ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Etimesgut'ta 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01091561
Şehir : Ankara / Etimesgut
Semt-Mahalle : TOPÇU MAH. / ELVANKENT
Oda Sayısı : 3+1
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

SONSÖZ 28.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/4440 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
1,400,000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.01.2020 10:10
İkinci Satış Günü
:
07.02.2020 10:10
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2019/4440 TLMT.
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara İl, Etimesgut İlçe, 45760 Ada, 13 Parsel, TOPÇU Mahalle/Köy, ZEMİN KAT 2 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM Nolu Bağımsız Bölüm Kıymet takdiri istenilen taşınmazın yer aldığı bina ikili blok nizam ve betonarme yapı tarzında inşa edilmiş olup 1537.Sokak üzerinde konumludur.Bina zemin + 3 normal + çatı kat olmak üzere toplam 4 normal + çatı katlıdır. Binada 1 adet dükkan, 12 adet mesken olmak üzere toplam 13 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Binanın tüm cepheleri akrilik esaslı dış cephe boyası kaplı olup mantolamalıdır.Bina girişi zemin kattan, 1537.Sokak'tan binaya bakıldığında sağ yan cepheden sağlanmaktadır. Bina giriş kapısı camlı aluminyum doğramadır. Bina giriş holü zemini mermer, duvarları kağıt kaplı, tavanı alçı sıva üzeri boyalıdır.Binada 1 adet asansör ile açık otopark alanı bulunmaktadır.Binanın çevre düzenlemesi yapılmış binanın bulunduğu semt, belediye sınırları içerisinde olup, her türlü altyapı ve belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır. (2) NO.LU BAĞ. BÖL. ÖZELLİKLERİ: Kıymet takdiri istenen zemin kat (2) numaralı bağımsız bölüm mesken olarak kullanılmak üzere projelendirilmiştir. 1537.Sokak'tan binaya bakıldığında ön ve sağ yan cephede yer almakta olup güney-doğu yönlüdür. Fiili durumda; antre-hol, salon, 3 oda, mutfak, 2 banyo, wc den müteşekkildir. Meskenin giriş kapısı çelik, iç kapıları panel kapı, pencereler ahşap doğrama olup demir korkulukludur. Antre-hol zemini seramik, duvarları kağıt kaplı, tavanı alçı sıva üzeri plastik boyalı olup kartonpiyerlidir. Salon ve odaların zeminleri laminat parke kaplı, salonun duvarları kağıt kaplı, odaların duvarları alçı sıva üzeri boyalı, tavanları alçı sıva üzeri plastik boyalı olup kartonpiyerlidir. Mutfak zemini, tezgah alnı seramik, duvarları kağıt kaplı, tavanı alçı sıva üzeri plastik boyalı olup kartonpiyerlidir. Mutfak tezgâhı mermerit olup tezgâhın altında ve üstünde pvc kaplama kapaklı dolaplar mevcuttur. Genel banyo zemini ve duvarları tavana kadar seramik kaplı, tavanı asma tavandır. Banyo içerisinde dolaplı lavabo, klozet, kabinli duş yeri bulunmaktadır. ebeveyn banyo zemini ve duvarları seramik kaplı, tavanı asma tavandır. Ebeveyn banyo depo olarak kullanılmaktadır. Wc zemini ve duvarları tavana kadar seramik kaplı, tavanı asma tavandır. Wc içerisinde hela taşı ve ayaklı lavabo bulunmaktadır.Isınma doğalgaz yakıtlı kombi tesisatı ile sağlanmaktadır. Meskenin net faydalı alanı 98 m² olarak ölçülmüştür.Taşınmaz keşif yapıldığı tarihte mal sahibi tarafından konut olarak kullanılmaktadır. taşınmazın adresi Topçu mahallesi 1537 sokak 4/2 Etimesgut /ANKARA dır.değeri; 140.000,00-TL (YÜZKIRKBİNTÜRKLİRASI) olarak takdir edilmiştir. Taşınmazın içinde oturan vardır. başlangıç bedeli ipotek alacaklısının satış tarihleri itirabarı ile vereceği cevabı yazıda belli olarackatır.
Yüzölçümü : 589 m²
Arsa Payı : 46/589
İmar Durumu : dosyada mevcuttur.
Kıymeti
: 140.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : tapu yadındaki gibidir.
1. Satış Günü : 03/01/2020 günü 10:10 - 10:13 arası
2. Satış Günü : 07/02/2020 günü 10:10 - 10:13 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ilet eslim masraflarıa lıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/4440 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR