ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Etimesgut'ta 2+1 daire icradan satılıktır

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01128406
Şehir : Ankara / Etimesgut
Semt-Mahalle : İSTASYON MAH. / ETİMESGUT
Oda Sayısı : 2+1
: 70
Bulunduğu Kat : Bodrum Katı
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

GÜÇLÜ ANADOLU 08.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/8657 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
100,000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.03.2020 10:20
İkinci Satış Günü
:
09.04.2020 10:20
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2019/8657 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Etimesgut İlçe, 45470 Ada, 2 Parsel, İSTASYON Mahalle/Köy, 1. Bodrum Kat, 1 NoluBağımsız Bölüm Taşınmazın borçlu adına isabet eden tam hissesi satışa çıkarılmış olup, Açık adresi : İstasyon mah. 2340. cad. 2343 sok. Kanarya apartmanı 13/1 Etimesgut / Ankara şeklindedir.2 bodrum, zemin, 3 normal katlıdır. Bina girişi zemin kat seviyesinden, ön cephedendir. Binanın dış cepheleri,kabuk sıva ile boyalıdır.Bina giriş kapısı alüminyum doğrama, rüzgârlığı ise ahşap doğramadır.Binada toplam 10 daire, normal katlarda ise 2'şer daire yer almaktadır.Bina girişinde ve katlarda, merdiven basamakları ve sahanlıklarda zeminler mermer kaplı olup yan duvarları 1.20 m?ye kadar mermer üst kısımları ise alçı sıva üzeri boyalıdır.Bölgede Elektrik, su, yol, kanalizasyon, otobüs gibi her türlü Belediye hizmeti mevcuttur.1.bodrum kat, 1 bağımsız bölüm Mesken:Dairenin dış kapısı çeliktir.Daire, 2 oda, salon, antre, mutfak, banyo, WC ve 1 adet balkondan oluşmaktadır. Salon ve odaların zemini laminat parke antre, mutfak, banyo ve wc zemini seramik kaplıdır. Salon ve odalar ile antre duvarları ise alçı sıva üzeri plastik boyalıdır. Tavanları sıva üzeri plastik boyalı ve kartonpiyerlidir. Mutfakta; duvarları seramik kaplı olup tezgahı ve eviyesi mermer tezgah altında ve üstünde suntalam gövdeli laminant kapaklı mutfak dolapları bulunmaktadır.Banyoda; duvarları seramik kaplı olup içinde dolaplı lavabo,kabinli duş teknesi, klozet ve duş bataryası vardır.WC?de; duvarları seramik kaplı olup içinde lavabo ve hela taşı yer almaktadır. İç kapıları hazır panel ahşap doğrama kapıdır.Pencereler PVC doğrama ve çift camlıdır. Isınma sistemi kombi cihazlı ve doğalgazlıdır.Bağımsızın net (faydalı) alanı 70,00 m2 + 2.50 m2 balkon alanı olarak ölçülmüştür. Daire, binanın 1.bodrum. katında olup mesken olarak kullanılmaktadır.
Yüzölçümü : 516,00 m2
Arsa Payı : 50/516
İmar Durumu : Kaydı Gibidir. Dosyasında Mevcut.
Kıymeti : 100.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Kaydı Gibidir. Dosyasında Mevcut.
1. Satış Günü : 12/03/2020 günü 10:20 - 10:23 arası
2. Satış Günü : 09/04/2020 günü 10:20 - 10:23 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/8657 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR