ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Etimesgut'ta 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01072083
Şehir : Ankara / Etimesgut
Semt-Mahalle : ELVAN MAH. / 30AĞUSTOS
Oda Sayısı : 3+1
: 110
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 11
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Mülk Sahibi
Yayınlandığı Gazeteler

ANAYURT 25.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/6803 Talimat
Muhammen Bedeli
:
170,000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.12.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
08.01.2020 11:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2019/6803 TLMT.
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Etimesgut İlçe, 46096 Ada, 8 Parsel, ELVAN Mahalle/Köy, 2 BLOK 4. KAT. 17 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın borçlu adına isabet eden tam hissesi satışa çıkarılmış olup Açık adresi : Elvan mah. 1890 sk. 2. blok no : 4/17 Etimesgut / Ankara şeklindedir. Kıymet takdirine konu taşınmazın bulunduğu bölge ve binanın özellikleri : Taşınmazın bulunduğu parselde; Blok nizam tarzında yapılmış,Zemin kat + 9 Normal Kat + 1 Bodrum kattan oluşan bina mevcuttur. Bu binanın tüm katlarında meskenler mevcuttur. Binanın dış cepheleri mantolama , akrilik boya ile kaplıdır. Bina giriş kapısı alüminyum doğramadır. Binanın kat holleri ve merdiven basamakları mermer kaplamadır. Merdiven korkulukları demir üstü ahşap kaplıdır. Çatı örtü malzemesi kiremittir. Binada asansör bulunmaktadır.
Kıymet takdirine konu meskenin özellikleri : 4. Normal katta bulunmaktadır. Daire giriş kapısı çelik kapıdır.Mahallinde yapılan incelemeye göre taşınmaz net 110,65 m2, brüt 127,25 m2 alanlıdır. Mesken 3 oda, salon, mutfak, antre, 1 banyo, 1 wc ve balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Döşemeler; salon ve odalarda laminant parke, mutfak, koridor, banyo ve wc seramik kaplıdır.Duvarlar; Banyo, wc fayans kaplıdır. Mutfak duvarları Dolap arası seramik kaplama diğer kısımlar sıva . Diğer mahaller ince sıva üzeri silikon esaslı veya su bazlı boya ile boyalıdır.Tavanlar; Bütün tavan ince sıva üzeri plastik boyalıdır. Her mekan kartonpiyerlidir. Mutfak; Dolaplar laminant mdf kapaklı olup, tezgah mermerittir. Ankastre ürünler bulunmamaktadır. Banyo; Duşa kabin, klozet ve Hilton lavabo mevcuttur. Wc; Alaturka tuvale ve lavabo mevcuttur. Doğramalar; Pvc doğrama olup, camlar ısıcamlıdır. İç Kapılar; eski ahşap panel kapıdır.Taşınmazın ısıtma sistemi doğalgaz-kombidir. Keşif günü itibariyle radyatörleri takılıdır.Taşınmaz normal kalite malzeme ve işçiliğe sahip olup, genel olarak bakımlı (wc ve banyo seramikleri tamirat yapılmalı, kapılar ve Hilton lavabo da tamirat yapılmalı) bir meskendir. Taşınmazın keşif esnasında mesken olarak kullanıldığı tespit edilmiştir.
Adresi : Elvan mah. 1890 sk. 2. blok no : 4/17 Etimesgut / Ankara
Yüzölçümü : 16.775 m²
Arsa Payı : 82/16775
İmar Durumu : Dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 170.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi olup dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 11/12/2019 günü 11:00 - 11:03 arası
2. Satış Günü : 08/01/2020 günü 11:00 - 11:03 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/6803 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR