ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Etimesgut'ta 137 m² daire icradan satılıktır

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01060920
Şehir : Ankara / Etimesgut
Semt-Mahalle : PİYADE MAH. / 30AĞUSTOS
Oda Sayısı : 3+1
: 137
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 10
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

SABAH 04.10.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/10261 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
600,000 TL
Birinci Satış Günü
:
08.11.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
06.12.2019 10:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2017/10261 TLMT.

TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara İl, Etimesgut İlçe, 46048 Ada, 6 Parsel, PİYADE Mahalle/Köy, 4. kat 10 nolu b. bölüm Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz tapuda 10 katlı apartman ve arsası vasfında kayıtlıdır. satılacak hisse tamdır. Taşınmazın adresi Etimesgut ilçesi 1848. sokak No: 12 kapı No : 10'dur. bina her türlü belediye hizmetinden yararlanmaktadır. taşınmaz Ankara Batı Adliyesine 2,5 km uzaklıktadır. yakınlarında okul cami avm park bulunmaktadır. taşınmazın bulunduğu bina ayrık nizam betonarme bodrum, zemin ve 8 normal kattan oluşmakta toplam 18 adet daireden müteşekkildir. bina sıvalı ve boyalıdır. bina girişi dekoratif şekilde dizayn edilmiştir. bina Fransız balkon sistemli ve asansörlüdür. yangın merdiveni vardır. satılacak taşınmazın hissesi tam olup bina 3 oda salon mutfak, banyo tuvalet antre ve 2 balkondan oluşmaktadır. Dış kapısı çelik iç kapıları ahşap pencereleri renkli plastik doğramadır. tuvalet ve banyo tavana kadar fayanstır. diğer duvarlar duvar kağıdı kaplıdır. mutfak mermerit tezgah ve ahşap dolap bulunmaktadır. vestiyeri vardır. doğal gaz ve kombilidir. merkezi sistem ile ısıtılmaktadır. bürüt kapalı alan yaklaşık olarak 125,00 m² ve açık alan 31,03 m² olup toplam bürüt alanı 156,03 m² dir. net kullanım alanı ise 137,00 m² dir. içinde oturan bulunmaktadır. resimelerinde görüldüğü gibi bir dairedir.
İŞ BU İLAN EVA GRUP GIDA TEM, MAD, BİLG. TUR. TAR. İTH. İHR. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ YÖNÜNDEN İLANEN TEBLİĞ YERİNE GEÇER.
Yüzölçümü : 1.461 m²
Arsa Payı : 82/1461
İmar Durumu :tapu kaydındaki gibidir. dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 600.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibidir. dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 08/11/2019 günü 10:30 - 10:33 arası
2. Satış Günü : 06/12/2019 günü 10:30 - 10:33 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/10261 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR