ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Etimesgut'ta 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00960811
Şehir : Ankara / Etimesgut
Semt-Mahalle : ERYAMAN MAH. / ERYAMANEVLERİ
Oda Sayısı : 3+1
: 108
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 5
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 09.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/35067 ESAS
Muhammen Bedeli
:
230,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.04.2019 10:40
İkinci Satış Günü
:
23.05.2019 10:40
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2018/35067 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Etimesgut İlçe, 47566 Ada, 2 Parsel, ERYAMAN Mahalle/Köy, A Blok, 1. Kat, 6 Nolu Bağımsız Bölüm taşınmazın borçluya isabet eden tam hissesi satışa çıkartılmış olup, Adresi;Yeşilova mahallesi 4002 cadde yıldırım sitesi A blok no 30A/6 Etimesgut /ANKARA şeklindedir. Parsel üzerindeki taşnmazlar 2324 m2 arsa üzerinde Yıldırım Sitesi Site'sidir.Site içindeki binalar çok katlı apartman tarzındadır.2 blok, 5 katlı, 28 bağımsız bölüm olarak inşa edilmiştir.Tüm bloklar tek bahçe içinde olup, çevresi duvar üzeri fens teli ile çevrilidir.Bloklar arasında bahçe zemini çim ve toprak zemindir.Binalar arasındaki yollar kilit taşı kaplıdır.Sosyal donatı alanı olarak çocuk parkı yer almaktadır. Site dolmuş-otobüs durağına yürüme mesafesindedir. Yakın çevresinde, cami, ilköğretim okulu, benzinlik, çevre yolu bulunmaktadır. Taşınmaz Tapu kaydında Eryaman Mahallesi olarak geçmesine rağmen, Büyükşehir Belediyesi numarataj servisinde Yeşilova Mahallesi olarak kayıtlıdır.Yapı 5 katlı, 16 bağımsız bölüm içermektedir.Her katta 4 bağımsız bölüm bulunmaktadır.Bina bodrum + zemin + 3 normal kat olarak inşa edilmiştir.Bina girişi, zemin katından, güneydoğu yönünden sağlanmaktadır.Bahçe zemini çim ve toprak kaplı, çevresi duvar üzeri fens teli ile çevrilidir.Dış cephesi yalıbaskı kaplama dekorludur.Ana giriş kapısı alüminyum profil çerçeveli ve camlıdır.Giriş holü zemini mermer, duvarları 1.20m. mermer ve üst kısmı fasarit boya, dekorludur.Merdiven korkuluk ve küpeşteleri alüminyum profil doğramadır.Binada kamera sistemi, açık otopark bulunmaktadır.İlçe Merkezine yakın, köşe parsel konumludur.Bina yeni yapı olup, bahçe, apartman boşluğu, sığınak vb.alanları bakımlıdır. Taşınmaz binada 1. katta, bina girişine göre sol arka konumda yer almaktadır.Bağımsız bölüm kuzeybatı ve güneybatı cephelidir.Projesine göre yasal net kullanım alanı 108m2 (Brüt 134m2) olarak tespit edilmiştir.Mahallindeki faydalı kullanım alanı ise 108m2 olarak ölçülmüştür.Projesinde ve mahallinde; salon, mutfak, 3 oda, banyo, wc, duş, antre ve 2 balkon bölümlerinden oluşmaktadır.Giriş kapısı çelik kasalı ahşap, iç kapıları kasa ve kanadı mebran penceleri PVC doğramadır.Salon ve oda zeminleri lamine parke kaplama,salon duvarları saten boya, oda duvarları duvar kağıdı dekordur.Antre zemini lamine parke, duvarları duvar kağıdı kaplıdır. Mutfak zemini seramik, duvarları duvar kağıdı kaplıdır. Mutfak dolapları mebran olup, tezgahı mermerit malzemeden imal edilmiştir. Wc ve banyo zeminleri seramik, duvarları fayans dekordur.Banyoda tekneli duşakabin, hilton lavabo, yerden klozet bulunmaktadır.Salon ve odalar tasarruflu ampul aydınlatmadır.Isıtma sistemi kombi olup, kombi ve petekleri takılıdır.Balkon korkuluk ve küpeşteleri alüminyum profil doğramadır.Bağımsız bölümde ebeveyn banyosu bulunmaktadır.Taşınmaz ana binada ara katta, caddeye göre ön tarafta konumludur.Şehir manzaralıdır.
Yüzölçümü : 2.324,00 m2
Arsa Payı : 84/2324
İmar Durumu : Kaydı Gibidir. Dosyasında Mevcut.
Kıymeti : 230.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Kaydı Gibidir. Dosyasında Mevcut.
1. Satış Günü : 25/04/2019 günü 10:40 - 10:43 arası
2. Satış Günü : 23/05/2019 günü 10:40 - 10:43 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/35067 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR