ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Etimesgut'ta 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00960825
Şehir : Ankara / Etimesgut
Semt-Mahalle : ELVAN MAH. / 30AĞUSTOS
Oda Sayısı : 3+1
: 91
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 10.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/8947 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
150,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.04.2019 10:50
İkinci Satış Günü
:
23.05.2019 10:50
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2018/8947 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Etimesgut İlçe, 45299 Ada, 9 Parsel, PİYADE Mahalle/Köy, 3 Kat, 6 Nolu Bağımsız Bölüm taşınmazın borçluya isabet eden tam hissesi satışa çıkartılmış olup Adresi;Elvan mahallesi (tapuda piyade mah.)1937 sokak ümit apartman no 7/6 Etimesgut/ANKARA şeklindedir. Taşınmazın yer aldığı bina ayrık nizam betonarme karkas tarzda inşa edilmiştir. Bina bodrum, zemin, 3 normal kat olmak üzere toplam 5 katlıdır. Binada 2 adet dükkan, 6 adet mesken olmak üzere toplam 8 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bina girişi 1937. Caddeye göre yan taraftan ve zemin kattan yapılmaktadır. Bina giriş kapısı demir doğramadır. Bina girişi, merdiven kovası ve kat hollerinde zeminler mermer kaplı, duvarlar 1,20 m yüksekliğe kadar kum sıvalı, diğer kısımları baskı boyalı, tavanlar düz sıva üzeri boyalıdır. Merdiven korkulukları demirdir. Bina altında otopark alanı vardır.Binanın bulunduğu semt belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır. Taşınmaz 3. kat (6) numaralı bağımsız bölüm konut olarak kullanılmak üzere projelendirilmiştir. Daire, 1937. Sokak üzerinden binaya bakıldığında arka ve yan tarafta yer almakta olup doğu ve güney yönlüdür. Fiili durumda antre, 3 oda, salon, mutfak, WC, banyo ve 2 balkondan müteşekkildir. Dairenin giriş kapısı çelik, iç kapıları panel kapı, pencereleri ısıcamlı PVC doğramadır.Salon ve oda zeminleri laminant parke kaplı, duvarları ve tavanları alçı sıva üzeri boyalı ve kartonpiyerlidir. Antre zemini laminant parke kaplı, duvarları ve tavanı alçı sıva üzeri boyalıdır. Mutfak zemini laminant parke, duvarları seramik kaplı, tavanı alçı sıva üzeri boyalıdır. Mutfak tezgahı mermer olup tezgah altında ve üstünde profil kapaklı dolaplar mevcuttur.Banyoda zemin ve duvarlar seramik kaplı, tavan düz sıva üzeri boyalıdır. İçerisinde dolaplı lavabo ve duşa kabin mevcuttur.WC zemini ve duvarları seramik kaplı, tavanı düz sıva üzeri boyalıdır. WC içerisinde hela taşı ve lavabo mevcuttur.Balkonlar mutfak ve oda ile irtibatlı olup zemini seramik kaplıdır.Isınma kombi ile sağlanmaktadır.Meskenin yerinde yapılan ölçümlere göre kullanım alanı balkon dahil net 91,60 m² olarak ölçülmüştür. (Balkon alanı 7,81 m2?dir.) Taşınmaz üzerinde Ankara 6. Aile Mahkemesi 12/03/2018 tarih ve 2018/26 Esas sayılı yazısına istinaden İhtiyati Tedbir şerhi bulunmaktadır..
Yüzölçümü : 468,00 m2
Arsa Payı : 58/468
İmar Durumu : Kaydı Gibidir. Dosyasında Mevcut.
Kıymeti : 150.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Kaydı Gibidir. Dosyasında Mevcut.
1. Satış Günü : 25/04/2019 günü 10:50 - 10:53 arası
2. Satış Günü : 23/05/2019 günü 10:50 - 10:53 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/8947 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR