ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Etimesgut'ta 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01063833
Şehir : Ankara / Etimesgut
Semt-Mahalle : 30 AĞUSTOS MAH. / 30AĞUSTOS
Oda Sayısı : 3+1
: 82
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 6
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

GÜÇLÜ ANADOLU 09.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/3403 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
160,000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.11.2019 11:40
İkinci Satış Günü
:
25.12.2019 11:40
Satış Yeri
:
ANKARA BATI ADLİYESİ MEZAT SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2018/3403 TLMT.

TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara İl, Etimesgut İlçe, 45523 Ada, 20 Parsel, 30 AĞUSTOS Mahalle/Köy, 2. kat 11 nolu Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın borçluya isabet eden tam hissesi satışa çıkartılmış olup adresi; Ankara ili, Etimesgut ilçesi, 30 Ağustos Mahallesi Zafer Sokak, Alsaç ve Özkış Apartmanı No: 24/11'dir. Taşınmazın yer aldığı bina, betonarme karkas ve tek tarafılı bitişik nizam yapı tarzında inşa edilmiştir. Bina; 2 bodrum kat, zemin kat ve 3 normal kattan oluşmaktadır. Binada normal katlarda 3'er daire olmak üzere toplam 14 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bina cepheleri hazır dış cephe boyalıdır. Binanın giriş kapısı alüminyum doğrama olup, rüzgarlığı ahşaptır. Bina giriş içi zeminler mermer döşeli olup, duvarları 0,80 mt kum sıva üzeri boyalıdır. Merdiven basamak ve sahanlıkları mermer döşelidir. Bölge elektrik, su, telefon, kanalizasyon, doğal gaz ve otobüs gibi hizmetlerden faydalanmaktadır. Giriş kapısı çelik kasalı kapıdır. Mesken fiili olarak; 3 oda, salon, antre-koridor mutfak, banyo, wc ve 2 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Antre, koridor zemini seramik döşeli duvarları boyalıdır. Salon ve oda zeminleri laminat döşeli olup, duvarlar boyalıdır. Bir oda apartman ışıklığına bakmaktadır. Mutfak zemini ve duvarlar seramik döşeli olup mermerit ezgah, tezgah altı ve üstü suntalam mutfak dolapları bulunmaktadır. Banyo zemini ve duvarlar seramik döşeli olup dolaplı lavabo, kabinli duş yeri ve klozet mevcuttur. wc zemini ve duvarlar seramik kaplı olup lavabo ve hela taşı bulunmaktadır. Meskenin oda ve mutfak çıkışlı 2 balkonu bulunmaktadır. Meskenini iç kapıları lake ahşap olup, pencereleri ısıcamlı ahşap doğramadır. Meskenin ısınması doğal gazlı kombilidir. Çevre ve şehircilik bakanlığı planlı alanlar tip imar yönetmeliğinin 2. bölüm 16. madde 41. fıkrasına göre dairenin bağımsız bölüm net alanı 82 m² olarak ölçülmüştür. ayrıca 7 m² alanlı toplam 2 balkonu mevcuttur. 11 nolu kömürlük eklentilidir.
Adresi : Ankara ili, Etimesgut ilçesi, 30 Ağustos Mahallesi Zafer Sokak, Alsaç ve Özkış Apartmanı No:24/11'dir.
Yüzölçümü : 570,00 m²
Arsa Payı : 43/570
İmar Durumu : Dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 160.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi olup dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 27/11/2019 günü 11:40 - 11:43 arası
2. Satış Günü : 25/12/2019 günü 11:40 - 11:43 arası
Satış Yeri : ANKARA BATI ADLİYESİ MEZAT SALONU

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3403 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR