ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Etimesgut'ta 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01092827
Şehir : Ankara / Etimesgut
Semt-Mahalle : ELVAN MAH. / 30AĞUSTOS
Oda Sayısı : 3+1
: 124
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 9
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

BAŞKENT 29.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/4998 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
240,000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.01.2020 10:10
İkinci Satış Günü
:
28.02.2020 10:10
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2019/4998 TLMT.

TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara İl, Etimesgut İlçe, 46092 Ada, 2 Parsel, Elvan Mahalle/Köy, 1. Kat 1 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın borçluya ait tam hissesi satışa çıkartılmış olup, Taşınmazın bulunduğu parselde; ayrık nizam tarzında yapılmış, Zemin kat + 7 Normal Kat + 1 Bodrum kattan oluşan bina mevcuttur. Bu binanın önünde dükkan, tüm katlarında meskenler mevcuttur. Binanın dış cepheleri mantolama, Mineralli akrilik boya ile kaplıdır. Bina giriş kapısı alüminyum doğramadır. Binanın kat holleri seramik, merdiven basamakları mermer kaplamadır. Merdiven korkulukları Paslanmazdır. Çatı örtü malzemesi kiremittir. Binada asansör bulunmaktadır.Kıymet takdirine konu mesken 1. Normal katta bulunmaktadır. Daire giriş kapısı çelik kapıdır. Mahallinde yapılan incelemeye göre taşınmaz net 124,52 m², brüt 143,20 m² alanlıdır. Mesken 3 oda, salon, mutfak, antre, 1 banyo, 1 wc ve balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Döşemeler; salon ve odalarda laminant parke, mutfak, koridor, banyo ve wc seramik kaplıdır.Duvarlar; Banyo, wc fayans kaplıdır. Mutfak duvarları Üst- Alt mutfak dolap arası seramik, mutfağın diğer yerleri duvar kağıdı kaplamadır. Diğer mahaller duvar kağıdı kaplıdır.Tavanlar; Bütün tavanlar ışık bantlı Alçı plaka kaplı, alçı sıva üzeri plastik boyalıdır. Her ışık bantlıdır. Mutfak; Dolaplarlake boya mdf kapaklı olup, tezgah mermerittir. Ankastre ürünlerin yeri açılmış, ürünler bulunmaktadır. Banyo; Duşa kabin, klozet ve Hilton lavabo mevcuttur. Wc; Alaturka tuvale ve lavabo mevcuttur. Doğramalar; Ahşap görünümlü Pvc doğrama olup, camlar ısıcamlıdır.İç Kapılar; lake panel kapıdır.Taşınmazın ısıtma sistemi doğalgaz-kombidir. Keşif günü itibariyle radyatörleri takılı değil. Boş inşaattan bittiği hali ile durmaktadır.Taşınmaz normal kalite malzeme ve işçiliğe sahip olup, boş, yeni meskendir. Taşınmazın keşif esnasında mesken olarak kullanılacağı tespit edilmiştir.
Adresi : Elvan Mahallesi, 1904 Cadde No: 5/1 Etimesgut ANKARA
Yüzölçümü : 1.626,00 m²
Arsa Payı : 165/3252
İmar Durumu : Dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 240.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir. Dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 28/01/2020 günü 10:10 - 10:13 arası
2. Satış Günü : 25/02/2020 günü 10:10 - 10:13 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/4998 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR