ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Etimesgut'ta 2+1 daire icradan satılıktır

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01037417
Şehir : Ankara / Etimesgut
Semt-Mahalle : ŞEKER MAH. / GÖKSU
Oda Sayısı : 2+1
Banyo Sayısı : 2
Binadaki Kat Sayısı : 14
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 09.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/598 Talimat
Muhammen Bedeli
:
260,000 TL
Birinci Satış Günü
:
08.10.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
05.11.2019 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2019/598 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Etimesgut İlçe, 46631 Ada, 1 Parsel, Şeker Mahalle/Köy, A2 Blok 31 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın borçluya isabet eden tam hissesi satışa çıkartılmış olup, Taşınmazın yer aldığı bina, Eryaman Malazgirt 1071.caddesine cepheli olup, Fatih Sultan Mehmet Bulvarına 200 mt mesafede bulunmaktadır.Blok, aynı parselde zemin + 2 katlı iki işyeri arasında olup, betonarme karkas ve ayrık nizam yapı tarzında inşa edilmiştir. Bina 3 bodrum kat,zemin kat ve 10 normal kattan oluşmaktadır. Bina galeri boşluklu olup, Binada 3. Bodrum katta kapalı otopark, 2.bodrum katta havuz, 1.Bodrum katta spor salonu, sauna, 3 daire, normal katlarda 8'er adet daire olmak üzere blokta toplam 90 adet daire bulunmaktadır. Bina cepheleri mantolamalı hazır dış cephe boyalıdır. Bina bodrum kat girişli olup, giriş kapısı alüminyum doğrama olup, alüminyum doğrama rüzgarlığı bulunmaktadır. Bina içi zeminler granit döşeli yan duvarlar boyalıdır.Binada 2 adet asansör bulunmaktadır.Site de açık havuz bulunmaktadır. , Bölge Elektrik, Su, Telefon, Kanalizasyon, Doğalgaz ve Otobüs gibi hizmetlerinden faydalanmaktadır. Daire giriş kapısı çelik kapıdır.Daire, 2 oda, salon, antre, mutfak, 2 banyo, ve 1 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Antre-koridor zemini laminant kaplı olup, duvarlar kağıt kaplıdır. Salon ve oda zeminleri laminat döşeli olup duvarları kağıt kaplıdır.Mutfak zemini laminant kaplı olup, duvarlar kağıt kaplıdır. Mutfakta mermerit tezgâh, alt üst laminant mutfak dolabı mevcuttur. Genel banyo zemini ve duvarlar tavana kadar seramik kaplı olup, Hilton lavabo ve klozet bulunmaktadır. Ebeveyn banyo zemini ve duvarlar tavana kadar seramik kaplı olup, duşa kabin bulunmakta fiili olarak kiler olarak kullanılmaktadır. Mesken iç kapıları ahşap lake kapı olup, pencere doğramaları pvc doğramadır. Meskenin mutfağa açılan balkonu cam kapatmalıdır.Dairede merkezi ısınma mevcuttur. (20/03/2019 tarihli resmi gazetede yayınlanan 843 Sayılı Cumhurbaşkanı Kararı gereği 31/12/2019 tarihine kadar KDV oranı %8 olarak uygulanacak olup, ihalenin bu tarihten sonra kesinleşmesi halinde kesinleştiği tarihte yürürlükte olan KDV oranı uygulanacaktır.)
Adresi : Şehit Osman Avcı mah. (Tapu Kaydında Şeker Mah.) Malazgirt 1071 cad. (Adres Kodunda 2636. Cad. almakta iken cadde kapatılmış olup Malazgirt 1071. caddesine cephelidir.) BP Residence 1-A Blok No:31 Etimesgut ANKARA Şeklindedir.
Yüzölçümü : 4.865,00 m²
Arsa Payı : 63/4865
İmar Durumu : Dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 260.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir. Dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 08/10/2019 günü 10:00 - 10:03 arası
2. Satış Günü : 05/11/2019 günü 10:00 - 10:03 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/598 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR