otobanı çevre yolu taşınmaz yaklaşık 1,70 km mesafededir. B Blok betonarme tarzda ayrık nizamda bodrum, zemin ve 7 normal katlı olarak inşa edilmekte olup inşaatı henüz tamamlanmamıştır. keşif sırasında da çalışma yapılmadığı görülmüştür. ada etrafındaki yollar kısmen açılmıştır. toplamda 32 adet dairelidir. Ahşap oturtma çatısı çatılmıştır. Ancak kiremit ile kapatma işlemi tamamlanmamıştır. Dış cehpe kaba sıvası yapılmıştır.Daire fiili durumu itibari ile 3 oda , salon, mutfak, banyo, ebeveyn banyosu. tuvalet, antre ve 2 balkondan oluşmaktadır. dairenin içi kaba inşaat hali ile durmaktadır. dış kapısı takılı değildir. iç kapıları takılı değildir. pencereleri takılı değildir. Tüm zeminleri yapılmamıştır. Beton halleriyle durmaktadır. tuvalet ve banyo duvarları kaba sıvalı halleriyle durmaktadır. diğer duvarları kaba sıva üzerine alçı çekilmiş haldedir. mutfağı yapılı değildir. tesisat işlemleri tamamlanmamıştır. kombisi ve petekleri takılı değildir. Kaplı brüt alanı yaklaşık 132,51 m² açık brüt alanı yaklaşık 23,99 m² olup toplam brüt yaklaşık 156,50 m² dir. net alanı ise yaklaşık 136,79 m² dir.Daire tamamlanmamış olup boş durumdadır.
Yüzölçümü : 12.033,00 m²
Arsa Payı : 200/12033
İmar Durumu : dosyada mevcut
Kıymeti : 150.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 03/01/2020 günü 10:30 - 10:33 arası
2. Satış Günü : 07/02/2020 günü 10:30 - 10:33 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/1981 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR