ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Etimesgut'ta 124 m² daire icradan satılıktır

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01048463
Şehir : Ankara / Etimesgut
Semt-Mahalle : 30 AĞUSTOS MAH. / 30AĞUSTOS
Oda Sayısı : 3+1
: 124
Banyo Sayısı : 2
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 6
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

SABAH 08.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1498 Talimat
Muhammen Bedeli
:
140,000 TL
Birinci Satış Günü
:
05.11.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
03.12.2019 11:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2019/1498 TLMT.

TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara İl, Etimesgut İlçe, 45645 Ada, 5 Parsel, 30 Ağustos Mahalle/köy, Zemin Kat 2 Nolu Depolu Mesken Bağımsız Bölüm Taşınmazın borçluya isabet eden tam hissesi satışa çıkarılmış olup, Kıymet takdirine konu taşınmazın yer aldığı bina ayrık nizam betonarme karkas tarzda inşa edilmiş olup 4-5 yaş aralığındadır. Bina 1 bodrum + zemin + 3 normal + çatı arası kat olmak üzere 6 katlıdır. Binada 13 adet mesken nitelikli bağımsız bölüm bulunmaktadır.Binanın girişi bodrum kattan yapılmaktadır. Normal katların her birinde üçer adet mesken yer almaktadır. Binanın tüm cepheleri mantolama üzeri boyalıdır. Bina girişi 2192. ve 2193. Sokaklara göre yan cepheden yapılmaktadır.Bina giriş kapısı alüminyum doğramadır. Bina içinde zeminler mermer, duvarlar tavana kadar seramik kaplı, tavanlar sıva üzeri plastik boyalıdır. Merdiven korkulukları kromajlı borudur. Binada çalışmayan bir adet asansör bulunmaktadır. Binanın 2193. Sokak tarafındaki bahçesinde açık otopark alanı bulunmaktadır. Binanın bulunduğu semt, belediye sınırları içerisinde olup, her türlü altyapı ve belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır. Kıymet takdiri istenen zemin kat (2) numaralı bağımsız bölüm depolu mesken olarak kullanılmak üzere projelendirilmiştir. Bina girişine göre sağ ön ve yan tarafta yer almakta olup güneybatı yönlüdür.Fiili durumda antre, 3 oda, salon, mutfak, 2 banyo ve 1 balkondan müteşekkildir. Zemin katta antre, hol, 1 oda, salon, mutfak, 1 banyo, wc, bodrum katta hol, 2 oda ve banyo yer almaktadır.Dairenin giriş kapısı çelik, iç kapıları gofrato boyalı, pencereleri ısıcamlı pvc doğramadır. Antre ve hol zemini laminat parke, duvarları kâğıt kaplı, tavanı düz sıva üzeri plastik boyalıdır.Salon ve odaların zeminleri laminant parke, duvarları kâğıt kaplı, tavanları düz sıva üzeri plastik boyalıdır Keşif tarihindeki beyana göre su tesisatındaki arıza nedeniyle bodrum kattaki bir odayı su basmış olduğundan duvar kâğıtları sökülmüş ve rutubetli durumdadır. Mutfak zemini ve duvarları seramik kaplı, tavanı düz sıva üzeri plastik boyalıdır.Mutfak tezgâhı mermerit olup tezgâh altında ve üstünde suntalam dolaplar bulunmaktadır.Zemin kattaki banyoda zemin ve duvarlar seramik kaplı, tavan metal asma tavanlıdır. Banyoda hela taşı ve duş tertibatı bulunmaktadır. Bodrum kattaki banyoda zemin ve duvarlar seramik kaplı, tavan metal asma tavanlıdır. Köşe duş teknesi ve kabini ile dolaplı lavabo bulunmaktadır. Balkon mutfak ile irtibatlı olup zemini seramik kaplıdır.Isınma kombi ile sağlanmaktadır.Yapılan ölçüme göre; net alanı balkon dâhil 124,00 m² olup, balkon alanı 3,20 m² 'dir.
Adresi : Alsancak Mahallesi, 2192. Sokak, İnci Apartmanı, No: 3/2 Etimesgut/Ankara
Yüzölçümü : 660 m²
Arsa Payı : 36/660
İmar Durumu : Dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 140.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir. Dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 05/11/2019 günü 11:00 - 11:03 arası
2. Satış Günü : 03/12/2019 günü 11:00 - 11:03 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1498 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR