ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Etimesgut'ta 136 m² daire icradan satılıktır

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01047150
Şehir : Ankara / Etimesgut
Semt-Mahalle : ERLER MAH. / ETİMESGUT
Oda Sayısı : 4+1
: 136
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 19
Binadaki Kat Sayısı : 26
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 07.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/4655 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
850,000 TL
Birinci Satış Günü
:
16.10.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
12.11.2019 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2016/4655 TLMT.

TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara İl, Etimesgut İlçe, 48757 Ada, 3 Parsel, Erler köyü Mahalle/Köy, B/19 --74 nolu bağ.blm. sayılı Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın borçluya isabet eden tam hissesi satışa çıkarılmış olup, Adresi:Fatih Sultan Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Kozz Ankara Sitesi No: 375 B Blok 19. Kat Daire 74 Etimesgut/Ankara şeklindedir. Taşınmazın batısında yaklaşık 650 m kuş uçuşu mesafesinde Ankara Başkent Üniversitesi kampüsü taşınmazın güneyinde ise yaklaşık 200 metre mesafede Ankara Eskişehir Karayolu (Dumlupınar Bulvarı) bulunmaktadır. A ve B Bloktan ibaret Kozz Ankara Sitesinin etrafı çevrili olup sitenin yeşil alanı da yapılı durumdadır. Sitede etrafı fens teli ile çevrili 2 adet Basket Sahası Çocuk Oyun alanı Süs Havuzları Yürüme yolları da bulunmaktadır. Bodrum katında 3 katı kapalı otopark olan sitede açık otoparkta bulunmaktadır. A ve B blok arasında da kapalı yüzme havuzu fitnes plates spor salonu vardır. Özel güvenliği de bulunan sitede gaz ve duman dedektörleri ile jeneratörde mevuttur. Taşınmazın bulunduğu B Blok ayrık nizamlı betonarme karkas sistemlidir. yaklaşık 5 senelik olan bina 3 Bodrum + zemin + 22 normal katlıdır. Binada normal katlarda 4'erden 22 katta toplam 88 bağımsız bölüm vardır. Binanın dış cepheleri mantolama üstü akrilik boyalıdır. Binanın girişi batı cepheden zemin katta olup bina giriş kapısı ile rüzgarlık kapısı alüminyum doğramalı camekanlıdır. Bina giriş yangın merdiven ile birlikte 2 adet olan merdivenleri kat sahanlıkları mermer ve granit kaplı merdiven kovası korkulukları aliminyum profillidir. Yan duvarları ve tavanlar alçı üzeri boyalı olan blogun girişinde oturma grupları da oluşturulmuştur. 3 insan 1 yük asansörlü olan binada katlarda yangın sprinkleri ve gaz ve duman dedektörleri de bulunmaktadır. Taşınmaz Doğu ve Güney cepheli olan mesken olup mesken geniş manzaralı alanlıdır. Mesken 4 oda 1 salon antre mutfak çamaşır odası 2 banyo ile 1 balkondan ibarettir. Antre çamaşır odası mutfak banyo ile balkon tabanları seramik kaplı olan meskende salon ile oda tabanları laminant parke kaplıdır.Banyo duvarları tavana kadar fayans kaplıdır. Antre,çamaşır odası mutfak banyo ile salon ve odaların duvarları kağıt kaplı olan meskende antre ve salon tavanı ışık bantlı olup diğer tavanlarda kartonpiyerlidir. Sabit vestiyer ve dolapları da bulunan meskende mutfakta; akrilik tezgahın alt ve üstünde PVC kaplı modern mutfak alt ve üst dolapları genel banyoda yerden duşakabin asma rezervuarlı klozet hilton tipli lavabolu dolap ebeveyn banyoda duşakabinli jakuzi asma rezervuarlı klozet hilton tipli lavabolu dolap vardır. Ebeveyn banyo önündeki soyunma birimi tabanı da seramik kaplıdır. balkonu cam balkon kapatmalı olan meskenin dış cepheye açılan kapı ve pencerelri renkli PVC plastik doğramalı ısı camlıdır. Daire giriş kapısı çelik kapılı iç kapıları ahşap kapı kanatlıdır. Merkez sistem kaloriferli olan meskenin net faydalı balkonu dahil projesine göre 156,70 m² olup net alanı 136.27 m² 'dir.
Adresi : Fatih Sultan Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Kozz Ankara Sitesi No: 375 B Blok 19. Kat Daire 74 Etimesgut/Ankara
Yüzölçümü : 21.431 m2
Arsa Payı : 113/21431
İmar Durumu : Dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 850.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : 1- Etimesgut Belediye Başkanlığının "85170/1 sayılı parselasyon planı
Ankara 5.İdare Mah.'nin kararı ile iptal edilmiştir."
2- TEDAŞ'nin " 99 yıl süre ile kira sözleşmesi vardır" şerhleri ile tapu
kaydındaki diğer şerhler mevcuttur.
1. Satış Günü : 16/10/2019 günü 10:00 - 10:03 arası
2. Satış Günü : 12/11/2019 günü 10:00 - 10:03 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/4655 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR