ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Etimesgut'ta 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01073356
Şehir : Ankara / Etimesgut
Semt-Mahalle : İSTASYON MAH. / ETİMESGUT
Oda Sayısı : 3+1
: 79
Banyo Sayısı : 2
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

İLKSAYFA 26.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/7534 TLMT
Muhammen Bedeli
:
175,000 TL
Birinci Satış Günü
:
23.12.2019 10:10
İkinci Satış Günü
:
20.01.2020 10:10
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2018/7534 TLMT.
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Etimesgut İlçe, 45475 Ada, 11 Parsel, İSTASYON Mahalle/Köy, ZEMİN KAT 2 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın borçlu adına isabet eden tam hissesi satışa çıkarılmış olup, Açık adresi : İstasyon mah.2362 sok. Şirin apt.no 23/2 Etimesgut/ Ankara şeklindedir. Kıymet takdirine konu taşınmazın bulunduğu ana bina ve bölgenin özellikleri : Taşınmaz 2359 sk. ile 2362 sk. kesişiminde köşe parselidir. Taşanımazın yakın civarında okul, camii, market, alışveriş merkezi, yeşil alanları, parklar vardır. Taşınmazın güneyinde ve doğusundaki imar adaları askeri alanlardır. Cephe aldığı sokakların yol kaplaması asfalttır. alt yapı ve ulaşım sorunu bulunmamaktadır. Bölge yol, su , kanalizasyon, elektrik, doğalgaz, telefon, otobüs gibi her türlü belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır. Bina bodrum+zemin+2 kattan oluşmaktadır. Normal katında 3 daire vardır.Meskenin bulunduğu binanın alt yapı sorunu yoktur. Doğalgaz, elektrik, telefon, su, kanalizasyon mevcuttur. Bina betonarme karkas olup, dış cephesi sıvalı boyalı, ısı yalıtımlıdır. Binanın dört cephesi açıktır. Binanın asansörü yoktur. Bina giriş kapısı ve rüzgarlık kapısı alüminyum doğramadır. Bina giriş zemin ve yan duvarları h=120 cm mermer kaplıdır. Merdiven basamakları mermer, korkulukları paslanmaz kromajlıdır.
Kıymet takdirine konu taşınmazın özellikleri: Dava konusu zemin kattaki 2 nolu bağımsız bölüm numaralı meskende, 3 oda 1 salon hol-koridor, mutfak, wc, banyo, ebeveyn banyo ve 1 adet balkon mahalleri vardır. Salon ve odaların yer döşemesi laminat parke kaplıdır. Duvarlar alçı sıva üzeri boyalıdır. Hol, antre, mutfak, balkon ve ıslak hacim yer döşemesi seramiktir. Mutfaktan girişi olan balkonun parapet üzeri küpeşteleri paslanmaz kromajlıdır. Balkon açıktır. Duvar tavan birleşimleri kartonpiyerlidir. Islak hacimler yer döşemesi ve duvarları tavana kadar seramik kaplıdır. Tavanları alüminyum asma tavan kaplıdır. Banyoda ayaklı seramik lavabo, klozet ve duş bataryası vardır. Ebeveyn banyosunda lavabo ve klozeti vardır. Depo olarak kullanılmaktadır. Wc de lavabo ve tuvalet taşı vardır. Daire giriş kapısı çelik kapılıdır. Kombili ve doğalgaz kat kaloriferlidir. Meskenin net kullanım alanı balkon hariç 79,55 m² dir. Şeklinde bilirkişilerce rapor tanzim edilmek sureityle Ankara Batı 1.İcra Hukuk Mahkemesinin 2018/582 esas sayılı dosyasına ibraz edilmiştir.
Adresi : İstasyon Mah.2362 Sok. Şirin Apt.No 23/2 Etimesgut/ ANKARA
Yüzölçümü : 486 m2
Arsa Payı : 70/486
İmar Durumu : Dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 175.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir. Dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 23/12/2019 günü 10:10 - 10:13 arası
2. Satış Günü : 20/01/2020 günü 10:10 - 10:13 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/7534 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR