ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Etimesgut'ta 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01052773
Şehir : Ankara / Etimesgut
Semt-Mahalle : İSTASYON MAH. / ETİMESGUT
Oda Sayısı : 3+1
: 83
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 6
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 20.09.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/3629 Talimat
Muhammen Bedeli
:
160,000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.11.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
05.12.2019 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2019/3629 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Etimesgut İlçe, 45495 Ada, 13 Parsel, İSTASYON Mahalle/Köy, 1. Kat, 11 Nolu Bağımsız Bölüm taşınmazın borçluya isabet eden tam hissesi satışa çıkarılmış olup, açık adresi: İstasyon Mahallesi, 2334. Sokak, 5 Kapı No.lu Erdem Apartmanı, 1. Kat no : 11 Etimesgut / Ankara şeklindedir. Taşınmazın bulunduğu Ana Binanın Genel Özellikleri;Ana bina betonarme yapı tarzında, ayrık nizamlı, 2 bodrum, zemin ve 3 normal kattan müteşekkil olup normal katlarında 3 daire vardır.Bina 2. Bodrum kat girişlidir. Bina dış cephesi ısı yalıtım esaslı mantolamalı olup üzeri hazır sıva+akrilik boya kaplıdır. Binanın ana giriş kapısı alüminyum doğrama kapıdır. Ahşap doğrama esaslı rüzgarlığı vardır. Binanın giriş dış zemini karo mozaik, İç sahanlığı mermer kaplıdır. Merdiven basamak ve sahanlıkları mermer kaplı, merdiven yan duvarları alçı sıva+plastik boya kaplıdır. Her kata çalışan asansörü vardır.Bölgede elektrik, su, yol, kanalizasyon, doğalgaz, otobüs gibi her türlü Belediye hizmeti mevcuttur. Meskenin özellikleri; Meskende fiili durum itibariyle 3 oda, salon, antre-koridor, mutfak, banyo, WC ve 2 adet balkonu vardır. Balkonlar mutfak ve salon çıkışlıdır. salonun ve odaların zemini laminat parke kaplıdır. Islak hacimlerden antre zemini laminat parke ve mutfak zemini ile banyo ve tuvalet zemini seramik kaplıdır. Salon, antre ve odaların duvarları alçı sıva+plastik boya kaplıdır. Islak hacimlerden mutfak duvarları alçı sıva+plastik boya, banyo ve tuvalet duvarları tavana kadar seramik kaplıdır. Mutfakta mermer tezgah ve eviye tezgah altında ve üstünde laminat esaslı ahşap mutfak dolabı mevcuttur. Banyoda seramik ayaklı lavabo, duş teknesi ve kabini, batarya takımı ve klozeti vardır. WC de lavabo ve tuvalet taşı vardır. İç kapıları panel pres kapıdır. Pencereleri ve balkon kapısı PVC esaslıdır. Daire dış kapısı çelik esaslıdır. Kombili ve doğalgaz kat kaloriferlidir. Kullanım alanı; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Planlı Alanlar Tip İmar Yönetmeliğinin 4. Bölüm, 1. Madde, ğ/3 fıkrasına göre; meskenin balkonlar hariç net alanı 83,00 m² dir. Balkonların alanı 6,00 m² dir. Meskenin toplam bürüt alanı 88,43 m² dir. Mesken iki cepheli ve güneş görür şeklindedir.
Yüzölçümü : 606,00 m²
Arsa Payı : 85/1515
İmar Durumu : Kaydı Gibidir. Dosyasında Mevcut.
Kıymeti : 160.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Kaydı Gibidir. Dosyasında Mevcut.
1. Satış Günü : 07/11/2019 günü 10:00 - 10:03 arası
2. Satış Günü : 05/12/2019 günü 10:00 - 10:03 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/3629 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR