ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Etimesgut'ta 133 m² daire icradan satılıktır

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01155224
Şehir : Ankara / Etimesgut
Semt-Mahalle : ELVAN MAH. / 30AĞUSTOS
Oda Sayısı : 4+1
: 133
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 9
Binadaki Kat Sayısı : 12
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

ZAFER 23.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/26171 ESAS
Muhammen Bedeli
:
450,000 TL
Birinci Satış Günü
:
08.05.2020 10:20
İkinci Satış Günü
:
05.06.2020 10:20
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
BATI
İCRA DAİRESİ
2019/26171 ESAS


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara İl, Etimesgut İlçe, 46115 Ada, 10 Parsel, ELVAN Mahalle/Köy, 9.kat 38 nolu bağ. bölüm Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın borçluya isabet eden tam hissesi satışa çıkartılmış olup taşınmazın açık adresi Ahi Mesut Mah.1872. Cad. Park Arya Sitesi Apt. 9.kat No:38 Etimesgut/Ankara'dır.Kıymet takdiri istenen meskenin bulunduğu bina,bodrum, zemin, 10 normal kat ve çatı arası katlıdır. Bina girişi site içi yan cephedendir. Binanın dış cepheleri sıva üzeri ısı yalıtımlı akrilik esaslı dış cephe boyası ile boyalıdır.Bina giriş kapısı ve rüzgarlığı alüminyum doğramadır. Binada toplam 44 daire ve normal katlarda ise 4'er daire yer almaktadır.Bina girişinde ve katlarda zeminler seramik kaplı olup yan duvarları alçı sıva üzeri boyalıdır.Binada 2 adet asansör bulunmaktadır.Bölgede Elektrik, su, yol, kanalizasyon, otobüs gibi her türlü Belediye hizmeti mevcuttur. Kıymet takdirine esas 9.kat 38 nolu Mesken:Dairenin dış kapısı çeliktir.Daire, salon, 4 oda, antre, mutfak, çamaşır odası, 2 banyo ve 2 balkondan oluşmaktadır. Salon ve odaların zemini laminat parke antre, mutfak ve banyoların zemini seramik kaplıdır. Antre, salon, mutfak ve odaların duvarları ise alçı sıva üzeri boyalı olup tavanları kartonpiyerli ve sıva üzeri plastik boyalıdır.Mutfak tezgahı ve eviyesi mermerit tezgah altında ve üstünde suntalam gövdeli ahşap mutfak dolapları bulunmaktadır. Genel banyoda; duvarları seramik kaplı olup içinde dolaplı lavabo, klozet, kabinli duş teknesi ve duş bataryası vardır.Ebeveyn; duvarları seramik kaplı olup içinde dolaplı lavabo, klozet, kabinli duş teknesi almaktadır. İç kapıları hazır panel ahşap doğrama kapıdır.Pencereler PVC doğrama ve çift camlıdır.Isınma sistemi doğal gazlı merkezi sistem kaloriferlidir. Bağımsızın net (faydalı) alanı 133 m2 +32 m² balkon ölçülmüştür.
Yüzölçümü : 4.501,00 m2
Arsa Payı : 99/4501
İmar Durumu :dosyada mevcut
Kıymeti : 450.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 08/05/2020 günü 10:20 - 10:23 arası
2. Satış Günü : 05/06/2020 günü 10:20 - 10:23 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/26171 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR