ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Etimesgut'ta 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01077322
Şehir : Ankara / Etimesgut
Semt-Mahalle : ERYAMAN MAH. / ERYAMANEVLERİ
Oda Sayısı : 3+1
Bulunduğu Kat : 8
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

İLKSAYFA 06.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/8575 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
380,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.12.2019 09:50
İkinci Satış Günü
:
22.01.2020 09:50
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2018/8575 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Etimesgut İlçe, 46223 Ada, 3 Parsel, ERYAMAN Mahalle/Köy, 4. blok 8. kat 18 nolu Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın borçluya isabet eden tam hissesi satışa çıkartılmış olup adresi Şeyh Şamil (tapuda Eryaman) mahallesi 603 cad. 5 kapı nolu Düş Kent Sitesi, B blk 8. kat 18 nolu konuttur. Site tarzında inşa edilmiş olup sitenin etrafı beton duvar üzeri demir parmaklık ile çepeçevre kapalıdır. Site içinde yeşillendirilmiş alanlar, çevre tanzimi, çocuk oyun alanları, site içi açık otopark alanları ve site içi yürüme yolları mevcuttur. Ana bina betonarme yapı tarzında, ayrık nizamlı, 1 bodrum, zemin ve 8 normal kattan müteşekkil olup zemin ve normal katlarında 2 daire vardır. Bina dış cephesi ısı yalıtım esaslı mantolamalı olup, üzeri hazır sıva+akrilik boya kaplıdır. Bina zemin kat eteklikler taş kaplama ile süslenmiştir. Binanın ana giriş kapısı ve rüzgarlığı alüminyum doğrama kapıdır. Binanın giriş dış zemini kısmen karo taş ve kısmen mermer ve İç sahanlığı mermer kaplıdır.Merdiven basamak ve sahanlıkları mermer kaplı, merdiven yan duvarları 1,20 metre yükseklikte mermer ve üzeri alçı sıva+plastik boyadır. Her kata çalışan asansörü vardır. Bölgede elektrik, su, yol, kanalizasyon, otobüs gibi her türlü Belediye hizmeti mevcuttur. Meskende fiili durum itibariyle 3 oda, salon, antre-koridor, mutfak, kiler, banyo-müşterek ütü odası, Wc ve 2 adet balkonu vardır.Balkonlar mutfak ve oda çıkışlıdır. Balkonlar katlanır cam ile kapatılmıştır.Salonun ve odaların zemini laminat parke kaplıdır. Islak hacimlerden antre, mutfak, banyo ve tuvalet zemini seramik kaplıdır. Salon, antre ve odaların duvarları alçı sıva +plastik boya kaplıdır. Islak hacimlerden mutfak duvarları alçı sıva+plastik boya, banyo ve tuvalet duvarları tavana kadar seramik kaplıdır. Tüm duvar-tavan birleşimi kartonpiyer kaplıdır. Mutfakta granit tezgah ve eviye tezgah altında ve üstünde balon kapak esaslı ahşap mutfak dolabı mevcuttur. Davlumbazı ve ankastre ocağı ve fırını vardır. Mutfak çıkışlı balkonu vardır. Banyoda hilton lavabo, duş teknesi ve kabini, batarya takımı ve klozeti vardır. WC'de lavabo ve tuvalet taşı vardır. İç kapıları panel pres kapıdır. Pencereleri ve balkon kapısı ahşap esaslıdır. Daire dış kapısı çelik esaslıdır. Merkezi sistem doğalgaz kaloriferlidir.Mesken 3 cepheli ve güneş görür şeklindedir.
Adresi : Şeyh Şamil (tapuda Eryaman) mahallesi 603 cad. 5 kapı nolu Düş Kent Sitesi, B blk 8. kat 18 nolu konuttur.
Yüzölçümü : 6.682,00 m2
Arsa Payı : 6682/347464
İmar Durumu : Dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 380.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi olup dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 25/12/2019 günü 09:50 - 09:53 arası
2. Satış Günü : 22/01/2020 günü 09:50 - 09:53 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/8575 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR