ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Etimesgut'ta 2+1 daire icradan satılıktır

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01051529
Şehir : Ankara / Etimesgut
Semt-Mahalle : SÜVARİ MAH. / 30AĞUSTOS
Oda Sayısı : 2+1
: 88
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 9
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

ZAFER 16.09.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/60 Talimat
Muhammen Bedeli
:
150,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.10.2019 11:40
İkinci Satış Günü
:
22.11.2019 11:40
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2019/60 TLMT.
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Etimesgut İlçe, 45255 Ada, 3 Parsel, SÜVARİ Mahalle/Köy, 1. Kat 12 Nolu Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın borçluya isabet eden tam hissesi satışa çıkartılmış olup adresi; Süvari Mah. 1757. Sok. Efe Apt. No:4/12 Etimesgut ANKARA şeklindedir. Taşınmazın bulunduğu bina, betonarme karkas ve ayrık nizam yapı tarzında inşa edilmiştir. Bina girişi 1757 Sokak cephesine göre ön cephe, zemin kat seviyesindendir. Bina, 4 bodrum kat, zemin kat, 3 normal kat ve çatı katlıdır. Binada, 4 bodrum katta ortak alanlar, 1 mesken, 3. Bodrum katta, 2 mesken; 2. Bodrum katta 2 mesken, 1. Bodrum katta, 2 mesken, 2 dükkan deposu, 3 mesken, 2 dükkan, bina girişi, normal katların her birinde 4 er adet mesken olmak üzere toplam 24 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bina cepheleri sıva üzeri boyalıdır. Bina giriş kapısı camlı alüminyum doğramadır. Bina kat hollerinin zeminleri mermer kaplı, duvarları yarıya kadar mermer üzeri boyalıdır. Binada asansör bulunmaktadır.Binanın elektrik, su, telefon, kanalizasyon, doğalgaz ve toplu taşıma gibi tüm kamu hizmetlerinden istifadesi tamdır.
Mesken fiili durumda binanın 1. katında, yola ve bina girişine göre arka tarafta, batı yönüne cephelidir. Mesken giriş kapısı çelik kapıdır. Mesken fiili olarak antre-hol, 2 oda, salon, salon mutfak, banyo, WC, 1 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Meskenin balkonu cam balkon sistemleri ile kapatılmıştır. Meskenin salon ve oda zeminleri laminat parke kaplı, duvarları boyalıdır. Meskenin antre-hol zemini seramik kaplı, duvarları boyalıdır. Meskenin mutfak zemini ve duvarları seramik kaplıdır. Meskenin mutfak mahallinde mdf üzeri laminat kaplı dolaplar ve mermerit tezgah mevcuttur.Meskenin banyo zemini seramik, duvarlar tavana kadar fayans kaplı olup ayaklı lavabo, kabinli duş teknesi ve klozet mevcuttur. Meskenin WC zemini seramik, duvarlar tavana kadar fayans kaplı olup alaturka tuvalet ve lavabo mevcuttur.
Meskenin iç kapıları panel, pencereleri ısıcamlı PVC doğramadır. Mesken, doğalgazlı kombili kalorifer tesisatı ile ısıtılmaktadır.Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Planlı Alanlar Tip İmar Yönetmeliğinin 2 bölüm 16. Madde, 41. Fıkrasına göre 12 numaralı bağımsız bölüm net kullanım alanı 88 m² olarak ölçülmüş olup ayrıca toplam 10 m² alanlı 1 adet balkonu mevcuttur
Adresi : Süvari Mah. 1757. Sok. Efe Apt. No:4/12 Etimesgut ANKARA
Yüzölçümü : 750,00 m²
Arsa Payı : 29/750
İmar Durumu : Dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 150.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi olup, dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 25/10/2019 günü 11:40 - 11:43 arası
2. Satış Günü : 22/11/2019 günü 11:40 - 11:43 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/60 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR