ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Etimesgut'ta 3+1 90 m² daire icradan satılıktır

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01118030
Şehir : Ankara / Etimesgut
Semt-Mahalle : TOPÇU MAH. / ELVANKENT
Oda Sayısı : 3+1
: 90
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Kat Kaloriferi
Yayınlandığı Gazeteler

ZAFER 18.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/2398 Talimat
Muhammen Bedeli
:
190,000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.03.2020 10:40
İkinci Satış Günü
:
14.04.2020 10:40
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2015/2398 TLMT.
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Etimesgut İlçe, 45727 Ada, 1 Parsel, Topçu Mahalle/Köy, 3. Kat 15 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın borçluya isabet eden tam hissesi satışa çıkartılmış olup,Taşınmazın bulunduğu bina 1501. sok. ile köşebaşı konumunda sağdan bitişik olup bodrum zemin + 3 normal katlıdır. Normal katlarda 4 er olmak üzere 16 mesken bulunmaktadır. Bina cepheleri akrilik boyalı giriş kapısı demir doğrama ve ahşap rüzgarlıklı giriş holü zemini ve kat holleri seramik merdivenler mermer yanları 1 m kum sıva üzeri plastik boyalıdır. 3. Katta girişe göre sol ön tarafta doğu ve kuzey cephelidir. antre salon 3 oda mutfak banyo wc ve 2 balkondan müteşekkildir. Antre zemini seramik duvarları plastik boyalı ve kartonpiyerli mutfak zemini ve duvarları seramik profil kapaklı alt üst dolap ve mermer tezgahlı önündeki balkon katlanır cam ile kapatılmıştır. Banyo zemin ve duvarları seramik ayaklı lavabo duş bataryası ve klozetli wc zemini ve duvarları seramik asma lavabo ve hela taşı dış kapı çelik iç kapıları panel pencereler vernikli ahşap ve ısıcamlı kat kaloriferli kullanım alanı 7 m² lik 1 balkon dahil 90 m² dir.
Adresi : Topçu Mah. 1520 Sok. No:41/15 Etimesgut ANKARA
Yüzölçümü : 695,00 m2
Arsa Payı : 44/695
İmar Durumu : Dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 190.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir. Dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 17/03/2020 günü 10:40 - 10:43 arası
2. Satış Günü : 14/04/2020 günü 10:40 - 10:43 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/2398 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR