ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Etimesgut'ta 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00997915
Şehir : Ankara / Etimesgut
Semt-Mahalle : YAPRACIK MAH. / ETİMESGUT
Oda Sayısı : 3+1
: 95
Bulunduğu Kat : 7
Binadaki Kat Sayısı : 12
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 17.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/9138 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
190,000 TL
Birinci Satış Günü
:
09.07.2019 09:50
İkinci Satış Günü
:
09.08.2019 09:50
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2017/9138 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMA0ZIN
Özellikleri : Ankara İl, Etimesgut İlçe, 62763 Ada, 2 Parsel, Yapracık Mahalle/köy, C-57 Blok 7. Kat 33 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın borçluya isabet eden tam hissesi satışa çıkartılmış olup, Taşınmazın bulunduğu binada alt yapı sıkıntısı bulunmamaktadır. Her türlü belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Yapracık merkezi taşınmazın yaklaşık 2,80 km. kadar kuzeydoğusunda kalmaktadır. Eskişehir Yolu (dumlupınar bulvarı) taşınmazın yaklaşık 3,50 km. kadar kuzeydoğusundan geçmektedir.Yakın civarında okul camii alışveriş merkezleri yeşil alanlar parklar bulunmaktadır. Cephe aldığı caddenin yol kaplaması asfalttır. bina betonarme tarzda 2 bodrum zemin ve 12 katlı olarak ayrık nizamda inşa edilmiştir. Toplamda 54 dairelidir. Binanın dış cepheleri sıvalı ve boyalıdır. Binanın giriş kapısı alüminyum doğramadandır. İç kısmında alüminyum doğramadan rüzgarlık kapısı vardır. Merdivenleri mermer ile kaplıdır. Merdiven korkulukları profil korkulukludur. Merdiven sahanlığı duvarları plastik badanalıdır. Sahanlık pencereleri plastik doğramalıdır. Doğalgazlıdır. Bahçesi düzenlidir. Oturma çardakları çocuk oyun seti vardır. Doğalgazlı yangın tesisatlı ve çift asansörlüdür. Çift metal kapılı mermer kaplı profil korkuluklu yangın merdiveni vardır. Daire mimarı C57 blok yedinci katta bulunan güney ve batı cepheli olan dairedir. Daire fiili durumu itibari ile 3 oda salon mutfak banyo tuvalet antre ve 1 balkondan oluşmaktadır. Dış kapısı çelik kapıdır. İç kapıları amerikan kapıdır. Pencereleri plastik doğramalıdır. Islak zeminleri seramik diğer zeminleri laminant parke ile kapılıdır. Tuvalet ve banyo duvarları tavana kadar fayans kaplıdır. Diğer duvarları ise alçılı kartonpiyerli plastik badanalıdır. Mutfağında mermerit tezgahlı ahşap dolap bulunmaktadır. Doğalgazlı ve kombilidir. Daire yaklaşık net 95,00 m2 alanlıdır.
Adresi : Yapracıkköyü Mah. (Atayurt) Mah. Evliya Çelebi Cad. No:43/B C57 Blok 33 Numara Etimesgut ANKARA
Yüzölçümü : 14.543,51 m2
Arsa Payı : 10287/1456975
İmar Durumu : Dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 190.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir. Dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 09/07/2019 günü 09:50 - 09:53 arası
2. Satış Günü : 09/08/2019 günü 09:50 - 09:53 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/9138 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR